Rozdíly v teplotě podle typu měření. Čemu mám věřit?

suki
7. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych se zeptat, jak měříte teplotu a čemu mám věřit. Měřila jsem malé teplotu po očkování v zadečku a měla 37,7 před odečtěním a pak jsem ji změřila i v podpaží normálním teploměrem i digitálnim a tam měla tak 36,4, takže i když bych přičetla 0,4 stupně, tak teplota není. Čemu mám teda věřit? není to v zadečku ještě víc zvýšené než o toho 0,5 stupně? Nevím.... 😒 😕 Děkuju.

suki
autor
7. únor 2008

A ještě bych se chtěla zeptat, jak hluboko zavádíte do zadečku digitální teploměr? Je po čidlo, nebo hlouběji? Když ho zavedu po čidlo, tak teplota není, ale jakmile mi zajede teploměr trošku hlouběji, je zase teplota jina, shrnutě-já naměřím v zadečku vždycky jinou teplotu. Co vy na to?

zanetka82
7. únor 2008

suki v zadečku je vždy jina teplota než v podpaží i po odečtení. ale ma dr.tvrdí že dítěti, pro klid duše, je lepší měřit teplotu v zadečku aspoň do 2 let. podletoho se řídím a zatím v poho 😉 nic sem nepodcenila 🙂

navi
7. únor 2008

suki nám mudra poradila radši koupit teploměr Rychloběžku, prý na digitální není 100% spoleh, tak třeba proto máš pokaždé jinou teplotu. My měříme jen v zadečku, ono to u té rychloběžky ani jinak nejde 😉

suki
autor
7. únor 2008

díky holky asi taky koupím tu rychloběžku, neboť vlastně netuším jaká ta teplota je. 😠 😠

kupinka
7. únor 2008

suki-malému mimču se měří jedině v zadečku-a zavádím ho dál než po čidlo...
Ono má taky vliv,jestli je v té době mimi v klidu,jestli se nehýbe.Protože při hýbání se je teplota vyšší,mělo by být v naprostém klidu-jenže to je někdy nadlidský úkol.. 😉

suki
autor
7. únor 2008

kupinka to je zajímavé a to víš jak, že při pohybu je teplota vyšší? To jsem nikde nečetla 😕 🙂