S jak starým miminkem se může začít chodit na plavání?

mijav
7. říj 2010

?

kackark
7. říj 2010

Od 4 měsíců jsme chodili do vany a od neceých 6 měsíců do bazénu 😵

peroli
7. říj 2010

určitě ne dřív než po všech hexách.. 😉

dana3262
7. říj 2010

V pripade verejnych bazenu (napr.lekce plavani s kojenci) od 6ti mesicu, ale doporucuji ockovani prevenar. Je to semeniste bacilu. V pripade domaciho bazenu je to mozne mnohem driv, ale voda by nemela mit mene nez asi 30'C.

fender
7. říj 2010

Myslím, že co mamina, to názor, stejně tak co lékař, to názor. Podle posledního doporučení, co vyšlo pro pediatry, do veřejných bazénů s potápěním až od tří let...... Já jsem s malým chtěla chodit cca od půl roku, ale máme v rodině astma, takže zatím čekám a začnem nejspíš chodit na jaře - ale určitě ne někam, kde se děti "na povel" potápí.

vendulka
7. říj 2010

my sme začaly chodit v 6-ti měsících až jsme měly naočkované 3 hexy...doporučil nám to i dr.

brusinka.pusinka
7. říj 2010

my měli vaničky povoleny od 2 měsíců a v pohodě a pak od 6 měsíců bazén 😉 😉 malá miluje vodu a jsem ráda že jsme jto absolvovali 😵

martinaho1
7. říj 2010

My jsme chodili od 3,5 mesice, ale do bazenku jen pro deti v spoukromem Kenny klubu. Pak jsme v 6 mesicich zacali bojovat se zanetem zevniho zvukovodu a na doporuceni ORL lekare jsme plavani museli ukoncit.

zdeniii
9. říj 2010

Ahojky, já začala s dcerkou plavat od 3 měsíců ve vaně. V 5. měsíci jsme jeli na dovču k Liberci a tam byly normálně v bazénu v Babylonu a úpln v pohodě... A na plavání jako takové chodíme taky už. Helenka je sice nejmladší ale je děsně šikovná 🙂
Myslím, že ve všech plavacích centrech se plave od 6. měsíce a do vaniček se chodí od 2 - 3 měsíce.
Ale stejně je potřeba se řídit svými pocity. Pokud se to někomu zdá lepší až od roka, atk ať chodí od roka. Je potřeba individuální přístup...
S očkováním bych si hlavu nelámala... 😉

weri1
12. říj 2010

na vaničky se můžec hodit od 5 týdnů. My začali chodit teď

pellullinka
12. říj 2010

u nás se do vaniček smí od 6ti týdnů a od 5ti měsíců do bazénku 🙂

martulikk
26. říj 2010

My jsme začali chodit s malou do vaniček v jejích 10-ti týdnech a bylo to super! S námi tam chodila ještě maminka s o měsíc mladší holčičkou... Do bazénku (na plavání kojenců) se u nás chodí od 3 měsíců... Do velkého bazénu jsme začali chodit letos v létě, když bylo malé 11 měsíců, bála jsem se, ale nakonec super! Máme malou vodnici 😀