Roční mimi šilhá. Co to může být?

karol1996
28. kvě 2023

Zdravím, pár dní zpět jsem si všimla, že dcerka (1r.) Když kouká do dálky, nebo prostě doblba, tak ji ujíždí pravé očičko, když se na něco soustředí, je to v pohodě. Manžel i tchyně si toho všimli, az po mém upozornění. Není to tudíž nic hned poznatelneho.
V úterý jdeme na roční prohlídku k obvodacce.
Můj dotaz zní, setkala jste se s tím některá? Co to může být? Operace? Okluzor? Nějaký nervový problém? Nebo naopak ma ještě nerv čas na to se pořádně aklimatizovat a chytit?

pavlinar
28. kvě 2023

@karol1996 u nas taky tak, od 2 let bryle, ted v 5 letech budeme porizovat okluzor. Urcite poresit s dr pripadne na ocnim. Treba reknou, ze je jeste cas, ze se oko vyviji. Uvidis 🙂

leilinka1234
28. kvě 2023

U malých dětí je šihání vcelku normální. Ale okolo roka by to mělo být už dobrý. I já řešila tento problém, okolo roka jsem si začala víc všímat, že jedno očičko pořád ujíždí. Nebylo to skoro vůbec vidět, ale dost často jsem to pozorovala na fotkách. Byli jsme sledováni na očním a od 4let má brýle na korekce šilhání. Brýle má silnější (ale zase žádné očividné popelníky - šířka lze poznat spíš jen při čištění, že to je takové jiné), skla jsou teda drahé jak blázen... A čekáme, až bude moct na operaci. To by mělo být někdy po 10.roce.

me_druhe_ja
29. kvě 2023

Nechte se poslat na oční. 🙂 Syn to tak taky měl a přišlo se na to, že má na každým oku jinou dioptrii a proto mu to slabší oko ujíždí. 🙂 Nosí brýle a po roce se mu dioptrie změnily a už má stejně. 🙂 Brýle nosí pořád. 🙂 Dneska už má brýle spousta dětí, sluší jim. 🙂 Už to není jak kdysi, kdy se dětem s brýlemi smáli. 🙂

karol1996
autor
29. kvě 2023

Zítra se nechám tedy poslat na ocni a doporučit co vše jde a nejde. Ať se to chytí včas 🙂

janule0123
29. kvě 2023

@karol1996 taky jsme měli; dětská nás poslala raději na oční.. oci ujizdeli ještě po druhým roce, teď upřímně nevím… máme jít ještě na prohlidku ve třech rokach.. oční to neviděl ani na operaci ani na okluzor… ale raději si nás zve vždycky po roce… kdyby nejaka změna, pocita s tIm; ze tam nic dramatickyho nevidi, ze by se mělo srovnat … ikdyz obecně to má byt srovnané dávno… máme očního lékaře který se specializuje na tyhle problémy u děti; cekacka masakr, ale zas víme ze kdzy rekne on, ze je to ok; je to ok 🤩jen cekacka na termín asi 7mesicu … jinak zpětné si říkám, ze všechno má tak nějak později.. tak třeba později dozrávají i ty oci - bez vojtovky by možná ještě nechodila 😂mluvit začala až ve třech letech; jinak na úrovni ditete rok až rok a půl … je úplně v poradku, jen vše jaksi trvá 😃

emillyhk
30. kvě 2023

Pediatrovi to určitě řekni a objednejte se na oční. Mě se to stává, když jsem opravdu hodně unavená.

karol1996
autor
30. kvě 2023

Dostaly jsme zadanku k ocnimu. Tam uvidíme, co a jak. Prej jsou hrozný čekacky, že se nemám lekat. 😀

craki
3. čer 2023

Nemusi z toho nic byt, jen je treba to hlidat 🙂 Ano, lepise ocicka i takovym prtatum, ale az po prohlidce na detskem ocnim..
Synovi jsem ocicko lepila, dceru jen hlidala, ale hrotila jsem to jen proto, ze sama silham 🙂