Šátek na nošení miminka, ano či ne?

misa845
8. črc 2015

Přemýšlím o šátku, nemohu malou odtrhnout od prsu, připadá mi, že to má jak dudlík a uklidnuje se u toho.. když vypadá, že usnula, dám prso pryč a během minuty se probudí a opět hledá a začne hned brečet.. Když jsem ji zkoušela ošálit dudlíkem, tak to se mi nepovedlo.. Poraďte co dělat?

svoba
8. črc 2015

Ano. Nejlepší věc je šátek. Klidně napiš zprávu, poradím 🙂
Jinak - je to normální u kontaktního miminka, vyjdi jí vstříc.

misa845
autor
8. črc 2015

@svoba jenže se od ní fakt nehnu.. mám pocit, že u ní jsem pořád 🙂 já ji ráda výjdu vstříc, ale zase ráda si taky něco udělám a vklidu se najím 🙂

ladik1
8. črc 2015

To je takové období, syn byl taky kontaktní, dcerka se pak nechtěla nosit a mazlit vůbec a jak mi to bylo líto 🙂 Jsou to taková období, ale vyjdi ji vstříc jak píš svoba, bude klidnější a Ty taky 😉 A hlavně si nevytvoří žádný těžko odvykací návyk... Já tedy šátek doporučuju...

sarajurka
8. črc 2015
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.

Jsem docela ráda, že tohle malá nedělala 🙂 jako pravdou je, že jsem se nemohla hnout do jiné místnosti, když byla v ohrádce, takže jsem pořád zvažovala různé varianty a zvolila jsem šátek 🙂

katyxq
8. črc 2015

taky hlasuju pro šátek, to byla moje záchrana 🙂 ... jisté období jsem s ním i jedla a chodila na záchod, i na gyndě na vyšetření jsem byla a malou neodvázala 😀. Holt když je dítě vysoce kontaktní a velmi temperamentní a ne zrovna tiché, stejně ho člověk nezmění a uspokojit jeho potřeby je dobrá investice (a šetří to i mamince nervy).

lenule_1989
8. črc 2015

Jeee.to jsem rada,ze v tom nejsme sami. 🙂jaky satek pro zacatecnika?. Mam mesicni mimisko. Mame zatim babyvak a libi mu v nem. Rada bych doplnila i o satek. Neprodavaze nekdo?

betelgeuzz
8. črc 2015

taky doporučuji šátek, dá se s ním udělat hodně věcí. Já si pořídila elastický liliputi, elastický je snadnější na vázání, ale je spíš pro malé miminka, u těch starších už se hodně prověsí. Používala jsem asi do půl roku, pak už jsem si pořídila nosítko, taktéž liliputi. Mrkni na bazar, tam určitě spoustu šátků najdeš.

konidana
8. črc 2015

@misa845 Se šátkem je to v klidu - mrně spokojeně chrní a ty v klidu děláš co je potřeba- akorát s tím závažím:D

milmic
8. črc 2015

@katyxq A jak jsi to provedla? 😅 Mám jít v pátek na ko po 6n a přemýšlím, jak to provést. Kočárek nemám a když ji odvážu spící, asi mi pak bude bečet.

zo_ja
8. črc 2015

Zkus to. Šátek je k nezaplacení. Navečer místo uknouránka eště pouklízíš, vyžehlíš... při vaření taky fajn, venku a na výlety k nezaplacení - můžeš úplně kamkoli, žádná omezení, podobně na někt. úřady atp. Do auta hodíš za sklo nebo necháš vedle sedačky jako deku na zakrytí a taky jako stínítko eventuálně, dá se použít jako podložka na přebalování, deka na sezení, ležení atp. I s větším dítkem jako rezerva pro případ potřeby. Ideální je najít někoho blízko, kdo poradí, pomůže, investice do kurzíku není špatná věc, pokud to nepůjde nebo videa nestačí. Stejnou funkci splní ergonomické nosítko (je potřeba vybrat opravdu ergonomické), akorát není tak úplně multifukční a je potřeba ho třeba při batoleti vyměnit za větší model, ale jinak je to nastejno, a zase na záda a na oblečení a zapůjčení i s dítkem někomu, kdo nenaváže, je to to variabilnější zase takto. Nebo - protože občas dítko něco umaže, poblinká, počurá, tak lze mít třeba obojí. Začít s jedním a pak třeba dokoupit. U miminka, zvlášť pokud je jedno, bych začla s šátkem, vázáním na břicho do úvazu kříž s kapsou dovnitř.
Určitě bych brala rovnou pevný šátek, elastický jsou zbytečně dlouhý, prověšují se, na manipulaci s pevným není vůbec nic těžkého.

katyxq
8. črc 2015

@milmic normálně, s malou v šátku (sama dr. mi navrhla, že můžu) jsem vylezla na "kozu" a bylo 😉, dr. udělala kontrolu včetně vnitřního ultrazvuku ... složitejší bylo jít se šátkem na wc (dlouhé cípy 😀, bacha na ně) nebo se najíst (dítěti radši ubrousek na hlavu, ale i tak jsem jí našla v plínce kousek čokolády)

svoba
8. črc 2015

@misa845 najíš se právě díky šátku. věř mi, znám to. mě taky zachránil. je ještě malinká, chce prostě mámu.

milmic
8. črc 2015

@katyxq To je dost dobrý...
Já jím se šátkem pravidelně, a obvykle pak vybírám drobky z vlasů. 😅 A nejhloupější je si se šátkem čistit zuby, to mám vždycky strach, abych nezamazala šátek pastou. 😀

misa845
autor
8. črc 2015

díky za rady 🙂 klidně pište dál, ráda počtu 🙂

petronellarikov
8. črc 2015

Ja bych se bála když bych nosila miminko venku v šátku, že můžu třeba zakopnout nebo do mě nekdo vrazi :( ale jinak je to určitě dobra věc, miminko je rado, kdy je v tesnem kontaktu s maminkou 🙂

misa845
autor
10. črc 2015

tak zatím nemám šátek, ale nosítko 🙂 a v tom mi ted usnula 🙂 konečně taky můžu něco dělat.. ne ve stresu a v rychlosti ...

terris
21. črc 2015

šátek anoooo, anooo anooo, te to skvělá věc nejen pro mimi, i mamince to hodně pomůže 🙂

zmrz_lina
21. črc 2015

My doma rikame, ze z cele výbavy byly investice do satku a kvalitního kočáru to nejlepší, co jsme mohli udělat.

karolinahd
21. črc 2015

Satek....za nas urcite ANO....moje mala je hodne kontaktni .miminko takove neodlozitelne ditko bez satku bych doma neudelala nic....a mala je v nem spokojena....miluje noseni a uprimne ja taky je uzasny ji mit porad u sebe.....a navic nam pomohl i po zdravotni strance.....😉

lezdr
22. črc 2015

Ahoj, právě mám k prodeji krásný elastický šátek mam eart, vínově červený,i s dračí čepičkou a návodem k použití. Pro miminko ideální. Pokud bys měla zájem, napiš zprávu. Lenka

millyh
22. črc 2015

Ano 🙂 je tu i skupinka o nošení https://www.modrykonik.cz/group/1994/

lenule_1989
22. črc 2015

@lezdr pokud by byl volny,melabych zajem o Info 🙂