Samostatné dítě, které nepotřebuje ke hře rodiče

cvachna
26. dub 2010

ahoj maminky.taky máte některá z vás takový dítě,které si hraje samo,u hraní nepotřebuje rodiče a od dětí se straní?
mám skoro 17měs.holčičku a strašně mě trápí to,že si se mnou a ani s tatínkem nechce hrát,je radši sama a když jsme někde mezi dětmi,tak si sedne do koutku a zas si hraje sama.a nevím,co mám udělat pro to,aby si s dětmi víc rozuměla a zapadal do kolektivu..☹

ria80
26. dub 2010

To se přidávám.Malá si taky ráda hraje sama.Občas teda nás u sebe strpí,má ráda čtení třeba,ale ráda si hraje sama.Děti nesnáší.Snažím se s ní chodit ven,ale ona si vždycky zaleze někam bokem,kde nikdo není a před dětma utíká.Ona je vůbec hodně klidná,m strach z dětí,který běhají a řvou.
Docela mě to trápí,tak zrovna hledám nějakou maminku s podobným dítětem,aby měla aspon nějakýho kamaráda.Ono takových dětí moc není.Snese ještě tak mladší dětí,když nejsou moc divoký.

rimmel
26. dub 2010

moj laicky nazor: myslim si ze cvachna tvoje dieta je este male, to ze nemusi ine deti je normalka, okolo 2.5roku by sa to malo zmenit a ak nie, no tak co , mas doma introverta 😀

cvachna
autor
26. dub 2010

RIO:no,my máme doma takovou malou myšku,která je moc hodná,krásně spinkává a klidná.když se steká,tak po hcvilce hned přestane,ale to je druhá věc..
ona ani s náma knížky moc ne..má domeček a v něm si hraje...
snad do školkovského věku se to zlepší..
Ty jsi z Brna?my ze Žďáru nad Sázavou..přesně s mladšíma si rozumí víc,ale jak píšeš divoké děti,tak Kačka utiká...
máš pěknou holčičku 🙂

ria80
26. dub 2010

Nojá z toho nedělám moc vědu,je prostě taková a je tak štastná.Já jsem byla přesně taková taky.Aspon si rozumíme. 😉
Právě jak píšeš,ona se ani moc nevztekala,od narození hodně spí a taková celkově klidná.
Ale ta tvoje je ještě malá,to se ještě může změnit.
Skoda,že jste daleko,ale třeba se k nám ještě někdo přidá.

robi
26. dub 2010

ahoj,
naše není úplně taková jako vaše holky, ale taky se někdy bojí starších dětí. Nedávno jsme byli na návštěvě u příbuzných a byli tam dva kluci, 4 a 3 roky a ti jenom řvali, lítali a řvali! Malá se mě jenom držela za ruku a chtěla jít pryč. Chtěla jsem, aby si zvykala a trošku otrkala, tak jsem s ní byla u nich kde si hráli, ale jenom couvala na klín...
A někdy mě na hřišti táhne k dětem (ale radši za ruku se mnou)..
Buďte rády, že jsou holky samostatný a nevisí vám na nohách 🙂
Taky jsme z Brna 🙂

cvachna
autor
27. dub 2010

ROBI A RIO:hlavně že jsou naše děti šťastné a nic jim nechybí🙂 nám jako malá taky hodně spávala.už od tří měsíců.to usnula v šest,spinkala do devíti do rána v kuse,pak usnula zas v deset,spinkala do půl dvanácté,pak v jednu do tří a pak zas v šest,,,ospalkyně.
a máte taky problémy s jídlem?my strašný.17měsíců budeme mít,86cm a 9,5kg...
přejeme vám pěkný den.
my jdeme ven a pak s dědou na oběd..

ria80
27. dub 2010

Ano strašný problémy s jídlem.Má 11,5 kg. ☹ Ale výška je v pohodě.Jsme z toho docela neštastní,ale co naděláme.3x denně je u nás boj.

wjerushka
27. dub 2010

Ahoj,
Cvachna Tvoje holčička je fakt ještě malá. Třeba Kryštof je taky kliďas, musí se otrkat. Děti, který lítají a řvou se taky bojí, nebo se bojí i dětí, který jdou hned za ním a chtějí se nějak moc kamarádit. On si raději v klidu hraje sám a pozoruje ostatní děti. Ale myslím, že si spíš musí zvyknout. Třeba chodíme pravidelně plavat a na hrátky s dětmi tady do JI a jak už to tam zná, tak si pěkně vyhraje. A kupodivu se mu tam líp hraje se stařšíma dětma, hlavně prohání holčičky okolo dvou let 😀

timbouctou
28. dub 2010

ahoj, nebojte, oni si zvyknou. Alex si dlouho hrál spíš vedle dětí než s nima. A navíc tu máme kamaráda, který je o 8 měsíců starší a je to divočák, tak se ho náš prcek dlouho bál. Ale poměrně často jsme v poslední době s nima chodili na procházky a minulý týden se spolu začali honit, až jsem si říkala, jestli to předtím nebylo lepší 😀 Váleli se po sobě v bahně, házeli si kamínky a špínu do vlasů, no chlapi. Prostě některé děti potřebují častý kontakt a víc času než si zvyknou na kolektiv.

rewq
28. dub 2010

Ahoj, tak my jsme úplně jiný případ 🙂 Malá by si zase pořád hrála s náma! Neumí si hrát sama. Teda poslední 3 týdny se to už dost zlepšilo, vydrží klidně i 10 minut 🙂 bez nás, ale stejně je nejšťastnější, když se jí někdo (já, přítel, děda, babi, teta...) na 100% věnuje. Co se týče ostatních dětí, tak mám pocit, že se jich jaksi začíná bát. Nikdy problém neměla, chodíme mezi děti už od malilinkata, ale nějak si na ni děti začali troufat (hlavně ty, co mají starší sourozence a jsou otrkané) a ona se jich pak bojí. A já se zase bojím, aby z ní nebyl otloukánek 😒 Aby se uměla bránit. Ale nechci ji učit, ať dětem vrací žduchání nebo bouchání. To přece není správné. A nevím, jestli mám zasahovat, když jí někdo "ubližuje". Většinou nakonec stejně zasáhnu 😉 Není to nic hrozného, nechci vypadat jako přecitlivělá matka 😅 To fakt nejsem, ale všimli si toho i ostatní maminky, že si jejich děti na naši malou víc troufají. Ona nikomu neubližuje, všem dělá jen "malá malá", bouchanec jsem u ní nikdy neviděla.

dana19
28. dub 2010

Ahoj holky,náš Kája je taky hodně samostatný,je mu 16 měsíců a od té doby co se naučil lézt po čtyřech,tak se zabaví úplně sám,někdy o něm ani nevím...umí si sám říct,že chce spát,že chce jít už z hřiště domů...ještě sice nemluví,ale jakmile se po mě začne jako kdyby natahovat tak něco chce,nejradši si hraje sám,ale když si chce hrát se mnou tak si taky "řekne",jinak má rád moc děti,vůbec se ničeho nebojí...je hodně pohyblivý,když je v jiném prostředí než doma...takové dítě jako je Kája jsem ještě neviděla...ale jsem ráda za to že je zdravý a už se netrápím tím,že neumí paci paci,ani pápá 🙂

ria80
5. kvě 2010

A chodíte s těma klidnýma dětma někam do kroužků?
My ne,já to nějak neprožívám a navíc,malá se dětem vyhýbá a já to nechci nějak lámat.Teda zkoušeli jsme,ale nebylo to k ničemu,před dětma utíkala,jinak to teda zvládala se mnou,ale po tý hodině už bylo vidět,jak už je taková přetažená a mrzutá a potřebuje si zas hrát sama a mít svůj klid.

eppik.m
6. kvě 2010

😉 ahojky, u nás je to tak ... Míša co se týče vývoje je pomalejší než ostatné dětičky v jeho okolí ... třeba chodit začal až v 16m., drandit na odrážedle začal až toto jaro v jeho 2 letech, bude mít 2,5 a skoro vůbec nemluví ted začal místo mama, tata, říkat mamí, tatí ale spojovat slova nebo věty neumí vůbec ... jediná věc co je zase napřed před ostatními dětmi je udržení celkové čistoty a hygieny, plíny nemá od 18m. a špinavé ruce si hned myje ... nikdy jsem to nehrotila každé dítě má svůj vývojový plán ... co se týče kolektivu, tam je dost opatrný, vždy musí mít mámu po ruce, kam chce on tam musím i já ... ale seznámila jsem se s maminkou která má taky chlapečka a tak jsme se začali společně kamarádit, všechny volné chvilky kluci tráví společně na písku či hřišti a když je hezké počasí domů se chodíme pouze najíst a vyspat. Ze začátku se Míša kolektivu stranil a vystačil se pouze sám a s mámou, nový kamarád ho nezajímal a bál se ho protože byl jeho pravý opak, hlučný, mluvil, lítal (jeho vývoj byl rychlý, (chodil už v 9m., v roce mluvil ...) a tak ze začátku dosti často tropil scény, že mu vadí začal řvát a vztekat se, klidně se i hodil na zem a tam řval, nebe se utíkal schovat ke mne ... já jsem ale z toho koubojku nedelala a tak jsme se potkávali každý den asi tak za měsíc si kluci na sebe zvykli tak, že teď když jsou spolu tak lumpačí a co dělá jeden to hned druhý taky opakuje, jsou roztomilý a tam kde Míša nestačí Péta mu pomůže veme ho za ruku, odvedeho jako dospělák a já se snažím držet v ústraní a tak se pomalinku otrkává ... jsou jako dva bráchové ... strašně se tím posunul dopředu ... sám vyleze na skluzavku, nebo jde si kam chce beze mně ... jsem za to ráda a myslím že když zkusíte taky nějakého kamaráda či kámošku nakonec se otrkají sami ...