Rozeznáte kojenecký pláč aneb proč pláče?

pampalin
13. únor 2015

Holky, potřebuju se zeptat, jestli je možné dle druhu pláče rozeznat, proč mimi pláče. Jsem asi matka na prd, páč to opravdu nepoznám. Nebo třeba jeké typické pohyby dělají, když mají hlad nebo když je něco bolí.
Pokud poradíte, budu moc vděčná.
Díky.

semmonika
13. únor 2015

Já myslím že když děti mají hlad tak nejdřív jen tak nespokojeně povrkávají a když se jim potřeby nedostává tak začnou zesilovat..když je něco bolí tak prostě ječí a nic jiného je nedokáže utěšit..Myslím s,i že to časem sama poznáte..

berynka
13. únor 2015

@pampalin nikdy jsem to nepoznala 😉 . Stejně co zkusit jiného než přebalit, nakrmit, chovat? 🙂

nonnni
13. únor 2015

@pampalin jj, rozenam hlad, unavu i vztek a frustraci....ale chvili to vzdy trvalo....

blahova_andrea
13. únor 2015

@pampalin nejsi matka na prd, já to u prvního dítěte taky vůbec nepoznala. buď jsem na to nebyla správně nastavená nebo on dostatečně tóny a pohyby neměnil 😅 u druhého dítěte už lépe tuším jestli se bouchla, jestli chce spát, má hlad, chce čistou plínu apod. ale je to i o denním rozvrhu. některé pláče jsou si fakt hodně podobné, takže pak zabírá vylučovací metoda. když se podíváš na hodinky a víš, že jsi teď přebalovala a krmila třeba před půl hodinou a dítko pláče, tak je zřejmě jeho čas na spaní. děti mají rády rituály, pravidelnost. dcerka je velmi hodné miminko, pláče opravdu jen ve chvílích, kdy mi chce něco sdělit, připomenout: mámo, už je čas... 🙂 nebo potom v případě nějakého toho trápení

teeerez
13. únor 2015

@semmonika to bude u kazdeho mimi jinak, u nas je hlad z klidu a spokojenosti behem 10 vterin siiileny rev jako by ji slo o zivot 🙂

marecekavendulka
13. únor 2015

já to poznám,ale některé maminky to nepoznají..ale není to špatně,prostě to tak je. Nic si z toho nedělej,zkus se opravdu zaposlouchat,vyhodnocovat,.. naše když má hlad,tak už od mala dělá při pláči"mmmmm",když chce spát,tak jakoby "houká" 😀 .A když ji něco bolí,tak prostě řve.a suchou plenku vyžaduje táhlým nespokojeným pláčem. 😉

sisinka74
13. únor 2015

Taky jsem nad tim uvazovala,jestli to poznam. A taky porad nevim, jak poznam, jestli saje, nebo jen tak dudla a kolik toho vypije........ 😀 Proste prvorodicka 😀