S jak starým dítětem jste jeli na vodu? A co s sebou?

karenina
13. črc 2009

Holky, které jezdíte na vodu, s jak starým dítětem jste jely, tak aby si to obě strany užily? A máte nějaké praktické tipy co s sebou? Asi bychom jeli Vltavu, tu známe nejlépe ...

editah222
15. črc 2009

Ahoj, na vodu jezdíme hodně roků a kamarádi a kamarádky už jezdí i s dětma. Z jejich zkušeností ti můžu poradit takto - na vodu (s tím, že dítě vodu nepojede) se může jet skoro hned, ale to si to moc neužije ani mamka ani taťka a miminu je všechno jedno 🙂
Pokud chcete jet s dítětem vodu - tak by už by mělo umět uplavat pár temp a nebát se vody, kvalitní záchranná vesta je samozřejmostí. Ani ti nejlepší vodáci z naší party si netroufnou jet (ani na raftu) s dítkem, které neumí plavat a nebo plavat umí, ale bojí se vody.
Člověk nikdy neví co se může stát a riskovat život dítěte, pro trochu pobavení, za to nestojí.
Je to na uvážení jednotlivce. Jedna známá si vzala dítě do raftu hned jak umělo sedět a tvrdila, že kdyby něco tak ho zachrání, ale já bych to neudělala.

karenina
autor
15. črc 2009

díky za názor, akorát úplně nerozumím, jak jsi to myslela s tím "na vodu (s tím, že dítě vodu nepojede) se může jet skoro hned"?
vlastně mě ani nenapadlo, že na raftech by to možná bylo s dítětem lepší, já jsem v tomhle stará škola a když v Čechách na vodu, tak jedině na kánoi 😎
naši s náma jeli poprvé, když bráchovi byl rok a mně tři ...

mkr
15. črc 2009

ahoj, mám hodně známých co jezdí vodu s dětmi, nejlepší to je dokud ani nelezou prý sedí v korbě tam se i vyspí, známá teď z vody přijela a moc si to chválila malý je 9 měsíců 🙂

editah222
16. črc 2009

Karenina myslela jsem to tak - že mimčo spí ve stanu a pak tráví den s mamkou, která je v kempu nebo chodí po hradech a zámkách, zatímco ostatní sjíždí vodu.

My taky jezdíme v ČR jen na kánoích, ale když jedema někam do ciziny tak většinou rafty 🙂

Možná jsem srab, ale já bych s 9 měsíčním miminem na vodu nejela, považuju to za velký risk. Utopit si vlastní dítě fakt nechci a člověk nikdy neví co se může stát. Převrátit se může i Hilgertová 😉

spaagetka
16. črc 2009

Čauves,
tak na vodu jezdím od malička a spousta mých kamarádů jezdí i s malýma dětma. V lodi se svezou, pokud nás čeká klidný a pokud možno, krátký úsek, páč nevydrží dlouho sedět v lodi. Takže pokud je s náma více neposedných předškoláků, vždycky je jedna nebo dvě maminy hlídají v tábořišti. Do roka jsme teda žádný v lodi nevezli, ale viděla jsem už takový magory, co měli dítě v autosedačce na lodi 😠Sedačka samozřejmě přikurtovaná k lodi 😠 Po pár kilometrech jsme teda zjistili, že to byli němci, což teda není to podstatný, ale k tomu není co dodat, dítě nemělo nejmenší šanci 😔 "Naše" děti mají vždycky kvalitní vestičku(Hiko vyrábí už pro ty úplně nejmenší děti) a dokud zdárně neplavou, mají i helmu. Vžycky to po sobě děti "dědí". Jezy se s dětma prostě nejezdí, nejsme magoři 😅 Maminy s těma nejmenšíma to řeší tak, že si vezmou třeba kola a do dalšího tábořiště jedou s prckama na kole a tím stráví ten čas, co my se plácáme na vodě 😉 Vody se teda žádný nebojí, neb je od útlého věku na vodu zvykáno a důkladně otužováno 😀 😅 Jo, u nás jezdíme na kánoi, páč rafty jsou pro prťata 😎

spaagetka
16. črc 2009

Ještě jsem zapomněla dodat, že já se příští rok určitě chystám i s naším 10 měsíčním prckem, neb letos se neúčastním 😢 Sice mě čeká ta suchá varianta, ale minimálně jednou hodlám manžu "vykopnout" z lodi a aspoň jeden úsek si sjedu já a on bude hlídat 😉

editah222
17. črc 2009

Spaagetka - stejnou "suchou" variantu budeme příští rok volit i my 🙂 A s tatkou se budeme střídat, největší problém bude kde najít háčka (pro manžela) a zadáka (pro mě), protože posledních 10let jezdíme jen spolu 😀 Na lidi, kteří přivazují svoje dítka k lodi by se měla mrknout sociálka zároveň psychiatr, protože to prostě není normální. Pokud nemám hlidání nebo nechci jet suchou vodu tak sedím doma na zadku 😠