Růst zubů-nechce UM. Vystačí jen jídlo?

ondruchovat
2. led 2020

Maminky dobrý den , dceři rostou zuby a poslední 4-5 dni mi odmítá UM, chce jen jidlo , má 6m, jen mám obavy aby ji to vystavilo vyživově, snídal kaši s ovocem, oběd zelenina maso těstoviny ryze atd atd , svacina presnidavka -dopije se um , a před spaním vypije UM, ale to je jen jednou za den kdy to um chce ...

amazonkajanik
2. led 2020

Mám totéž, jen mlíko vezme i ráno. V kaši je taky v podstatě UM, to taky počítám. Mudr řekl, že by měl být min denní příjem UM 500ml, ale když nemá svůj den, tak nechce pomalu ani oběd,max kaši. A hroozne moc pije. Zatim má venku dva spodní a teď se tlačí horní a malému je 6 1/2 měsíce

ondruchovat
autor
2. led 2020

@amazonkajanik mě dcera nepije tekutiny žádné , zkoušela sem od vody přes čaje i stavy vše a nic ..

amazonkajanik
2. led 2020

@ondruchovat to už je blbé. Co fontanela, není už propadla? To už by byla známka dehydratace a raději bych zašla k lékaři.

ondruchovat
autor
2. led 2020

@amazonkajanik není propadla , ty tekutiny nejsou problém aktuální , od příkrmu se snažím dávat cokoliv - nic nechce .

amazonkajanik
2. led 2020

@ondruchovat tak nezbývá než se zkusit poradit s pediatrem, ale mám dojem, že řekne, že je to přechodné období

holka_zelenooka
2. led 2020

Mě zabírá na dceru, když jí rostou zoubky a nechce pít (předtím prso, teď flašku), šoupnout jí mléko až v momentě, kdy skoro spí. To si vždy vezme a vypije, píšeš, že na noc taky....asi to souvisí s tím, že mají nepříjemný pocit tlaku a svědění v puse, což v polospánku přestanou vnímat