S 6ti m. děckem autem do Chorvatska. Je to velká zátěž?

acornika
23. črc 2008

Milé maminky, prosila bych Vás o radu. Původně jsme ani nikam jet nechtěli, ale babí s dědou ( moji rodiče ) mi nabídli abych jela s Jasmínkou s nimi do Chorvatska. Bydleli bychom v hotýlku kousek od pláže, ale jediné čeho se děsím, že jedou vlastním autem. Není to pro tak malé dítě velká zátež cestování několik hodin v autě??? Jeli bychom nejspíš v noci ale stejně. Jasmínka sice zvládá cesty autem velmi dobře, ale zatím jsme jeli max 3hodiny více ne. Prosím poradtě, bude velmi ráda za vaše rady a zkušenosti. Moc děkuji. Hanča

coriven
23. črc 2008

ahojky, já teda tak daleko nejela - ale jela jsem s malou 6 hodinek po republice a musím říct, že to zvládla skvěle (bohužel nemáme klimošku a vraceli jsme se ze severu na jih, tak bylo pěkné parno 🙄 ) takže jsem ju jen přeslékla do lehčího oblečeníčka, napapala se, trošku jsme se protáhli a jeli jsme dál 🙂
mimčo cestu zvládne - záleží spíš co tam to klima, hlavně musíš být ty v pohodě a mimčo bude taky 😉

kamarádka se chystá do Chorvatska taky a s 4 měsíčním mimčem 😅

acornika
autor
23. črc 2008

coriven, moc díky za info 🙂

kim
23. črc 2008

Acor, já bych to asi neriskla....je to fakt daleko a na to, že mají být v sedajdě kolem 2h dýl ne..tak chudák Jasmínka 😔 zrovna dnes jsem mluvila s kámoškou a ty byli s ročním v Maďarsku, cesta trvala 8h, bylo to prý namáhavé, kluk spal jen 2 hodky, pak museli zastavovat, aby se protáhl a tak..nevím, já jsem teda všeobecně srab, ale autem bych nejela, ale letadlem bych se třeba už půl ročním nebála!!!! 😉

coriven
23. črc 2008

hi já bych se zase spíš bála letadlem - ale to asi proto, že se bojím výšek 😅
a když pojedete na noc, tak to krásně prospí, když to cestování není často, tak to snad nevadí 😉
když nebudeš řídit a taky se prospíš, tak to uteče raz dva. To já i řídila, ale nebylo to tak strašné 😉

coriven
23. črc 2008

jak dlouho to vlastně trvá do Chorvatska?
a jestli se chce tobě a hotýlek je klimatizovaný, tak proč nejet 😅

luckahr
23. črc 2008

Aco, jeď, bude to v pohodě, malá bude určitě spinkat a přesně, když budeš v pohodě ty, bude i malá 🙂 . Takže Řecko nakonec ne 😉 ? Kim, my se chystáme letadlem, ale taky mám vítr 😉

mata35
24. črc 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Acornika, určite choď, hlavne, že budeš s dieťaťom ty. Ono potrebuje mať pri sebe matku. Deti to vždy zvládajú lepšie ako dospelí. Choďte na noc, nešla by som niekam ďaleko, ale napr. takú Istriu zvládnete. A nakoniec, ty si svoje dieťa poznáš najlepšie, či v noci spí, či často plače pre nič za nič. Ale to more a ten vzduch stojí za to. Držím palce

luckahr
24. črc 2008

mata35, souhlas 🙂

rova
7. srp 2008

S 6 měsíčním prckem bych tam nejela z několika důvodů, nejen kvůli cestě. Co z toho má 6-měsíční dítě být u moře v horku? Akorát tak zátěž, kterou myslím takhle malé dítko nezvládá zrovna nejlíp. Nemají natolik vyvinutý organismus, takže rčení, že děti zvládají líp než ostatní zrovna není na místě. Pokud by šlo o starší dítě, pak nemám výhrady. Já bych se o takhle malé miminko bála natolik, že bych s ním vylezla ven možná ráno do 9 hodin a pak večer po 6-7 hodině..a být jinak zalezlá na pokoji by mě asi nebavilo. Jsem asi hnusná, ale v tomhle věku mi to přijde docela nevhodné, já bych to asi neriskovala..ale jestli tam pojedete, tak přeju ať to zvládnete fajn a napište jak jste si to užili, ať třeba tak protivné úzkostlivé maminy jako já změní na tohle názor. 😉 🙂

mata35
16. srp 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

acornika, no čo boli ste v Chorvátsku, a ako bolo?

michaela1984
21. srp 2008

tak já bych určitě jela, pokud je zajištěné kvalitní ubytování přímo na pláži kde je stín, v tomto případě když se jede s takhle malým mimi není na čem šetřit. Ještě v těhotenství jsem byla na seychellech a tam to byla běžná věc dovolená s tříměsíčními miminky. My se chystáme v září do chorvatska je fakt že karavanem takže si malá pěkně poleží. A v říjnu letecky na Krétu na Milatos.

martinka79
3. zář 2008

mohu jen doporučit cestu mimi zvládne hrab´vě. cestuji tak s dcerou už 7let asi 1300km v pohodě. 😉

consti
18. únor 2009

Mám stejný názor jako rova. Ostatně takto si to vyzkoušela kamarádka a to bylo to dítě ještě o něco starší a říkala, že nikdy více. Do 3 let věku nemáme v plánu jet s dětmi k moři. To dítě z toho podle mě taky nic nemá. 😎.

acornika
autor
24. bře 2009

ahojky, před rokem jsem tu psala jestli s 6m miminkem máme jet do Chorvatska, no nakonec jsme dovolenou posunuli až na toto léto, teda doufám, že nám finančně vyjde. Přeci jenom jsem se s malou bála 🙂 Teď jí bude rok a půl a to mě už přijde v pohodě. Také jsme si několikrát vyzkoušeli že Jájinka zvládá v autě i celodenní výlety dobře, tak to zkusíme. Jinak všem přeji krásné jaro a odpočinkové letní dovolenky 🙂

luckahr
25. bře 2009

tak my jsme byli dvě rodiny, každá s půlročním prckem a nebyl jedinej problém, oba byli fakt úplně v pohodě. Rozhodně mi nepřijde jet s půlročním mimčem k moři "nevhodné", naopak, ale je to samozřejmě věc názoru. Naše zkušenost je, že malej byl strašně spokojenej a pomohlo mu to na ekzem.

luckahr
25. bře 2009

jo a nebyli jsme teda v Chorvatsku, ale v Řecku.
Aco, uričtě to malá zvládne, pojede na noc, ne?

bertoletka
2. dub 2009

Tak to my se k mori tento rok chystame. Jasne ze z toho prcek nic mit nebude, ale treba my to mame dokonce doporuceny od dr. Ja i muj nejmladsi mame trochu problem s kuzi a pry more a vzduch tam je idealni.

jinak ja mam manzela Itala a uz 13 let jezdime tam a zpatky autem. Holky vzdycky byly v pohode. Poustely se pisncky, zpivalo se, pak chvili chrnely ... v klidu. Jen ja jsem byla vzdycky cely druhy den KO z toho 10 hodinoveho rizeni (920km)

luckahr
3. dub 2009

bertoletka a já si i myslim, že z toho prcek mít bude. Za prvé bude prostě u moře a ten vzduch je naprosto super, o tom není pochyb. A za druhé budete celá rodina celé dny spolu a to ten prcek taky vycítí, že je pohodička a má tátu celý den. A na kůži to určitě pomůže.
Já nějak nechápu názor do tří let dítěte k moři ne 😕 , ale je to samozřejmě každého věc.

radka.m.
17. dub 2009

tak my jezdíme s dětmi taky každý rok k moři,vyzkoušeli jsme auto,autobus i letadlo,zvládnout se dají podle mně všechny prostředky a jezdili jsme at jsme měli jedno dítě,nebo ted kfyž máme 4děti,nevidím v tom žádný problém,a kdo tvrdí,že to dítěti neprospěje,nebo že by to dítě nezvládlo,nebo dokonce uškodilo,tak si podle mně hledá jenom zbytečné výmluvy,taky nechápu názor,proč by měli k moři jezdit až starší děti 😲 ,hotový jsou mložná dospělý ze řízení auta,ale děti stejně většinu cesty prospí

hpaja
6. kvě 2009

Ahoj, taky se chystáme letos autem do Chorvatska (pojedeme v noci) a nemyslím, že by to mělo malýmu uškodit. Zatím jel autem nejdéle 5 hodin a pěkně to prospal. Chci ho vzít k moři hlavně proto, že má problémy s kůží a věřím, že mu to naopak prospěje 🙂

luccinkav
10. kvě 2009

Ahoj maminky.....SAMOZŘEJMĚ ŽE KAŽDÁ Z VÁS ZNÁ SVÉ DÍTĚ A MOC DOBŘE VÍ,CO SI MŮŽE DOVOLIT.Každé děcko je jiné a každé jinak snáší změny atd...Musím říci,že třeba má dcerka s námi cestovala na Moravu(bylo jí v tu dobu možná tak nějak kolem toho 6měsíce a můžu říci,že jsme jeli na noc a bylo to stejnak utrpeníčko pro ní..Prostě je zvyklá hajat v postýlce a né v sedačce a bylo vidět.že jí boleli zádíčka.To jsme jeli 6hodin...Ze začátku spala tak hodinku a půl a potom konec 😒 ..pořád jen brečela.. ☹ ☹ Pro mě to bylo nejhorší.Strašně jsem z toho měla výčitky a je pravda,že jsme to absolvovali ještě jednou,když byla větší a zase znova brečela.Prostě malá autosedačka vajíčko je opravdu nepohodlná na cesty dá.Proto k tomu dodávají,že je to maximálně na tři hodiny poležení.Víc nedoporučují!!!Což je logiské-podle vytvarování sedačky☹l!!!!děti v tom mají kulaté zádíčka a po delší době si myslím tedy já 🙂 to NEVYHOVUJE!!!!!Teď už je větší Julík-má větší sadajdu(tu polohovací) a super.Teď už to zvládáme v klidu.zastaví se -ona se projde a jede se dál...Ale není z toho happy-to ne!!!!Tak že třeba u nás Chorvatsko nehrozí autíčkem ani náhodoui..Bohužel....Vím,že ona je hodně hyperaktivní a cesta na několik hodin není pro ní to pravé ořechové...Já jsem tedy jednoznačně když k móři tak LETECKY🙂.NEMÁM SRDÍČKO NA TO JÍ TRÁPIT V AUTĚ A ANI NERVY 😀 😎

zdenca6
2. srp 2013

Ja mam tři děti a vždy cestu zvladli, jeli jsme vždy na noc tak že to prospali, myslim že nejsem jedina kdo s detma byl u moře ja mohu jen doporučit udelate si přestavku kdy chcete , znam hodne lidi co jezdi s dětma k moři tak si to tam užijte 🙂

nasekuratko
2. srp 2013

tak my byli s malym vloni v Chorvatsku, kdyz mel 9 mesicu. On miloval cestu autem od miminka, hned od narozeni ho auto uklidnovalo. Pokud jedete na noc, mala jezdi v aute rada, tak bych se nebala ani trosku. Nas maly to zvladnul naprosto na jednicku (dokonce i cestu do Svycarska a zpatky, taky autem). Po ceste jsme nekolikrat zastavili, nechali ho prokopat, prebalili, nakrmili, nasli jsme benzinku s detskym koutkem, kde si vyhral treba hodku (i kdyz sestimesicni tohle asi potrebovat nebude) a jelo se dal a maly zase spal jak zabity. A vubec neni pravda, ze miminko z takove dovolene nic nema. Mrkni ke mne do alba (musis si me pridat do pratel), maly tam byl strasne stastny. Dodrzovali jsme ale pravidla. Od 11-16hodin jsme byli na pokoji. Rano a navecer u more. A navic maly namazany 50tkou a mel bazenek ve stanu s UF filtrem. Neustale cepicku na hlave... meli jsme plavaci kolo se striskou. A po kazde koupeli v mori jsme ho umyvali sladkou vodou z PET lahve (sprchy byly moc studene na takoveho prcka). Ale maly byl nadseny, hral si s kaminkama, v bazenku, v mori, vubec se nebal vody, nevadila mu slana voda, proste nic... Vecer jsme chodili na prochazky s kocarkem, dali si kafco a kocarek jsme meli natoceny k mori (sedli jsme si vzdycky az k poslednimu stolu, co byl u promenady) a maly hezky dychal cerstvy morsky vzduch. Muzu za sebe rict, ze lepsi dovolenou jsem v zivote nezazila. Nikdy na to nezapomenu a maleho jsem uz takhle stastneho asi nevidela. Ja myslim, ze je to dost o tom, jake si to udelate, jake budete mit podminky apod. My meli apartman s klimatizaci, vlastni kuchynkou, takze jsme proste byli jako doma... Hodne lidi nas za tuhle dovolenou odsoudilo, ze jsme blazni s tak malym ditetem. Ale Chorvatsko neni zadna exotika, kdyz je mimco naockovane, tak se nemas ceho bat... neni to takova zmena. Naopak-ty horka jsou tam prijemnejsi a lip se zvladaji jak doma. Navic nam tuhle dovolenou primo doporucili doktori, protoze mel tezky atopicky ekzem a more nam pomohlo primo zazracne! Takze nevahej a jed... 😉 Urcite si to uzijete.

nasekuratko
2. srp 2013

hm, tak ted jsem si vsimla, ze je to diskuze hoooooooodne stara. No nevadi, treba to pomuze jine mamince v rozhodovani 😅

sona_sv
2. srp 2013

My jeli s 5timěsíčním synem do Itálie, měla jsem samozřejmě taky strach z cesty, ale jeli jsme v noci a pěkně spinkal...přes den to bylo horší, ale dá se to zvládnout, na zastávkách popásl koníky, protáhl se a bylo. Pak u moře si to užijete, změna pro tebe i pro mimi, nemyslím si, že by to byla extra zátěž, miminka potřebují hlavně přítomnost maminky a tu mít bude...navíc někteří rodiče zoufalí z nespaní miminka uhoupávají mimi v autosedačce a nechávají ho tam spát (ne pořád samozřejmě), takže si myslím, že jedna , dvě noci autem nejsou žádná katastrofa 🙂

dujinka
2. srp 2013

Byli jsme se synem ve 4mes. A kazde 3hod sem kojila a on pasl konicky na odpocivadle. Naprosto v pohode muzete 😀

ia.
2. srp 2013

my jezdíme s dětma každý rok v červnu a pokud můžu sama za sebe říct, tak nej rok byl, když tam byli poprvé, to měli 8M..letos se starším ok, ale u mladšího jsem měla oči i na zadku..

avantgarda
26. zář 2013

Kopíruji příspěvek, který jsem psala do jiné diskuze.
My jsme letos v září byli s 11 měsíčním synem v Chorvatsku, na poloostrově Pelješač. Jeli jsme autem a cesta byla 1200 km. A dala se zvládnout i s malým dítětem. Důležité je mít po ruce tašku se všemi nezbytnostmi na cestu (jídlo, mléko, pití, plenky a Bepanthen na přebalení, hračky). Cestou tam jsme jeli přes noc, tak to bylo úplně v pohodě, protože syn spal až do rána. Cestou zpátky jsme dělali co 3 hodiny přestávku na přebalení, jídlo a protažení se.
Co se týče pobytu v Chorvatsku - důležité je mazat opalovacím krémem, vyhýbat se přímému sluníčku (přes poledne jsme si užívali spánek v apartmánu a ven šli zase až po 15 hodině, když jsme byli na výletě - přes poledne jsme se schovali do stínu na pláži nebo si dali oběd v restauraci), hodně pít a pak už si jen užívat dovolenou.