S batoletem pod stan. Co mám vzít s sebou?

tlapicka
21. kvě 2008

chystame se pod stan (do campu) a pres den na vylety na kolo s vozikem. Privitam vsechny tipy a triky, co je dobry vzit sebou a na co si dat pozor atd... zkratka podelte se o vase stanovaci zazitky!
podotykam, ze nasemu batoleti je rok a sedum mesicu. diky! 😕

krikri27
22. kvě 2008

Do karavanu bych si taky dala říct 🙂
Já řeším, jestli na horách v hájovně/jedem s tátou na archeologický výzkum/ spát dole v místnosti na zemi s plchama(loni jsem z toho chroupání byla mrtvá), nebo ve stanu bez plchů 😎
Mnaža bude určo pod širákem u ohně, tak bysme ho postavili vedle, aby nás chlapi chránili před divou zvěří 😎 akorát budou asi řvát jako divá zvěř po víně, to mi budou budit Adelku 😎
Gedren, to mě nenapadlo, že by se malá mohla bát stanu, ojoj, nový problém 🤐

beruberu
22. kvě 2008

naše luska spala ve stanu poprvé asi v šesti měsících a zvládla to celkem v pohodě. Byla teda nabalená a ve fusaku. potom od kojení už v mým spacáku. Byla to teda after párty po svatbě kamarádky, takže tam žádná aoutdoorová činnost nebyla v plánu 🙂 jen se přes den válet na dece a pak přespat ve stanu. Spala jak dřevo, i když opodál vyhrávala hudba z repráku. 🙂

kajule
23. kvě 2008

Aponchie, nevim, nepovim, ja to neridila...od toho tu jsou jiny. 😀

tlapicka
autor
26. kvě 2008

Tak jsme doma. Nemci maji tezky zivot! Pobyt v campu je oprus. elousak porad zdrhala prudit okolni campare nebo lezla na zachod bo tam byly schody nebo kradla detem balon... museli jsme ji byt kazdou vterinu za zadkem. fakt des... Vazne me mrzi, ze se tady neda stanovat volne v prirode, bo je to je proste pohoda nejvetsi... jezdili jsme do campu jen prespat. Predstava, ze bychom tam travili cely den me desi. davam fotky do alba 🙂

elousakovi jsem vzala spacak, aby mohla chrupat hezky sama, ale stejne vzdycky prilezla za nama, to doma spi zasadne v postylce...

bydleni v campu v privesu je tady velmi olibeny sport, ale pripada mi to, jako nehorazna nuda... Ale to uz je na kazdym, jak a co mu vyhovuje...

aponchie
26. kvě 2008

tlapi jeee tak to ja bych nedala ..nekde pohromade s tolika lidma to musi bejt opruz teda..jeste,ze tady si muzes stanovat kde chces..tak priste do CR 😀

tlapicka
autor
26. kvě 2008

ap. no nas prave ceka v ete dovolenka ve schwarzwaldu, kde si ten camp budeme muset jeste zopaknout 😔 . ale jinak u nas, jojo!
na podzim jsme se bali, ze nas vyhmatnou za cerny stanovani, ale to nebylo nic proti stresu z toho, ze kdz bude v noci rvat, vzbudi pul campu 😠

haluskacz
26. kvě 2008

co se tyce pocasi, tak byva lepsi az tak zacatkem srpna, to byva lepsi pocasi. Kdyby bylo fakt hnusne a nedalo se nic delat, tak holt balit a domu, no... ze bych musela stravit tyden s detma v desti pod stanem, to zrovna ne 😀

haluskacz
26. kvě 2008

hehe to se mi zase povedla veta, na co ja myslim, kdyz pisu? 😀 😀 😀

zelva
20. dub 2009

Ahojky,
moc tady k tomuto tématu není. Prosím, nemáte někdo další zkušenosti se stanováním s mimi? Napadlo mě jet v létě pod stan, to bude malému 10 měsíců. Uvítám zkušenosti a názory. 🙂

sarinkam
20. dub 2009

My kdyz jdeme na cundr, vetsinou cyklo, tak mame 2 deti a několik psů, fakt jednotka k utajeni super, 😀 , tak spis vyuzivame mista, kde je taboreni mlcky tolerovano, trempske osady, opustene skautska taboriste, nebo mame i par mist, kde mame povoleni od majitele pozemku. Desi me predstava, jak me nekdo v noci s tim nasim cirkusem vyhodi z fleku.

ad 10 mes dite- no to je ta ,,nejhorsi,, varianta- leze-rano rosa, mokro, neji hospodska jidla, ale zcela kojen taky ne, ale myslim že by se zvladlo, my jsme meli deti v lete bud pulrocni, nebo rocni, a v dcerinych 1,5 letech jsem cekala, jestli zacne chodit do leta a zacala,

spis bych to pojala jako cvicnou akci, s moznosti kdykoli skocit do auta a domu do sucha.

zelva
21. dub 2009

No je to fakt, asi by to byla sebevražda. 😖 To jsem si vymyslela věc 😀

markyfrana
12. kvě 2009

ahoj
my se letos v létě chystáme do Itálie k jezeru Lago di Garda do kempu a dceři bude přesně 14m. A teď pomalu začínám řešit spaní. Máme stan s dvěma ložnicema a nevím, jestli spát s ní v jedný ložnici a manžel v druhé 😖 ... nebo vzít klasicky postýlku a tu dát do té druhé ložnice. Dcera spí doma v jiné místnosti než my od 3m, takže na spaní s námi není ona ani my zvyklá. Poradíte, kdo máte tu zkušenost??? a nebudilo se vám dítko, když jste stan otvírali a zavírali??? dcera chodí spát jako hodinky v 19h. a jaký jste měli spacáky pro takhle malé děti??

asi mám blbé otázky, ale fakt mě to trošku začíná strašit , kor, když jsem si přečetla co všechno s sebou , a to ještě vezeme surfy, kola, in-line brusle... no "cirkus jede"

děkuji za rady

markyfrana
13. kvě 2009

?

krista
13. únor 2010

alca22 • 1d • Dnes ve 12:56
Chtěla bych se zeptat jetsli nemáte některá zkušenosti s dítětem pod stanem. V létě bude mít syn 2,5 roku a chtěly bychom jet na dovolenou pod stan.

alca22
13. únor 2010

Chtěla bych se zeptat jetsli nemáte některá zkušenosti s dítětem pod stanem. V létě bude mít syn 2,5 roku a chtěly bychom jet na dovolenou pod stan.

jindri
13. únor 2010

V létě taky jedeme pod stan. Nemám z toho obavy, máme vytipované klidné kempy. Stejně celý den budeme někde výletovat. Malé bude rok a půl. Spíš jen přemýšlím, pod čím bude spát. Patrně jí koupíme spacák. Stan máme pro tři a spát tam s námi bude ještě pes 😀 .... jako dobrý nápad se mi zdá, jak tu někdo psal - doma stan postavit a vyzkoušet, jak na to bude malá reagovat 😉

mirunda
15. únor 2010

Alca22 - my byli s malou pod stanem loni v létě, bylo jí 5 měsíců 🙂 Přestože mě všichni od toho odrazovali, tak jsme se nenechali a udělali dobře.. malý se tam moc líbilo.. a co se týče spaní, tak jsem pod ní dala spodní část zimního fusaku a dvě deky - toho jsem se bála nejvíc, aby nenastydla od země.. pak jsem jí dekou ještě přikryla a zavrtala k sobě do dvojtýho spacáku.. všechno dopadlo skvěle, ani žádná rýma - nic.. výhodu jsem měla, že jsem ještě plně kojila, takže jsem se nemusela starat o jídlo..držím palce, určitě se bude dětem pod stanem líbit..

elema
15. únor 2010

Tak my byli pod stanem prvně když bylo dcerce 9 měsíců, ale to jsme jeli jen přes 1 noc, abychom vyzkoušeli, jak to půjde. Bylo to celkem vpoho, ale na dýl by se mi nechtělo. Byla na Sunaru a je jasný, že už to je pod stanem trochu problém, navíc celý rytmus spánku a bdění se narušil, ale jinka to bylo hezké.
Podruhé jsme jeli vloni, na 4 noci, to už jí bylo 21 měsíců a to bylo úplně vpohodě. Spala ve svém super-termo spacáku, pod sebou měla matraci, pleny už jsme neměli (ale nočník jsme vezli s sebou), hlavní jídlo buď ve skleničkách nebo jsem vaření přizpůsobila pro ní (ovšem nejvíce jí i přes můj odpor chutnal opečený dědečkův buřtík 😀 ) Koupala se v řece bez problémů,a měli jsme ještě malý bazének před stan, s sebou jsme vzali krom hrače,panenky a kočárku i takovou tu motorku- odrážedlo, takže po kempu jezdila mimojiné i na ní... Bylo to opravdu moc hezké, takže ve 2,5 letech bych se toho Alco22 nebála.

benjik
31. led 2011

Ahoj holky, jelikož nám nejspíš nevyšla chatička,tak nás čeká dovča pod stanem. 5eším docela to spaní,mám ji vzít nějakou nafukovací matraci nebo stačí pod ní dát karimatku,případně oboje? Spacák už máme vyhlédnutý a ještě vezmeme deku.

janulabambula
7. čer 2011

Ahoj mamči, máme dvě zkušenosti se stanováním. Poprvé jsme byli vloni v srpnu s 11ti měsíční dcerkou na dva týdny na kolech, mimčo ve vozíčku. Projeli jsme hranici ČR s Rakouskem po pohraničních asfaltkách, dostali jsme se pomalým tempem z Hodonína do Dolního Dvořiště. Stanování jen mimo kempy na volno, koupání v potocích, jen jednou teplá koupel v termálku v Laa. Spaní v pohodě, osvědčily se nafukovací karimatky, a deky rozprostřené tak, aby se při vrtění nedostala jen na podlážku.Kačka si to moc užívala, ale každé dítě je jiné. Skleničky ale nechtěla, takže kojení, vařené jídlo na vařiči nebo hospoda.
Podruhé-letos v únoru jsme byli v Maroku, to Kačce bylo 17 měsíců. Půjčili jsme si na deset dní auto a projeli jsme Střední Atlas, spaní ve stanu a jednu noc v hotelu, když jsme sušili a dávali si oraz. Teploty byly proměnlivé, jednou jsme měli po probuzení i jinovatku na stanu. Kačka měla pod sebou karimatku a zimní fusak-ale bylo těžké ji v něm udržet, většinou jsem ji měla u sebe ve spacáku(moc pohodlné to nebylo). Kojení, místní strava, vařili jsme snad jen párkrát.
A teď se chystáme do Albánie k moři autem, stan je už zbalený a moc se těšíme. přeji pěkné zážitky

kefin
8. čer 2011

ahoj, my jsme byli s malou loni na dovolené v kempech( s partou , co sjížděla řeku) a bylo to naprosto v pohodě. Každý den jsme se přemístovali z kempu do kempu podél řeky. malé bylo 11 měsíců. Byla kojená a nebo jedla jogurty, skleničky, chleba, ovoce a zeleninu. Spala ve vlastním malém dětském spacáku. Spala ve stanu mnohem líp než doma v postýlce. a to tam byl v noci kolikrát pěknej hlahol, že jsem nemohla ani spát. Byla teda děsně špinavá, protože v té době zrovna lezla, ale hrozně si to užila. Bylo nás tam ale víc rodin s dětmi. koupala se normálně v řece a taky měla u stanu malý bazének. Myslím, že stanování je spíš o rodičích, jak to zvládají, dětem je celkem fuk, kde jsou, hlavně , když tam mají mámu s tátou. 😀

hanulka190
8. čer 2011

@janulabambula Ahojky, taky vozíčkaříme 😉 ,chtěla jsem se zeptat, na ty cesty mezi ČR a Rakouskem, to jsou cyklostezky nebo silnice?Chceme jet kolmo prvních 14 dní v červenci s dětma a hledám nějakou fajn trasu 🙂 Nebo jiný tipy?

humla
11. črc 2011

Ahojky,právě jsme se vrátili z vodácké dovolené. Dcerce je deset měsíců a bylo to naprosto v pohodě🙂 Spali jsme pod stanem šest nocí, pokaždé v jiném kempu. V noci byl sice dost rachot, ale malé to vůbec nevadilo🙂)Spala lépe než doma. Takže s mimčem pod stan mohu jenom doporučit.

anickajirka
9. črc 2015

chtěla bych oživit tohle téma.Rádi kempujeme...ted v sobotu poprvé pojedeme pod stan, má 17.ti měsíční holčička, sedmiletý kluk, kamarádka s dvouletým chlpečkem.Tatínkové s náma nejedou tk snad to zvládnem.Syn už v roce spal pod stanem a nebyl s tím žádný problém.agátka je ale celkem dost náladová.Hrozým se noci abychom nprobudily clý kemp 😀

kimby
9. črc 2015

@anickajirka my také plánujeme pod stan (5let a 10měs), tak jsem zvědavá, jak to dáme 😀

anickajirka
9. črc 2015

tak držím pěsti, na jak dlouho jedete?

hanalllka
9. črc 2015

Ahoj, my se také letos chystáme poprvé s malým pod stan. Jedeme v sobotu a bude mu 18 měsíců. Hrozně se těším, ale tak se bojím jeho reakce. Starý stan jsme teď vyhazovali a nový jdem kupovat až zítra, takže není čas to doma zkusit... No ať žijou kroky do neznáma 😀 Máte nějaký tip, co s sebou nezapomenout vzít?

anickajirka
10. črc 2015

máme skoro stejně staré.No co vzít, na karimatky jsem ssbalila ještě deku, v noci je ted chladno.No a hlavně baterku do stanu, pláštěnky, nějké to nádobí, hrnečky...dezinfekce...no prostě lékárnička, repelenty...a dospělákům na večer ínské polévky, ty jsou boží po večerech.A kam jedete?

hanalllka
10. črc 2015

My vyrazime na Vranov a pak se přesuneme na Palavu... Co nejvíc na jih za teplickem 🙂 dekuju za rady,dnes jsem byla nakupovat a teď balim... No už abych z toho bordelu byla pryč😀

ducik
10. črc 2015

@anickajirka tak vzbudite, ono se houby stane 😉 lepší, než hykajici opilci 😀 my se akorát vrátili z týdne pid stanem s rok a půl prckem a nebýt toho daného vedra, bylo to super