Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

irenka
27. srp 2012

@tital - díiky za štouchnutí, včera jsem už nestihla sem skočit.
@xuxie
@ameliejulliette - vítej v klubu
na koho jsem zapomněla???
dobré ráno, teda vy jste holky úžasný.... až mám výčitky že potáhnu těhulky přes Prahu...
NO ale kdyby se vám chtělo, tak u nás je plno hřišt. do IP můžu napsat adresu.
Kdo všchno by přijel na Prahu 6? Je to nad Dejvicema....

irenka
27. srp 2012

@misa_1
proni, na tebe jsem zapomněla....

tital
autor
27. srp 2012

@irenka Dojedou vsechny, ktere maji dnes cas. 😉 Jen napis tu adresu. Podle me muzes i sem, at to mame vsichni v diskuzi, nebo to odporuje pravidlum (priznam se ze nevim...)?
Mate tam Irenko i nejake s "obcerstvenim" ? 🙂) Svacinky pro deti si vezmeme, ale to kaficko by se siklo.
A nebo hriste bez niceho, to je fuk... To hriste je blize k metru Dejvicka ? Volila bych vic okraj Prahy, vsichni se budou vracet z dovolenych a nekde Vam na P6 netece voda, vid ? Aby tam nebyly uzavirky...
No to je fuk, neco navrhni, uz se tesime 🙂

irenka
27. srp 2012

@tital
Na okraji Prahy nevím o žádném hřišti, znám jen ty tady v okolí nás.
pak mě napadá ještě Stromovka. Dá se parkovat v Bubenči, zatím tam nejsou modré zony...
Tak vybírejte.
Kafíčko můžu uvařit to není problém a o nějakou namku k tomu se taky postarám....
🙂

helulela
27. srp 2012

Ahoj holky, užijte si dnešní srazík a pak zase vystavte nějakou super pupíkatou fotku 🙂
Já mám dneska Vítka u babičky, vrátí se večer. Na Adámka skočila nějaká choroba, má horečku a zatím nic k tomu, tak čekám, co se z toho vyklube. Jeho první nemoc ☹
@ameliejulliette úplně jsem zůstala koukat, že už jsi 39. týden 😲 strašně to letí

irenka
27. srp 2012

@tital
@xuxie
@ameliejulliette
@misa_1
Holky, napsala jsem vám do IP, kdyby to někomu nedošlo, tak to má ještě Tital v mailu...
Musím balit a razit.... zatím. 🙂

ameliejulliette
27. srp 2012

@irenka Děkuju, spojení máme úplně v pohodě, tak podle toho, jak se nám den vyvine, dorazíme 😉

tital
autor
27. srp 2012

@irenka OK, dorazime taky k vam. Ale Irenko, protoze kazdy dorazi jinak, mozna by bylo fajn, zvolit jedno hriste a na to poslat adresu, at kazdemu po tel nevysvetlujes kde jsme, nehlede na to, ze na sebe ani mobilky nemame....

ameliejulliette
27. srp 2012

@tital No vidíš, já myslela, že odkaz je na hřiště... Ani mě nenapadlo, jak bych vás hledala... 😅 Musíte kdyžtak hodně křičet 😀

tital
autor
27. srp 2012

@ameliejulliette Prave ze neni. je to k Irence domu. Pisnu Ti do IP muj mobil.

I kdyz holky, my jsme trochu v ohrozeni. Bertik si ted rekl o spani, od rana byl silene protivny, bez obeda... a ma lehounce zvysenou teplotu. Tak uvidime. Je 3 tyden po ockovani, je to mozna reakce ?

ameliejulliette
27. srp 2012

@tital To mi přijde pozdě na reakci...

ameliejulliette
27. srp 2012

@tital Nefunguje mi IP, ani číst ani napsat 😅 Snad ještě než vyrazíme z domu, tak se k tomu dostanu... A stejně, jak to popisuješ, to u vás na výlet moc nevypadá 😔

irenka
27. srp 2012

Ahojky holky,

tak písněte mi prosím všechny do IP maila at vám můžu napsat jak k nám dorazíte.
To hřiště které myslím, je v ulici Za Hanspaulkou, je to vidět na té mapce. jen to neumím zvýraznit.
😉

tital
autor
27. srp 2012

@irenka
Irenko, pridavam ortofotecku. Je to to hriske okolo ktereho jsme kdysi sly, vid ?

Jen to zkontroluj. Ale holky obavam se, ze my z dnesniho srazu odpadame 🙄
Bud nam zlobi teplomer, a nebo Bertikovi po hodine spanku teplota jde nahoru. Napisu az jak se vzbudi, jak to bude vypadat...

irenka
27. srp 2012

@tital
Ahojky, jojo to je ono....
Jéééé to mě mrzí... no to se nedá nic dělat, teploty si naplánovat nedokážeme, hlavně aby byl fit a ty to nechytla. 😒

ameliejulliette
27. srp 2012

@irenka @tital Díky za upřesnění! @tital Škoda ☹ Uvidíš, no... Hlavně ať je Bertíkovi co nejdřív fajn!

xuxie
27. srp 2012

Čauky děvčata, my dojedem i s bábovkou, jenom to vidím až po čtvrté, páč nýbrž dítě ještě furt nespí :-/

xuxie
27. srp 2012

@tital Bubík malý, tak hlavně, ať moc nestůně ☹
Když tak se uvidíme příští týden, bábovku klidně sfouknu ještě jednu (pokud nebude nemocný náš junior, pro změnu 🙂 )

irenka
27. srp 2012

@xuxie
@ameliejulliette
Obě děti spí, tak holky, jdu dělat palačinky a kafe do termosky... kelímky mám, tak uděláme malej piknik.
V kolik teda tam budete kdo?
Já nejdříve cca na 15:30hod.
A jak se poznáme? Já budu mít modré 3/4 kalhoty a růžové tričko. A dvě děti... :D

xuxie
27. srp 2012

@helulela Adámek ať se uzdraví a nebolí, stejně je to frajer, že první nemoc až teď - náš loupežník měl první pořádnou horečkovou virózu už v pátém měsíci - pamatuji si, bylo to na Silvestra, celou noc jsem nespala, jak národ blbnul s ohňostroji a ve čtyři, když konečně ticho, tak malý vzhůru na kojení a horečka 40,3 (po odečtu). Takže čípek, do sedmi jsem chladila a prvního ledna jsme otvírali pohotovost v Motole - 3 hodiny čekání...brrrr ☹
Jestli se povede, tak nějakou fotku ze srazu určitě pověsíme, snad vás namotivujeme taky 😉

xuxie
27. srp 2012

@irenka já budu mít pupek a táhnout v oranžovém golfáči uřvaného blonďavého dvouleťáka 😀

tital
autor
27. srp 2012

A my si nechame palacinky, babovku i kaficko ujit.
V noci jsem myslela, ze pojedu do Motola... ale pak bolesti zase odesly...
Ale ted to vypada, ze budu lecit moje slunicko. Bertik se probral, ma 38 ☹ , zatim zadny jiny priznak.

Holky moc si to uzijte a prosim prosim foto !!!!

irenka
27. srp 2012

@tital
Jejku, to mě mrzí, ale dejte se dokupy.... a možná ani příští týden už pojedeš místo na hřiště do porodnice.
Dje vědět jak je Bertíkovi a oběma posílám pusinu.... vlastně i Barunce! 🙂

xuxie
27. srp 2012

@tital ti kdyžtak přivezeme něco dobrého do porodnice, neboj 😉
Z horeček já jsem stále vycukaná, začni léčit, ať vám to večer moc nevyletí - Brouček schytal asi nějakou virózu. Martin měl v červenci 4 dny horečky bez čehokoliv jiného - brutální, po paralenu sraženo na 38 a za dvě hodiny zas 40...doteď nevíme, co to bylo, po 4 dnech přestalo :-/
držte se.
pa

ameliejulliette
27. srp 2012

@irenka @xuxie Pokud dorazíme (mně je střídavě tak nějak divně, ale jako "dobře" bych to nepopsala 😅 , bude to náhlé rozhodnutí mezi 14. a 15. hodinou a příjezd tedy mezi 15 a 16hod), já jsem s velkým bubnem a zelenýma golfkama 😉
@tital Tak ať je brzo líp!

ameliejulliette
27. srp 2012

@tital Minule mě vyděsil Ben právě po očkování (které jsem ani nechtěla a děsně se ho bála...), začala mu šplhat teplota, čekala jsem, až mu vyleze natolik, abych mu dala Paralen, a ona si sama z těch 38 zase klesla... Tak třeba to bude u vás podobně rychle zahráno...

irenka
27. srp 2012

@ameliejulliette
holka, holka, abys nakonec cestou nerodila... 🙂 Zvaž to ráda tě ponám, ale zda to za to stojí.
Kde vůbec bydlíš? ty poedeš taky autem?

ameliejulliette
27. srp 2012

@irenka Bydlíme na Barrandově, autem v těhotenství nemůžu, jsem naprosto pitomá 😀 Teď obědváme a pak uvidíme... Kdybych cestou začala rodit, vůbec mi to nebude vadit 😀 Když se nevykopeme do těch tří, tak napíšu, že to vzdávám 😉 Kdyžtak někdy po porodu 😉

xuxie
27. srp 2012

Tak my budeme dnes extrémně "roztomilí", náš korunní princ po dvou hodinách vykládání v postýlce definitivně bojkotoval odpolední spánek - no nic, máme alespoň tu bábovku, tak snad nás vezmete na milost i když pán bude ukňouraný 🙂
jo, beru foťák, ať nás zvěčním 😉

xuxie
27. srp 2012

@ameliejulliette 🙂 Čekáme na zprávy, my vyrazíme taky až po třetí, tak dej vědět 🙂