Sedačka na kolo, nebo trojkolka za kolo? Poraďte

valentovasasa
1. říj 2008

Ahoj holky - poraďte mi. chci začít se synem jezdit na kole, ale nemám zkušenosti ani s trojkolkou, ani se sedačkou. Cenově oboje začíná na stejno, tak podle toho rozdíl nevidím. jen si říkám pro a proti každého - v trojkolce mi může usnout a mohu ho tam zabalit do deky když nebude nejlíp. Naopak sedačka je skladnější. Tak nevím. Poradíte??? ☹

konja
1. říj 2008

trojkolka za kolo vypadá skvěle a má výhodu že se dá oddělat a použít i jako kočárek.Prcek v něm může i usnout či jak píšeš zabal ho do deky atd. Neváhoda ale je v tom, že nemáš moc dobrý přehled co v trojkolce dělá 😒 No a v sedačce si zases dítětem můžeš povídat 😉 je to težká rada, oboje má něco do sebe 😅

kacka.va
1. říj 2008

rozhodně jsem pro sedačku, protože pokud člověk jede i po normální silnici, tak je trojkolka dost nebezpečná.
ale jinak už se to tu někde rozebíralo, tak zkus to téma pohledat.

zevina
2. říj 2008

určitě záleží jak často, na jaké vzdálenosti a do jakého terénu chceš jezdit 🙂
pokud v rámci tvého města, vesnice, na nákupy nebo kratší výlety řádově do pár kilometrů, určitě bude praktičtější sedačka
jestli máš v plánu se vrhnout na opravdovou cykloturistiku a pravidelně jezdit delší trasy, vozík dozajista oceníš, protože tam bude mít prcek své pohodlí, může si kdykoliv schrupnout, přibalíš tam do úložného prostoru spoustu věcí, bude chráněný před nepřízní počasí... ale na druhou stranu chybí ten kontakt a možnost povídání o tom, co se děje kolem

osobně máme sedačku, absolvovali jsme i delší trasy 30-40km, ale už jsme museli počítat s tím, že dáme delší pauzu, kdy se malý bude muset na dece někde v klidu ve stínu prospat, protože v sedačce se holt pohodlně chrupkat nedá a ono to pravidelné drncání prostě ukolébá 😅

a pokud chceš strávit aktivní dovolenou nebo třeba jen víkend, existují i půjčovny vozíků za kolo (já vím o brněnské, ale předpokládám že asi budou i jinde v republice) a není to zas až tak moc drahé

pucik
3. říj 2008

my koupili sedačku, jsme s ní max. spokojeni,byli jsme na dovče a parádně jsme jí využili, řekla bych, že to má 1 nevýhodu, když ti dítě usne.Stejně jsme jezdili s velkým ba´tohem, tak jsem to vyřešili tak, že jsme horpostě sundali a položili na ten batoh,a by se prospal a pak jsme pokračovali. Já bych nikdy vozík nechtěla, nevíš, co tam dítě dlá, je širší než kolo a řidiči jezdí nezrovna opatrně, slušně řečeno,takže bych měla opravdu velkej strach,ale je to na každým. Dokonce nějaký paní nám řekli, že týráme dítě, že ono si chce hrát a my ho taháme na kole, no comment 😉 🙂

valentovasasa
autor
4. říj 2008

Holky díky za rady. Já dospěla k tomu, že asi z bezpečnostních důvodů nakonec zvolím tu sedačku. Je pravda, že ten vozík může být nebezpečnější - asi hlavně v tom, že když chci přejet třeba křižovatku, tak řidič může vidět mě, ale ne vozík a rozjede se brzo a napálí to do vozíku... I když si myslím, že je pohodlnější. Hodlám jezdit denně u nás na projížďky tak do 20-30km (asi to znáte - dřív jsem jezdila denně tak 40-50, ale pak přišla vejška, pak dítě a nějak nezbyl čas... a je to znát nejen na fyzičce, ale i na postavě +20kg. A s tím potřebuju něco dělat. Bohužel nemám hlídací babičku, tak dítě jedině s sebou...)

petpet
5. říj 2008

Mame vozik od synova narozeni a pozdeji pak predni sedacku i. Jezdime s obojim stale. Vozik ma neskutecnou vyhodu, ze je dite chranene a mohu nabalit pul domova. Ja jsem naopak presvedcena o bezpecnosti spise voziku nez sedacky! Protoze tam je dite chraneno ocelovym ramem cele. Kdyz se cyklista vysype se sedackou tak jde dite s nim. Teziste kola je uplne jinde apod. Vozik zustane stat, teziste neni ovlivneno a ja se muzu vesele sypat. Nicmene po cestach skoro nejezdime, nebo jen miminalne frekventovanych, preferujeme cyklostezky. Vozik je dost barevny, plus praporek reflexni, o prehlednuti bych strach nemela.
Nicmene druhy prirustek = na jaro i sedacka dozadu pro starsiho, protoze mam obavu ze ta predni uz bude pri jizde "zavazet". Dvojmistny vozik asi resit nebudeme, protoze by uz to byla moc velka vaha a kdyz jsme dva, deti si podelime, ne?
Kazde ma sve vyhody a nevyhody. Nicmene pokud planujes takove "delsi" trasy, opravdu budes muset delat prestavky a nevyhodu vidim hlavne v tom pocasi. Zas na tu zadni sedacku se netesim, dite prd vid,t ak akorat nase pozadi a trochu do stran co prilba umozni. Do voziku jde krasne ze sedla videt. Tak jsme stene jako na predosedacce, mohli vykladat a komunikovat.

berunda
2. bře 2009

Můžete mi poradit dětskou sedačku na kolo ? Jaké jsou kvalitní, na co si dát pozor atd.?

kebulka
3. bře 2009

My máme od firmy Hamax. V testech, které jsem kde našla vycházejí jako nejlepší. Jsme s ní moc spokojeni a Marťa zdá se taky 🙂 Máme konkrétně tuhle http://www.hamax-cz.com/cz-l08/sleepy.php
Odzkoušeli ji kamarádi, my ji kupovali až po nich. Oni mají tu, která se dá ještě víc polohovat a radili nám, že to je zcela zbytečné, vůbec to nevyužívají a navíc se jim to občas "zpolohovalo" samo od sebe. Na tu Sleepy nemůžu říct jediné špatné slovo 🙂

lennis
3. bře 2009

Loni jsem měla nejdříve kolo s přední sedačkou, vše ok, malý v poho, ale začal mi šahat do řízení, škubnul mi s řidítky, nebo chtěl řídit sám atd.... prostě to nešlo, nechtěla jsem právě zadní sedačku z důvodu, že nic neuvidí, ale dělaj sedačky co se dají posunovat dozadu a myslím, že vidí dost, ani nemusí mít hlavu moc do strany, malýmu se to tak líbí, že mně tahá už teď ke kolu a chce jezdit, delší trasy nejezdíme, ale po lese ho to moc nebaví, radši po městě, kde jezdí auta a má na co koukat, našeho prdelu si teda nedovadu představit ve vozíku za sebou, ten by tam ani nebyl. S malým v pohodě komunikuji i když je vzadu, nejezdím rychle, takže si i říkáme co kde je a ukazujeme, vše ok. Měla jsem z toho strach, ale je to super a zadní sedačku doporučuju 😉 .
K tomu polohování - někde jsem četla, že dítě by na kole vůbec nemělo spát, jak usne uvolní se mu svaly a tím klepáním se mu ničí klouby, nemají se jezdit dlouhé trasy, už nevím kolik tam psali, ale myslím, že to bylo kolem 30min denně a až od 18měs dítěte. Toť z chytré knihy či časopisu.

aponchie
3. bře 2009

mame Hamax sedacku na kolo a je to super,mala me skrabala na zadech hladila a skovana byla pred vetrem takze parada a hlavne sem vedela o kazdem jejim pohybu v tom vozitku bych musela porad zastavovat nebo se otacet 😎

dagina
26. kvě 2009

Ahojky, mám dotaz ohledně trojkolky za kolo - jak to je s prašností???? Přeci jen je dítě těsně nad zemí...., a když na prašnější silnici projede kamion 😖 ....

ronie
26. kvě 2009

dagi téda bych na silnici kde jezdí kaminony s dítětem teda nejela, kolo je super, ale jen v přírodě nebo po cyklo stezkách, prach tam asi bude, ale kde není že...

dagina
26. kvě 2009

Ronie, jsem to trochu zveličila 😅 , ale na nějakou prašnější cestu se může narazit 😒 ....

to.manka
27. kvě 2009

Já si myslím, že ve vozíku jsou otřesy citelnější, než v sedačce, která se upevňuje vzadu na rám (ne na nosič). Vozík je spíše jen pro upravené asfaltové cyklostezky.

andys26
27. kvě 2009

Tak my jsme si loni skusili jezdit s vozíkem a letos už máme sedajdu na kole. Je fakt že malého vozil manža, ale říkal že je to dost poznat když tahá za sebou takový náklad 😎. Pokud jsou cyklostesky asfaltové tak je to super, ale když jsme narazili na nějkou lesní cestičku, tak kolikrát jsme museli najít jinou variantu, protože jsme se tam s tím vozíkem nevlezli nebo byl terén pro nás velice špatně sjízdný. A co se týče té prašnosti tak právě záleželo kudy jsme jezdili. Když jsme přijeli z lesa tak měl u sebe i větvičky 😀 . Sice se dá natáhnout na to slída, ale při 30ti stupňových vedrech.... 😝

martinka79
27. kvě 2009

u nás vozík nehrozí silnice jodu dost úzké a taky škaredé... jezdím se sedačkou a jsem spokojená. 🙂 prašknost asi bude k těm kamionům u nás na vesnici si jedna firma udělala sklad a tak se to ve vesnici kamiony docela hemží.... jinak krajina super. 🙂