• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Roční dítě strašně křičí (i bezdůvodně), poraďte

22. listopadu 2016 
Maminky, můžete mi prosím poradit, už jsem zoufalá! Má roční dcerka už cca měsíc (možná trochu dýl) strašlivě křičí, ječí a vříská(celodenně)! Toto chování nemá nějaký pro mě rozpoznatelný důvod. Křičí když má radost, křičí když se vzteká, křičí když se vůbec nic neděje....chodí po bytě a křičí, teď mi to začala dělat i v MHD! Už jsem z toho zoufalá, má hodně silný hlas až mi z toho někdy zalíhají uši. Nepomáhá nic - ignorace, zacpání pusinky se slovy ne ne, zlehčování typu "ty seš teda šikovná, jak ti to jde"....prostě NIC!!!Mám doma ještě tříletou dcerku, která, když spustí ta mladší, začne hysterčit, že to nechce poslouchat (v ideálním případě ještě brečet) a také máme psa, který spouští vytí, protože mu to trhá uši!!! Jsem zralá na Chocholouška :frowning2: Navíc mám strach, že na mě sousedi zavolají sociálku, že týrám děti i psa - poradíte mi prosím?
Děkuji Dana
29. čer 2013 v 01:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myriel poraď se s pediatričkou...aby nebyl nějaký zdravotní problém...nebo nerostou vám zoubky? Důvodů může být strašně moc....
29. čer 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nelibi se ji proste jen ten zvuk, co vydava? deti maji ruzne "napady" :slight_smile:
29. čer 2013 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 vidíš, ona vlastně tazatelka píše o křiku, ne o breku....je možný, že malá má svůj způsob komunikace
29. čer 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@speedygon prave...ale verim, ze z toho uz musi byt na prasky.
29. čer 2013 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadja73 to jo, no...jenže jak vysvětlit ročníu dítku, že může komunikovat tišeji? :sweat_smile:
29. čer 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že se jí jen líbí zvuk, který vydává. Prostě zkouší, co se všechno s hlasem dá dělat :slight_smile: Časem jí to přejde, jen vydržet s nervama. A až si budou stěžovat sousedi, tak řekni, že jim dceru půjčiš, aby věděli, žač je toho loket :slight_smile:
Přeju pevné nervy
29. čer 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myriel asi ti neporadím,ale dcera je taky taková hlučnější...hodně "uječená" - teď má pět a už jí to pomalu přechází.....
29. čer 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myriel a na vyšetření sluchu jste byly? :sweat_smile:
29. čer 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myriel zkusila bych konzultaci s neurologem
29. čer 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas je to podobne, ale nastesti nerve cely den..vetsinou si ale tak vynucuje pozornost a jeste se tomu smeje :stuck_out_tongue_closed_eyes: slysi dobre, navic i sluch vysetrovali v porodnici.
29. čer 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za tento příspěvek. Jsem ráda, že vím, že v tom nejsem sama. Také máme roční holčičku, která prostě komunikuje křičením. Nežvatlá, nebrouká, křičí. Když má radost, tak vyloženě ŘVE. Každý, koho potkáme, tak se mě ptá,.proč se tak rozčiluje a já jen vysvětluju, že tak prostě komunikuje :grinning: Sluch má ale dle mě v pořádku.
29. čer 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@speedygon nijak, ono ji to prejde samo :slight_smile: :slight_smile:
29. čer 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak mám za sebou další proječený půlden....teď dcerka naštěstí spí, tak si všichni užíváme zaslouženého klidu :confounded: Všem vám moc děkuji za odpovědi. On to opravdu není pláč, je to prostě jen celodenní křik! Nějaký ten zoubek sice roste, ale už jich máme 6, z toho dokonce jedna stolička a nikdy nevyváděla to co teď! Takže zoubkama to myslím nebude, sluch má taky v pořádku - reaguje na jméno a i na ostatní podněty (ukaž kde je kočička atd....), asi to opravdu bude tím, že se jí to prostě líbí :angry: Jsem z toho vážně vyřízená, nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala (první dcerka taky dokáže řvát a ječet, ale má to vždy nějaký důvod)!!! Chjo, budu to muset vydržet a doufat, že ji to brzy přejde (ani mi nic jinýho nezbývá, zakroutit krkem ji nemůžu, že :sweat_smile: :slight_smile: )
29. čer 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, oživuji diskuzi. Mám doma něco podobného, klukovi je 20m a ječí tímhle stylem už rok, navíc mi přijde že se to jen zhoršuje :( už fakt nevím co mám dělat, jsem na dně, chvílemi přemýšlím jestli to tu s ním vůbec chci snášet.. zní to hnusně, já vím, ale ono to fakt nejde vydržet, ječí mi do ucha i v noci, budí se třeba 6x a nechce usnout a řve.. nepomáhá nic..
18. říj 2014 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,chtela bych se podelit o zkusenosti,mame 22 mesicu stareho syna a taky bylo obdobi kdy kricel a nebo se vztekal pokud se neudelalo to, co on chce,zkousela jsem hodne zpusobu,po dobrem po zlem, vysvetlovat ze nesmi kricet, chvili zabiralo to, ze jsme si ho nevsimali, doma to zabiralo, ale jakmile to zacal delat na verejnosti, myslela jsem, ze se zhroutim, manzel nastesti vcas zasahl, pokazde jak rval nebo se vztekal reklo se mu ze to proste delat nebude a jestli to provede znovu, pujde do sveho pokojicku a tam zustane,tak jsme ho takhle nechali na samotce nekolikrat, sice to byla hruza poslouchat ty histericke zachvaty z jeho pokojiku a hlavne ma vydrz, takze treba 30-40 minut, ale zabralo to, ted jak zakrici, staci mu ukazat prstem na rtech pssssssst a je ticho, od te doby je to docela fajn
18. říj 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myriel ahoj mohla bych se prosím zeptat jak jste před 2 lety vyřešily ten křik? Protože teď jsme na Chocholouška my:grinning: už mě z toho tak bolí hlava :pensive: a kdy to u vás tak přešlo? dekuji
22. lis 2016 v 18:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek