S kočárkem vlakem. Máte zkušenost?

anza
13. srp 2008

Ahoj. Potřebovala bych znát zkušenosti maminek cestujících vlakem s kočárkem, nebo vůbec s malým dítětem - jestli se kočárek vejde do dveří do chodbičky, nebo jestli se musí vozit mezi zavazadly. Ve vlacích typu Regionova není problém, ale co rychlíky? Jak se z tohoto hlediska liší vagony pro rodiče s dětmi od těch normálních? Díky za všechny informace.

anza
autor
13. srp 2008

Prosím 🙂

dzany
13. srp 2008

ahoj anza, já jsem jela vlakem na slovensko a měla jsem sebou golfáč (s velkým kočárkem zkušešnosti nemám) a vešel se mi na horní poličku, ale kdyby měl někdo víc zavazadel tak má asi smůlu 😝 jo a ten vagon matky s dětma je jen v málokterém vlaku (chce si to zjistit dopředu) a neznamená to, že tam nikoho jiného nepotkáš (jak jsem si myslela já), ale kdyby už nebylo jako místo tak ti musí někdo uvolnit místo (s tím že asi asistence průvodčího je nutná 😝 )

schwarzovka
13. srp 2008

ahoj anza: nedávno jsme taky putovali vlakem a taky golfáčem, ten jsem složila, ale ve většině vlaků je ještě vagon pro úschovu zavazadel...myslím, že to stojí 25 korun na ten kočárek.
zkus si to tady najít: http://www.cd.cz/

kristi
13. srp 2008

vlakem jsem jela s kocarem parkrat, holt jsme staly u dveri. Tu pulhodinku se to dalo prezit,.

lu777
13. srp 2008

no tak prave mame krest vlakem za sebou a postrehy: hodne zalezi na typu vlaku.. jela jsem dvouma, jeden kupeckovy, to bylo nic moc, ackoli mam maly kocarek, tak jsem sotva prosla, doslova jsem to musela na silu narvat do tech dveri, za mnou stalo asi tricet lidi a vlak mel uz odjizdet, no supr nervicky...

druhy vlak byl moderni, mel prostor pro postizene a tim padem i vic mista u dveri, sklapovaci sedadla, takze kocarek nebyl v ceste, ale primo u me, dvere se oteviraly knoflikem, takze zadne rvani jednou rukou a druhou drzeni kocarku apod... pohodicka a k tomu nadavkem neskutecne mila a ochotna pruvodci (v prvnim vlaku meli pruvodci, ktera taky k vlaku pasla, nejenze s nicim nepomohla, ale jeste byla neprijemna a na muj dotaz jestli jedeme na cas, protoze na prestup se zavazadly a kocarkem jsou 3 minuty ! mi rekla, ze nevi a smala se..

co doporucuju je neco na myti ruk, hlavne pred krmenim to fakt chce.. ja mam takovy ten cistici dezinfekcni gel co prodavaji v drogerii Schlecker a ted uz i v DM drogerii myslim, stoji to asi 60 Kc a je to jen alkohol a glycerin.. potres ruce, hned to uschne a nepotrebujes vodu ani rucnik a mas ciste ruce.. pred krmenim v tom prvnim vlaku nebo nedejboze kdybys musela na zachod je to fakt dobra vec 😉

kacerka
13. srp 2008

Regionova je fakt super, ale klasickým vlakem to musí být na delší vzdálenost vopruz - měli jsme klasický sporťák a holt jsme stáli na chodbičce u dveří vedle WC, kde byl zrovna provoz, takže jsme se motali, ale bohužel jsme se do vnitřní části vagónu s rozloženým kočárem nedostali 😒 Jeli jsme taky kousek, takže jsem to nijak neřešila 😉

anza
autor
13. srp 2008

Jo, díky. No, to my budeme muset řešit ty delší vzdálenosti, právě. Stát z Prahy do Novýho Města nad Metují nepůjde. Lu777 díky za tip na to čistidlo, určitě využiju... Na CD.cz samo kouknu, ale moc si od toho neslibuju 🙂

liviky
14. srp 2008

tak já jela před skoro 2.měsíci s dvouměsíční Lilinlou,čili s hlubokým kočárem a s 2letou Viki s golfkama na Slovensko vlakem 3,5hodiny!!.........nástup otřesný,protože se mi kočár jen o 1,5cm nevlezl do dveří, takže vytáhnout mimmi,složit kočár,hodit do vlaku,rozložit a vložit mimi,pak vytáhnout golfky a druhé dítko!!...všichni čučeli,že zdržuju,ale nikdo nepomohl, ještě že s náma byla babi,jinak mi snad vlak ujel 😉 ............
..,.přístup ve vlaku ale super,kupé pro maminky s dětmi velké,průvodčí hodní a dali nám i dětské cest.lístky a procvakli,takže holky je maj pěkně nalepený v knížce 😀
cestou zpět dokonce průvodčí otevřel dveře od zavazadlového vagonu a pomohl mi s kočárem a šel se podívat do kupé jestli tam máme místo a vyprovodil lidi za nás pryč a v Ostravě nám opět pomohl ven 😀
.........
...........a to jsme jeli tam i zpět mezinárodním rychlíkem....
...........
..............a co děti?
Lili skoro celou cestu prospala,fajn to tam drncalo 😅 a Viki skoro pořád běhala po chodbičce nebo koukala s okna a na všechny řvala ahoooooj 😅

Bylo to fajn cestování,ale samotné mamince moc nedoporučuju je to makačka a záhul na nervy 😉 🙂 😀

Cestování třikrát zdar,zdar, zdar 😀

sisstin
14. srp 2008

čau holky..tak já bych vlakem taky docela potřebovala jet..ale mám z toho schízu...jak složim kočár, dítě pod paží..pak se někam narvat zas..šílený, moc bojim bojim 😔 ale v EC a IC jsou ty kupe pro matky a děti..ty jsou docela dobrý...ale sama bych fakt nejela..jsem srab 😔

liviky
14. srp 2008

čau sisstin,ne srab nejsi,já bych sama taky nejela,je to o hubu,udřež se jak sviňa a ještě se tam třeba ani nevlezešš ☹ ...jo a kupé pro matky s dětma jsou super prostorné,ale dostat se tam je docela síla 😒

sisstin
14. srp 2008

liviky: jako třeba do Prahy od nás jede ten nízkopodlažní vlak, ten je super..ale zas staví v každý prdelce...takže jedeš dvě hodiny..rychlíkem to od nás trvá asi hodinu 10minut jinak 😕

haluskacz
14. srp 2008

taky mam zkusenosti - s velkym kocarem cestovani opravdu nic moc. Presne, jak uz bylo popsano: pri nastupu slozit kocar, protlacit dverma, pak zase rozlozit, nechat na chodbicce, vyndat dite a vzit si ho do kupe. Nebo kocar berou do prostoru, kde prevazeji kola a jina spoluzavazadla, pokud takovy vagon je. Nejlepsi je mit na miminko satek (u tretiho ditete uz kocar ani nepouzivam). V satku se miminko krasne vyspi a nemusis ho porad drzet. Ale chce to pred cestou vyzkouset, pokud se satkem nemas zkusenosti.

Dalsi vec, ktera me napada, ale nemam ji vyzkousenou: mozna by se dala dat do kocarku jeste autosedacka a v ni pak vzit miminko do kupe, nicmene v autosedacce by nemelo byt dlouho.

rajka
14. srp 2008

Ahoj holky. Máte některá zkušenost s kočárkem v Pendolinu?? Potřebuji z Ovy do Phy. Budem nabalení - 2 děti, kočárek, autosedačku. Vezmu si i vak, tak bych mohla dát kočár do zavazadlového prostoru. Ale nevíte jestli je v Pendolinu taky prostor pro matky s dětmi?? V tom letadlovém vagoně si to nedovedu dost dobře představit.

sisstin
14. srp 2008

rajka:Pendolino je SC..takže to tam určitě je 😉

hanelka
14. srp 2008

taky jsem uz nekolikrat jela vlakem, a to byl na me pohled - dite na sobe v nositku, pred sebou jsem tlacila kocar, na kterem byla autosedacka, na ktere byla velka taska 😀 😝 a v pohode, musim pochvalit pruvodci i ostatni cetujici 😉 , vzdycky pomohli vynest ty kramy a usadit se...kocar mam maly, ani se nemusel skladat, prosel vsude 😉
mala nastesti skoro vzdycky prospala minimalne hodinu v nositku 😵 jenom jednou jsem ji musela 2 hodiny (slovy DVE hodiny 😝 ) bavit, ukazovat kdeco a nedovolit ji, aby lozila po podlaze, coz ji nesmirne lakalo 🤐 🤐

haluskacz
14. srp 2008

na tu podlahu me napada, ze by se hodila (ke vsem tem kramum) karimatka pro lezouci deti.

hanelka
14. srp 2008

no nevim 😅 kdyz lezou, tam vsude, ne? 😕 teda aspon ta moje jo, hned jak se naucila lozit, tak zadny vyhrazeny prostor (deka, penove puzzle atp) nebyl nikdy dost velky 😒

haluskacz
14. srp 2008

tak asi zalezi na tom, v jakym vlaku, ale v uzavrenym kupe moc prostoru na podlaze neni. Kdyz je to v otevrenym prostoru, tak to je horsi.

lucia84
14. srp 2008

Ahojky..ja už to mám tiež za sebou. EC Praha-Bratislava..išli sme za babičkou. Ráno som sa rozhodla,malého zbalila (mal 2 mesiace) a išla.Ledva som ho stihla...sme sa dlho lúčili s tatínkem.Išla som 1.triedou a mala som celé kúpé len pre seba..takže paráda. Kočárek sa zmestil...korbičku som oddelila a zložila podvozek..takže bez problémov. Len ta klíma je svina...lenže kedže sme mali celé kupé tak som ju upchala. Malý to celé prespal..zobudil sa až v BA vo výťahu. Je to super že mimi spinká rovno v korbičke a nemusí sa krútit v autosedačke.

anza
autor
14. srp 2008

Díky všem za zkušenosti, no, snad to nějak půjde. Sama asi naštěstí jezdit nebudu, tak snad to s miláčky zvládneme...