Roste mi opar a pusinkovala jsem 3měsíční miminko

dagmar86
12. lis 2016

Maminky, každé ráno po probuzení se s mým 3-měsíčním chlapečkem mazlíme a pusinkujeme - na pusinku, nosánek, očička, prostě všude.... Dnes tomu nebylo jinak.... Pak jsem šla do koupelny a všimla si, že mi "roste" opar, klube se.... Na internetu jsem četla, že to může miminka i zabít, prosím, pomozte - co mám teď dělat? Mám šílený strach. Chlapeček je kojený... Děkuji moc!

slimacikmia
12. lis 2016

@dagmar86 nestresuj vás zbytočne, stres škodí ešte viac. Proste ho chráň pred stykom s oparom (náustok) a všímaj si, či nemá teploty alebo niečo. A fakt sa hoď nejako do pohody, opar je hodne o strese... Držím prsty.

dagmar86
autor
12. lis 2016

Já se si teď nalepila na ret náplast, abych se ho třeba nedotkla a pak nepřenesla na malého... potírám líhem, ruce dezinfikuji...ano, jsem teď hodně pod stresem, to je asi výsledek ☹ nemůže se mu tedy nic stát? Nemohla jsem ho už ráno nakazit? Jsou v MM protilátky?

franerka
12. lis 2016

hlavně klid prosímtě 🙂..je to jen opar..já ho už taky měla a v pohodě

odula
12. lis 2016

@dagmar86 hele teď to řeším, opar se vyrazil dceři, ráno nez jsem si toho všimla tak se s mimcem muckala. Ptala jsem se na to, ze prý když uz člověk mel opar dřív, tak ma mimco protilatky ještě z těhotenství, ktery ho chranej prvnich pár měsíců. Takze určitě hygiena (coz děláš), pozorovat jak psala slimacik, a hlavně klid - bude to v pohodě. 🙂

dagmar86
autor
12. lis 2016

děkuji moc... googlím a šílím 😢
@odula jj, také jsem se s ním ráno muchlovala, pusinkovala i na pusinku (já blbec), a pak cca za půl hodiny si všimla, že mi na rtu začíná něco "pučet".... teď už mám opar jak vyšitej... jen nevím, jestli už jsem nebyla infekční ráno, když tam byl jen pidi pupínek (kterýho jsem si ale nevšimla - nesvědil, nepálel, nebolel, nic...) ..... děkuji všem... už jsem to za celý den několikrát ořvala, tak snad to bude ok 😢

dagmar86
autor
12. lis 2016

opary jsem měla i před těhu... znamená to, že má mimi protilátky? Je mu přesně 3,5 měsíce, plně kojen.

hermanecka
12. lis 2016

Opary jsem měla v tehu a dokonce i v den porodu..dcerka je ok a jako tříletá nic nikdy neměla..trpím na ně..když se vyklube tak se pár dní nepusinkujeme..pak v pohodě..nebezpečná je v oparech ta tekutina..musela bych ho propíchnout a tou tekutinou vysloveně natřít ret dítěte..jinak asi riziko přenosu male

kackakastanka
12. lis 2016

holky, ja to kdysi taky mela nactene a hrozne jsem se toho bala, muze to byt opravdu pro mala miminka nebezpecne, ALE, urcite se to da resit, zavolejte si nekam na pohotovost, nebo proste do porodnice a zeptejte se tam, pokud by to byl problem, lekari pomohou... nenechavala bych to na MK a internetu...

sajul
12. lis 2016

@dagmar86 opar je infekční, když je v puchýřků taková ta tekutina 😉 když ho teď nebudeš pusinkovat a já bych asi vynechala i muckaní tvař na tvář.. tak si myslím, že to bude v pohodě 🙂

dagmar86
autor
12. lis 2016

@kackakastanka v pondělí jdu k dětské dr.... není to pozdě, že ne?

dagmar86
autor
12. lis 2016

@hermanecka
@sajul
děkuji, to mě trošku uklidnilo...

mejbellina
12. lis 2016

Ted jsem mela 2 opary hned po sobe. Pokazdy jsem malou pusinkovala nez jsem si toho vsimla. Jak je divoka tak mi do nej i nekolikrat hrabla, to jsem ji vzdycky tu ruku hned otrela. Ten druhy jsem si fakt myslela ze ode me chyti protoze jsem si ho vsimla hodne pozde, ale nechytla nic. Jinak doporucuju zalepit naplasti na opary. Ja je vsechny vypotrebovala u prvniho a na druhy uz se mi nechtely kupovat

sasui1
12. lis 2016

@dagmar86 na opary trpim casto a prave kvuli takovemu vyplaseni jak opar muze miminko pomalu zabit jsem plasila a v 6nedelí to konzultovala s dr. rikala ze by mi mela doporucit chodit s rouskou, ale jestli je kojen ma protilatky, pokud jsem mela v tehotenstvi (jakoze mela) tak taky, takze odrihnout nechat na druhem rameni, samo ze nepusinkvat a dobry...novorozenec to preckal bez ujmy, ale 3letak mel osklive afty, ale poprve za ty tri roky...a ja mam opar snad co dva mesice

dagmar86
autor
12. lis 2016

A chovat ho můžu?

uzjetotak
12. lis 2016

@dagmar86 To teda nevím, co by to muselo být za chuďátko neduživé, aby ho opar zabil, ale pokud kojíš, no stress. Zbytečně jej nemuckat, ale bude v pořádku ;)

mejbellina
12. lis 2016

@dagmar86 jistě. Hele prostě si to zalep a dělej vše jako normálně

uzjetotak
12. lis 2016

@dagmar86 Co to je za dotaz, jestli jej můžeš chovat? Jak bys to jinak chtěla řešit? Najmout si na tři dny chůvu, než se Ti opar vytratí?

odula
12. lis 2016

@dagmar86 jedno zasadni pravidlo - negooglit! poradit se na koníkovi ;) a negooglit. to na člověka vyskáčou ty nejkatastrofičtější scénáře a jen ho to rozloží. A zbytečně. Určitě to bude v pořádku, myslím, že riziko je fakt minimální, jedna díky protilátkám, druhak díky tomu, že infekční je opravdu jenom ta tekutina, takže by muselo dojít k přímýmu kontaktu s ní. 🙂 Neboj, bude to ok.

ulmanka0
12. lis 2016

Plně kojené dítě je cca do 6 měsíců chráněné mateřskými protilátkami. Pokud matka zrovna infekci prodělává, tak tím více protilátek produkuje, může je dítěti předat mateřským mlékem. Doporučuji dobře si umývat nebo desinfikovat ruce před kontaktem s diltětem, rouška není nutná, virus se nepřenáší vzduchem. Nejlepší prevence i "léčba"je kojení, v naprosté většině případů se dítě nenakazí. Jsem pediatr.

dagmar86
autor
12. lis 2016

@mejbellina a když sis toho nevšimla, pusinkovalas i na pusinku? ...

dagmar86
autor
12. lis 2016

Všem moc děkuji za reakce... jsem ze všeho hrozně vyplašená ☹

mejbellina
13. lis 2016

@dagmar86 vsude. Fakt se neboj, bude to dobry😊

angel456
13. lis 2016

Buď v klidu, tohkle je můj opar, když mi byl rok, vypadá to strašlivě, ale nic mi není... ani tenkrát, ani teď... je to nepříjmený, určitě nepodcenit, ale i kdyby se to miminku nedej bože projevilo, určitě to nebude nic strašlivýho... Sice to vypadá strašně, ale tvoje miminko to nechytne a i kdyby, tak to bude v pohodě...

dagmar86
autor
14. lis 2016

to vypadá šíleně ☹ ☹

angel456
14. lis 2016

@dagmar86 To sice ano, ale přežila jsem naprosto v pohodě, jen mi to opatlali genciánou... 😉 Určitě neb´podcenit, určitě když by se něco objevilo dojít k doktorce pro radu, ale určitě to není smrtelný nebo nějak fatální... ale určitě nepodcenit... 🙂 😉 nemám ani jizvy, ani následky, jen kdžy se mi udělá opar tak malý na oku 😀

dagmar86
autor
14. lis 2016

Tak doufam, ze malej z toho nebude mit zadnej☹ dnes jsem byla u Dr. a ta v klidu.. pry nemam cist nic na internetu🙂

dagmar86
autor
14. lis 2016

Kdyby jen preci neco, za jak dlouho se to projevi? Jaka je inkub.doba? Mame za 10 dni prvni ockovani. Je to bezpecne?

ulmanka0
15. lis 2016

@dagmar86 tyhle otázky jste měla položit spíš tomu praktikovi... Už se to neprojeví, bylo na to dostatek času. Takže ano, na očkování běžte a poslechněte praktika-nečtěte nic na internetu, hlavně ne laické diskuze, nemá to cenu.

dagmar86
autor
15. lis 2016

@ulmanka0 děkuji...

kolibricek36
15. lis 2016

@dagmar86 max bude mít neštovice - je to stejný vir - já dostala ve 30 letech neštovice ošetřovala jsem opar babičce ...