S malým nechodíme do restaurací a na akce - je to normální?

tamdan8
23. črc 2018

Ahoj, jsem za MK ráda, protože tady je většina maminek normálních a upřímných oproti sociálním sítím. A ted k veci, jak moc je neobvyklé, kdyz se synem nechodime prilis do restauraci ( byli jsme asi 4x) a nejezdime na wellnesy a proste obecně se s manželem nechováme jako driv ( bezdětný) ? Ptam se, protoze to casto vídám a především moje nyní tehotna kamarádka to vubec nechápe.. nalomila me a rikam si, ze jsem špatná já. Syn 10 mesicu je spis narocňak, prave se začal zlepsovat ve vztekani 🤦‍♀️ A ja sem s nim radeji doma, na zahradě nebo mezi detma podobného věku, kde maminky jeho fnukani spíš chápou. I na rodiné oslavě je mi blbý kdyz půlku času probrečí. No a tak si o to min troufám ho tahat na akce mezi cizi lidi. ( samozrejme jdu s nim například na nákup, do parku) je to normální?

lioness34
23. črc 2018

@tamdan8 10mesicu je malý a jak kdo - my jsme třeba letěli letadlem kdy jedné nebyl ani rok a druhé dva../ ale jinak jsme byli doma a dost věci podřizovali dětem a i teď tak nějak - ale na pohodu proste vyhodnotime a rozhodneme - vůbec bych se nezatezovala jak to má nebo nemá kamaradka nebo kdoliv jiný... je to vaše věc a hlavně ze jste spokojený vy tři.... a jinak pokud resis toto příprav se na masaz ohledně plen a nočníku, chození, mluvení, jídla a porovnávání pak kdy das do školky a ba co si musí a nemusí dítě zvykat, co má a nemá dělat umět a kolik má vážit a měřit a kolik pohybu a aktivit a kroužku má a nemá a má mít apod 😉😁 takže moje rada zní - jsi máma dej na sebe 😉 ve všem - i kdyby jste byli zabarikadovany doma celou mateřskou a neměli jedinou návštěvu je to vaše věc 😉

2hanah
23. črc 2018

@tamdan8 Je to naprosto normální a myslím, že je super, že to berete rozumně a dokážete se dítěti teď přizpůsobit.

mku
23. črc 2018

@tamdan8 ja mam cerstve rocniho... na welness atd taky nejezdime, ale spis z podstaty, nejezdili jsme nikdy... do restaurace jdeme taky vyjimecne, proste radi varime doma... ted v lete ale casto chodime na zahradku na pivo... kdyz se to malemu nelibi, tak dopijes rychle a jdeme proste domu 🙂 ucit ho ale trochu socializace me prijde spravne...

eithelwing
23. črc 2018

Dcera, 14 měsíců, je taky nespokojenec. 🙂 Neexistovalo pro mě, že bych si vzala kočár, nechala ji spát a přitom si dala kávičku, jak to dělají jiné maminky. Výlety také moc nefungovaly. Takže zahrádka a procházky po polních cestách - nezastavovat, nemluvit.
Toto léto poprvé zkoušíme zahrádky, kdy si dáme pivo, zvládli jsme na dovolené i večeři, přičemž se jedlo na střídačku. Spásou pro nás bylo pískoviště. 🙂 Takže pokud po tom toužíte vy dva, zkuste to pomaličku - my zkusili nejdřív kiosek u nás na vesnici, dát si pivko, dcerka na hřišti.
Na wellness fakt nevím, co bychom dělali. Nákupy jen potraviny, kde se jede, háže do košíku. Žádné zdržování, to ji nebaví.

Já zase moc nechápu rodiče, které neustále nutí dítě, aby se plně přizpůsobilo jim. Je to omezující, mít dítě, ale je dobré si v tom najít rovnováhu ideální pro oba. 🙂

normalnimatka
23. črc 2018

4x v restauraci?:D do deseti měsíců prcka? tak to jste na tom ještě jako hodně dobře:D

lotta1234
23. črc 2018

Podla mna je uplne normalne, ze sa zvyky a zivot rodiny po narodeni dietata zmeni a nevidim nic divne na tom, ze ste dieta povysili nad aktivity z minulosti, ktore by v aktualnej situacii nemuseli vypalit dobre. Hlavne bud sama sebou a riad sa svojou intuiciou. 🙂

rebe
23. črc 2018

Moji rodiče chodí do restaurace dvakrát do roka, já s manželem a dětmi tak 3-4x měsíčně. Kdo z nás je normální a kdo nenormální? Neblázni, tohle je přece úplně bláznivé. Normální je to, co vám vyhovuje a co vychází z životního stylu vaší rodiny. Pokud je vám takhle dobře, tak vůbec nezáleží na tom, jaký životní styl má někdo jiný 🙂

bayt
23. črc 2018

@tamdan8 Asi nechápu otázku. Jedním dechem píšeš, že ti vyhovuje víc být doma a malej je náročnej, ale protože tvé zatím těhotné kamarádce se to nezdá, tak jako zvažuješ, jestli jsi normální? :D Nebo to je řečnická otázka? :D My do restaurace třeba chodíme, protože jednak jsem kolikrát ráda, že nemusím vařit, a jednak to malej snáší dobře. Navíc já osobně jsem ráda, že se mi život nepřevrátil o 180 stupňů jinam, jen o 170 stupňů :D

bayt
23. črc 2018

A jinak - v pěti měsících poznávací dovolená, návštěvy restaurace, muzea, galerie. Restaurace celkem často. Ale za cenu, že se u malýho kolikrát při jídle střídáme a hlavně je v šátku a u prsa.

ldik
23. črc 2018

My nechodime do restauraci vubec. Za ty nervy mi to fakt nestoji. Jedinou vyjimku tvori dovolena, kde si chci od vareni odpocinout, a zazitky mam zase na zbytek roku 😀. Kluci momentalne 4 a 2,5 roku. Zivi, neposedi. Nebavi je cekat na jidlo, pak se bleskove najedi a zacnou delat kraviny, takze my se snazime taky najist bleskove a odejit. Pred rokem jsme se u jidla s muzem stridali - jeden zabavoval deti, druhy jedl. Takze ten druhy to mel uz davno studeny. Bezva je, kdyz se da jist venku, jeste lepsi kdyz je tam detsky koutek pripadne venku hriste. Jenze pak si zase kluci hrajou a nemaj cas se najist... S tim starsim uz to teda letos bylo mnohem lepsi, a mladsi ho strhne... Proste nic co bych si dobrovolne rada pravidelne opakovala 😀.
Ale proste zalezi na povaze ditete. Kamaradi co s nama na dovcu jezdi maji klidnou holcicku (2,5), ta zpusobne sedi u stolu, papa, kouka okolo a oni maji veget a klidne se najedi...

guinea
23. črc 2018

@bayt Fakt záleží nejen na životním stylu rodiny, ale i na tom, jak se žena "přenastaví" po porodu. Já jsem byla před mateřstvím hodně zaměstnaná, v restauracích jsem jedla i dvakrát denně po dobu mnoha let, jezdila na výlety, atd. Ale s malým mě to totálně přešlo, máme domácí pohodu 🙂 Do restaurací nechodíme, to tak maximálně na kafe a dortík, on by víc nevydržel sedět. V galerii by asi poshazoval co by mohl, na koncertě přeřval kapelu. Je hodně akční, tak spolu podnikáme jiné věci, hlavně aby se bavil on. Já sama jsem se bavila předtím skoro 20 let a fakt stačilo, vůbec mi nevadí, že se mi ten život obrátil o 180 stupňů 🙂

@tamdan8
A ještě rada, která tu už zazněla - neřeš, co si myslí o tobě, tvém životním stylu a výchově dítěte ostatní. 100 lidí, 100 názorů. Já jsem se nikdy nikoho na názor neptala (maximálně třeba naší pediatry), a taky mi nikdo nikdy názory na výchovu, nočník atd. nenabízel 🙂

balogis
23. črc 2018

My chodíme kamkoliv kam dřív,restaurace,zahrádky,návštěvy,střídavě do fitka,atd,ale je to tím ze nás devítiměsíční syn je neobvykle hodné dítě.byla sem s ním dokonce i dvě hodiny v divadle a v pohodě-starší dcera tam měla akci..Ale když to vezmu,tak s holkou sem nemohla nikam,byla dost náročná.Myslím,ze je to jen vaše věc a pokud se necítíte chodit někam s prckem,tak je správně ze nechodite,proč neco lámat pres koleno.přeji hezký večer

nupta
23. črc 2018

@tamdan8 Taky to tak máme a občas mně už lezou krkem rady "zkušenější" švagrové. Takže děkuji za tvůj příspěvek a dělejte to podle svého i kdyby tisíc kamarádek tvrdilo jinou!

bayt
23. črc 2018

@guinea Tak on je taky rozdíl dítě v šátku věku pět měsíců a třeba dvouletej akčňák. Já mám třeba pohodu v tom, že si někam sedneme, pozorujeme šrumec okolo, malýho to taky zatím baví. Rád koukána nový věci, na lidi. Já si u toho třeba i něco sním atd. Nebo i spinká, to je vůbec potom pohoda. Ale taky jsem zažila jídlo, kdy já jedla a muž vozil před vchodem do restaurace. Je pro mě ale jednodušší žít co nejvíc tak jako předtím, přece jen každá změna člověka "bolí" 😃 Myslím jako vymýšlet něco novýho.

Chci říct - já se taky bavila dvacet let a konečně se bavím i teď nadále.

tamdan8
autor
23. črc 2018

Jste hodne. Proste to tak citim jako lepsi, ale kdyz mi nekdo rádi tak nejsem dost prubojna a necham se rozhodit. Moc děkuju za odpovědi, pomohlo to a budu se na to dívat po svém ;)

dura175
23. črc 2018

@tamdan8 Děláte to, co vyhovuje vám a synovi. Nemá cenu se nutit do něčeho, co vás nebaví a co syn nezvládá. Na řeči ostatních se vykašlete, to byste si nikdy nikomu nezavděčila. No a jako člověk bezdětný a náročný ocením, když mají rodiče soudnost a neberou svoje dítka tam, kde to nezvládají.

soleilll
23. črc 2018

@tamdan8 Nějak nechápu otázku. Jsi se svým životem spokojená? I partner? Jestli jo, tak co řešíš? Jestli nechcete nikam chodit a nechybí vám to, tak super. Je část matek, které se nechtějí smířit s tím, že jsou už v jiné životní etapě, než jako bezdětné (svobodné). Je přece na každém, jak chce trávit svůj život.
A ani ne ročního syna určitě nijak neochudíš, když nebude trávit hodiny v restauracích, ale ani na kurzu plavání, vaničkování, cvičení matek s dětmi atp. 😉

evee24
23. črc 2018

@tamdan8 hele ono těhotnou kámošku ktera ceka první dite, tak tu bych neposlouchala :D bezdetna si to maluje jinak. Moje představy jak dite spici v kočáru a budu chodit na procházky 😂první skoro rok v kočáru řev a jen šátek. Nesnese cizí lidi a prostředí. Takže my si jídlo třeba vozili. AZ s dvouletou se někam da jít. Takže dělej co vam vyhovuje.

martiniquest
23. črc 2018

Ja nevidim duvod tahat dite po restauracich. S manzelem jsme byli mozna dvakrat po porodu, do asi 4-5 mesicu, kdy syn sedel ve vajicku a spal. Pak jsme strasne dlouho nebyli, neb pro me bylo velmi stresujici hlidat dite, ktere vsechno zajima a nevydrzi sedet ani 5 min. Nedavno jsme to zkusili znova (synovi budou dva) a uz to slo. Nez prinesli jidlo, koukal na mobilu na Masinku Tomase, pak se poradne nacpal, chvilku si prosmejdil prostor a sli jsme. Deti a restaurace za me moc dohromady nejdou. Tedy pokud to neni vylozene baby friendly prostor s hracim koutkem.
Beru to tak, ze jednou mam male dite, tak mu venuju svuj cas a uzpusobim se tak, aby nam vsem bylo fajn. Chodit po vecerich a barech muzu zase za 10 let. Nevidim v tom smysl zivota

tamdan8
autor
23. črc 2018

@soleilll Otázka je jestli mi na te mateřské nehrabe kdyz se s prckem spis drzim doma 🙂 ale tak je to ted proste pro vsechno zúčasněné lepší. kdyby to bylo jen o me tak samozrejme chodím mezi lidi častěji.

martiniquest
23. črc 2018

Jeste dodam, ze se synem temer denne chodim mezi lidi - kdyz byl malinky, tak po navstevach nebo do parku na deku, postupne jsme zacali chodit do hernicek a kavaren s detskym koutkem a od jara na hriste. Je pro me moc dulezite stykat se s kamaradkami a syn je ve spolecnosti taky rad. Ale restaurace, wellnessy a jine akce pro dospele mi pro takto male deti pripadaji nesmyslne. Ovsem proti gustu....

ariadna12
23. črc 2018

Mame 10mesicniho prcka, wellness neprovozujeme, do restauraci chodime, ale spis do tech, kde budou krik spis tolerovat, a dite bud spi nebo je najezene a v dobrem rozmaru. Ale nekdy je to narocne☺

ariadna12
23. črc 2018

A az tehotna kamoska porodi, zmeni trochu nazory a priority.

zlutykonik
23. črc 2018

Já jsem do roka dítěte ani nejezdila MHD, protože jsem se na to necítila :D Udělej si věci po svém, tak, jak to vyhovuje vaší rodině.

bekyc
23. črc 2018

Od cca 5 měsíců do roka, možná déle, jsme skoro v restauraci nejedli.. a když jo, bylo to akorát o nervy. Na wellnes sme nebyli ani jednou. To mi nepřijde nějak podstatný pro děti. :D Časem se to zlepší, až si třeba vydrží číst knížku, my už i pustíme pohádku, abychom se najedli... zas se o to nenecháme obrat. 🙂

swetlusska
23. črc 2018

já ani manžel bychom našeho synáčka do restaurace nevzali ani náhodou 🙂) Nechodím s ním sama ani na nákupy, prostě se to s ním nedá (utíká, křičí, vzpírá se..) A jestli je to nenormální je mi nějak jedno, já nehodlám přijít o nervy. Je mi líp s dítětem samotný, nebo venku na písku, na hřišti, na zahradě.

luj89
23. črc 2018

Tak to trochu zavidim, ze jste byly uz tolikrat v restauraci. Dxeri je rok, prvni mesice proplakala (kiss syndrom) a i pote byla a je narocnejsi a nevyzpytatelna. Navic bych si nejake wellness ci jidlo stejne neuzila, kdyz bych musela hlidat tu malou treperendu. a nehlede na to, ze na RD h
idam kazdou korunu.. Kazdy at se zaridi podle sebe a sveho ditete 🙂

westie
23. črc 2018

@tamdan8 Důležité je, že to děláš tak, jak to vyhovuje vám. Je úplně zbytečné se přizpůsobovat tomu, jak si ostatní myslí, že je to správné. A souhlasím s názorem, že v budoucnu budeš slýchat mnohem tvrdší soudy ohledně výchovy a rodinného života a člověk by měl poslouchat zkušené, ale ne ty zhrzené, kteří si jenom honí ego a potřebují ostatním ukázat, že to dělají špatně. Mým syna 19 měsíců a v restauraci jako rodina jsme byli jen jednou - manželova maminka slavila narozeniny - a pro oba z nás to byl strašný stres, protože jsme se snažili respektovat, že ostatní hosté tam nepřišli poslouchat brečící mimino. Teď jdeme do restaurace jen v rámci nějaké jiné akce, kde jsme se synem a vždy to máme zařízené tak, že můžeme kdykoliv restauraci se synem opustit, abychom nerušili - jinak bychom z toho byli zbytečně nervozní a neužili bychom si to. Člověk by měl především naslouchat své intuici, aby byl on sám a jeho partner v pohodě🙂

lilulilu
23. črc 2018

@ldik My mame deti cerstvych 5 a 2 a mame to uplne stejne jako Vy! Ted jsme byli poprve na dovolene u more a v restauraci/jidelne to s nima bylo peklo! Jak píšete, zazitky z toho budu mit dlouho a ještě dele nikam nepojedeme... :D

lioness34
23. črc 2018

@lilulilu neboj nejsi jedina - a to píšu z pozice matky tři deti které jsou v 98% v pohodě - ale nedělám si iluze - buď projde tohle nebo něco jiného, za mě žádný stres - pokud jsou hodne neklidný tak holt vysvětlovat a přežít 😉 takovych deti je víc co zlobí nebo nevydrží u stolu - a na dovolene mají tolik věci jiných a zajímavých - proste deti a pokud nekdo pinda tak ať jede do hotelu který je speciálně bez deti. Já to chápu - chtějí mít klid...ale holt si nemůžou vybrat resort s aquaparkem a dětským klubem ze 😉😁😁
A decka vyrostou.... a budete se tomu smat 😉😁