S jak starým prckem chodíte ven i pokud je víc než -5?

katuska85
2. pro 2010

Maminy jak to máme s procházkama v těchto mrazech?Chodíte ikdyž je třeba -8?

radka.k
2. pro 2010

Byla jsem včera celé dopoledne s kočárkem venku. Klukům je 9,5 měsíce. Přežili bez úhony 😀
Myslím, že ta hranice -5´C je pro opravdová miminka, dejme tomu tak do těch 2 měsíců. Pak už je to na posouzení maminky a zvolení vhodného oblečení.

simonceli
2. pro 2010

Chodím s malou každý den ven. Záleží na oblečení. afusaku a tak. když byla hodně malinká, tak jsem byla opatrnější, ale má už přes rok, takže to všechno zvládá v naprosté pohodě.

boruuvka
2. pro 2010

Mojí holčičce je 6 měsíců a dneska je u nás -10. Teple jsem jí oblékla, namazala obličejík, na kočárek dala slídu a jela s ní ven, ale jen než usnula (15 minut) a pak sem kočárek zaparkovala v průjezdě, kde spinká.

jmisa
2. pro 2010

Letos už je syn velký, ale vloni mu byl půlrok na vánoce, chodili jsme ven každý den, v každém počasí i v mrazech, víc jsem ho navlíkla, zachumlala do fusaku, natřela obličejík, stejně mu z něj moc nekoukalo a ve větru dala pláštěnku na kočár a byl naprosto v pohodě, naopak se mu venku krásně chrnělo.
Teď chodíme taky každý den, jen je to o poznání horší, protože o kočárku nechce ani slyšet a na bobech moc dlouho sedět nevydrží, tak se brodíme závějema.

mpavlinka
2. pro 2010

Mám holčičku - pět měsíců. Taky teple obléknu, je ve fusaku, krém na obličej, přes kočár slída a včera venku hoďku v minus osmi, ona krásně teploučká - spinkala, pejskové si libovali, jediný kdo už chtěl domů jsem byla já 😀

simka01
2. pro 2010

taky se přidávám 🙂 mám chlapečka 3.měsíce a kousek a chodíme každý den..namažu obličejík,hučku na hlavičku,kombinezka , teplý fusak ,slída na kočárek a jde se..včera hajal venku od půl 3 do 5 a bylo -7... myslím,že když se teple zachumlají,tak by to nemělo vadit.,pokud to nejní upe čertsvé miminko ..malej byl krásně teploučkej a hajal jak miminko 🙂 já jen koukám,jak se mu dýchá,zda není odkrytý ...

llllucka
2. pro 2010

No,ono nejde o to,aby těm dětem bylo teplo,ale o to,že jejich pokožka je opravdu velmi citlivá a ani sebelepší krém jim nepomůže.Hranici si už nepamatuju,ale malej se narodil v zimě a na důrazné doporučení dětské jsem to dodržovala.

lalial
2. pro 2010

Starší syn se narodil koncem listopadu, ven jsme chodili celou zimu i v mrazech. Přežil to bez jakékoli úhony a je i nadále zdráv a živ... někdy až moc. 😀 😀

lucianka
2. pro 2010

Myslím, že se doporučuje s novorozenci nechodit pokud je míň než -5 a s většími dětmi pokud je -10 🙂

coxa
2. pro 2010

Chodili jsme a chodíme za každé teploty, jen úměrně oblékám, mažu obličejíky a přizpůsobuju dobu pobytu venku. 😉

beruska1989
2. pro 2010

my bysme ted vůbec s kočárem nevyjeli, ale máme balkon, a tam mi malá chrní 2x denně po dvou hodkách. pořádně ji nabalím, dám ji kombinezu, pak do fusaku, přikreju dekou, namažu krémíkem, a na kočárek dám pláštěnku, a ty dvě hodky vydrží chrnět. a ještě se mi ted naučila spinkat s plínkou na pusince, takže je zachumlaná celá, což v tomhle počasí oceňuju. pak má i tvářičky krásně teploučký🙂

am11e22
3. pro 2010

my by jsme doma zase neusnuli, takže jezdím denně, počasí nepočasí - máme 4 měsíce. Hold se nedá nic nedělat a i u prvního jsem to tak měla a že byly mrazy jak sviňa 😀 a přežil 🙂

handm
3. pro 2010

my to máme podobně, jako @am11e22 - malý mi doma neusne přes den, tedy zásadně spí v kočárku. jsou mu necelé tři měsíce a prostě aspon na chvilku, na to uhoupání ven musíme.. pak ho nechávám ve studené chodbě nebo prázdné garáži..
myslím, že s námi taky naše mámy byly venku at byl mráz jaký chtěl...🙂 a jsme tu 🙂

krispulka2009
3. pro 2010

čaues holky.... já někde zase slyšela, že se nemá chodit pod mínus pět... ptz není dobré ja mimouch vdechuje studený vzduch... že to může poškodit plíce.... tak nevim 😅

j.cien
3. pro 2010

myslim,ze pokud je dobre oblecene mimi a neni vitr,tak se muze i do tech -10..ale ne na pul dne...a hlavne by v tom mrazu nemelo kricet a dychat pusou...nosem je to OK,vzduch se zahreje...

benjik
3. pro 2010

Dceři je 16.měsíců a vem chodíme pokud možno denně, i kdyby jen vyvenčit psa na pár minut. Nela by byla venku furt,ale mě se ven nechce 😀

alcatko.j
3. pro 2010

Ono je asi dulezite si rict, jestli ta prochazka ve vysokych mrazech je pro vas prospesna, myslim konkretne pro vas. jestli dite, jakkoliv stare v kocarku lepe spinka, jestli mate radi prochazky, tak si myslim, ze mraz nevadi. Dulezite je dobre obleci, vice vrstev, namazat vhodnym kreme oblicej, ochranit pred mrazivym vetrem... a proste vyrazit🙂

Akorat s novorozenym miminkem, nebo nekolikatydennim bych asi nechodila do mrazu minus deset a vic...

weri1
3. pro 2010

já s malým chodím ven, ale dávám přes boudičku ještě plínku aby ten mrazivej vzduch nedýchal přímo. je mu 4 měsíce

palma111
4. pro 2010

ve čtvrtek jsem řešila to samé s doktorkou (prckovi je 3,5 měsíce). do -5 je to ok, do -10 pak pořádně zachumlat a dát přes pusinu plínku nebo šálku, aby nedýchal studený vzduch. pokud je ještě míň, tak říkala "jen na přejdutí".

gabbi
4. pro 2010

Ja jsem s nasim prckem chodila od narozeni aspon na 30 minutove prochazky. I kdyz tady bylo -25 - proste jsem ho zchumlala a sla.....a je kupodivu docela zdravy kluk🙂

vafle
4. pro 2010

tchýně mi dneska nechala spát malého asi 2 hodiny na balkoně (má 2 měsíce) byl sice pořádně zabalený ale obličej měl omrzlý...bobišek

sonia79
5. pro 2010

Tak já jsem s malou včera snad poprvé od jejího narození nešla na procházku - jednak je 2 dny po očkování, ale hlavně mě zděsily ty předpovědi a soused, který má doma meteorologickou stanici a ráno mi přišel říct, ať rozhodně nechodíme, že je mínus 8 😒 Náš teploměr sice ukazoval mínus 3, ale vzhledem k tomu, že to ukazuje už 3 dny v kuse, nedá se mu nejspíš extra věřit 🙂 Nicméně tak jako tak, dneska už na to kašlu a vyrážím, malou nabalím, namažu a na kočár dám slídu, jelikož ta noc byla opravdu mňamka. Jak nebyla na vzduchu (teda já si to tak vysvětluju, protože ostatní noci tak díky bohu nevypadají), nechtělo se jí ani večer nic moc spát, takže uspávání na 5krát plus nášup Beby 🙂 v noci pak vzhůru v 1hod a následně ve 4hod, kdy byla naprosto čilá, cvičila s nožičkama nahoru dolů, děsně výskala a chtěla si hrát 🙂 asi v 6hod (pochopitelně opět po láhvi mléka ne přesně dle dávkování na obalu 😉 ) konečně u mě v posteli usnula a daly jsme ještě dvě hoďky,no ale jak říkám, dneska ven určitě jdu, má snad být taky o něco "tepleji" a půjdeme kolem poledne, ale další takovou noc už prosím NE! 😠 Jo a malé jsou 4 a půl měsíce.

kammka
5. pro 2010

chápu tvé obavy, s novorozencem bych asi nešla, nejlíp ti to řekne Dr., ale upřímně: jak by to asi měli dělat třeba v Norsku??mám kamaráda, který žije už víc než tři roky v NOrsku, daleko za polárním kruhem, v únoru se jim narodila holčička.. a ten tvrdí, že ven děti nechodí jen pokud je orkán... prostě je pořádně oblíknou, vlněné spodní prádlo, kuklu, namazat zybtek obličeje co kouká a jde se... pokud je mimi zachumlané v kočárku a ještě pod slídou, tak není co řešit..ale asi až tak od tří měsíců.. aspoň já to tak dělala, malá byla venku denně, nebyl problém.. naspala venku mnoho hodin 😎

many
5. pro 2010

my teď v zimě chodíme tak na hoďku a domů, nechci riskovat aby omarodil 😖 a má dva roky a půl

stylly
5. pro 2010

ahojky

my nechodíme pokud je víc jak -5 😉

shaula
5. pro 2010

Chodili jsme ven už tu první zimu, to byl klukům asi půlrok. Samozřejmě ve větších mrazech na kratší dobu.

sunea
6. pro 2010

My chodime von v podstate za kazdeho pocasia, aj ked prsi, snezi, mrzne...syn je zdravy a spokojny, vzdy je vhodne obleceny, aj ja, takze spokojnost.

misiko
15. pro 2010

mam cerstve narozenou holcicku a chteli bychom ji zacit zvykat na venek od pristiho tydne.
jak jste to delali vy? prvne u okna? nebo rovnou ven na prochazku?
jake kremy na oblicej pouzivate?
diky za radu

andelka
15. pro 2010

U nás bylo dnes asi -6, ale hezky, svítilo slunko, nebyl vítr a nesněžilo, tak jsme byli venku 2h, z toho 1,5h spal. Byl v kombinéze ve fusaku, na kočárku slídu, ať mu tam kdyžtak nefoukne (to by byl hned hore) a dobrý. Nezáleží jen na stupních, ale celkově i na počasí. Když fouká a chumelí, tak ven nechodím.

neu.sona
15. pro 2010

Pokud nefouká a nechumelí jak blázen, tak ven chodíme, jak to jen jde. Doma bych se s ním zlbáznila. 🙂