Rybí tuk. Dáváte ho dětem?

paja
4. říj 2010

Nenašla jsem diskuzi s tímto tématem, tak ji zakládám, protože mě tohle téma docela zajímá. Za našich mladých let bylo běžné, že jsme ve školkách dostávali tuhle sice nedobrou, ale jistě zdraví velice prospěšnou medicínu. Na internetu jsem se dočetla, že děti, které užívají rybí tuk jsou dokonce více klidnější, soustředěnější atd. (což bych teda u našeho malého docela uvítala 😀 ). Máte s tím někdo zkušenosti? Dáváte dětem rybí tuk - popřípadě jakou značku sirupu?

menace
20. bře 2015

Dobrý den, rybí tuk lze dětem podávat ve formě sirupu - Haliborange (firma Merck), Blue Ice (Green Pasture - fermentovaný olej z tresčích jater). Pro starší děti máte želatinové bonbóny nebo gelové kapsle. Na trhu je velké množství těchto přípravků. Jedno starší srovnání je zde:
http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...
Nejvyšší podíl Omega 3 kyselin má Haliborange. Cena je dnes úplně jiná (článek je 4 roky starý). Pozor na poměr Omega 3 a Omega 6.

martina678
18. kvě 2015

dagmar35 znáš Lýsi? Zvažuju je, ale chci si vybrat fakt pečlivě. Doteďka jsem brala pupalkovy olej, kdysi mi ho doporucil trener ve fitku 🙂 🙂 ale už mi taaak mooc nechutná kzdyž si ho davam každý den. Potrebuji obmenu. Četla jsem na Lýsi webu že vyrabeji z ryb islandských vod, jsou prý nejčisteji, co je podle mne hrozne duležité, protože ryby kumuluji hodne sajrajtu v sobe....Jak chutnaji kapsule? Hlavne nech to nepripomina pupalku 🤐 :D :D

teja86
25. kvě 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Lýsi znám, sama produkty od téhle značky užívám. Děti třeba ryby mají rády, takže jim je dělám každý týden, ale já je od malička nesnáším. Měla jsem problémy s kvalitou nehtů i vlasů a lékařka mi právě poradila rybí tuk, tak jsem sháněla nějaké kapsle, které bych zvládla polykat. Užívám je přes tři měsíce a rozdíl už je vidět. Nehty mám pevnější a hlavně už se mi přestávají třepit. A vlasy mi tolik nepadají a na pohled jsou zdravější.

lu777
25. kvě 2015

já dávám Vitamarin 😉
jsem spokojená s tou značkou (Energy), hodně nám pomáhal Audiron na ucho, opary a zoubky...
takže jsem pak hledala u nich a s Vitamarinem spokojenost, mně pomáhá na oči, na nehty... staršímu občas dávám když má hodně suchou pleť nebo suché oči, má k tomu sklon...
ale on je už větší, od nějakých 4 let mi spolkne i kapsle, takže pohoda... (mladší je teď 5 a nespolkne, takže tam je to těžší, ale jí jsem zatím nedávala, nebyl důvod nějak)...

a to Lýsi, oni mají jen rybí tuk?

martina678
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iz
21. čer 2015

V každý lékárně určitě prodávají i tobolky rybího tuku - omega 3, já ho občas taky užívám 🙂

lenkazu
22. čer 2016

Já také jedině Lýsi - těm jediným věřím, že to mají čisté. Zkoušela jsem od nich už kdeco - v tekuté formě, s příchutí i bez, tablety a omega3. Nakupuju na zdravizislandu.cz. V lékárně za kilo bych si to netroufla koupit. Ještě jsem kdysi zkoušela nějaké dovezené norské, to bych taky ještě skousla. Ale pro mě je Island srdeční záležitost :D.

zuzineckah
22. čer 2016

dávám Eye-Q, malému v tekutém stavu, puberťandě tobolky. Nejkvalitnější, na který jsem doteď narazila.

lenkazu
22. čer 2016

@zuzineckah O tom jsem nikdy neslyšela - a ten je odkud?

zabzulka
22. čer 2016

Já dávám vitamarin od energy, malému vymačkáme tobolku na lžičku, starší polyká. Užívám taky, jsem moc spokojená

alisek
22. čer 2016

Ano dávám Eye q tekutý s citr. příchutí pro mladšího a staší už dostáva tobolky. Mají ještě s vanilk. příchutí ale ta neuchtnala ani jednomu.

lenkazu
22. čer 2016

@zuzineckah Děkuji. Škoda, že nepíší, odkud je, jen že to vzniklo ve spojení s anglickou společností. Preferovala bych nějakou severskou zemi.

zuzineckah
22. čer 2016

@lenkazu zkus zapátrat, já se v tom popravdě moc nevrtala. Doporučila mi ho ´moje sestřenice - pediatrička, která je hodně zaměřená na přírodní preparáty v nejvyšší kvalitě, hodně se v tom rejpe, pořád něco zkoumá, čerpá ze zahraničí. Už mnohokrát mi dobře poradila, tak snad i tohle se osvědčí. Důvěřuji jí 🙂

lenkazu
22. čer 2016

@zuzineckah Díky, mrknu se na to. Ale Lýsi určitě měnit nebudu, Island považuju na nejčistější zdroj a to asi nic nepředčí :D.

zuzineckah
22. čer 2016

@lenkazu je to možné 😉

herbinaaa
28. črc 2020

když má détzě málo vitaminu, tak určitě ano. POtřebuje to nejen malé dítě, ale i dospělý člověk