Sestavujete svým dětem jídelníček?

terezp
29. pro 2012

Dělám takovou anketu, z níž vyjde statistika na jednom blogu.Ráda bych se zeptala, jestli svým dětem sestavujete (alespoň přibližně) jídelníček, a jak by vypadal na jeden den.Výsledky případně pošlu🙂

ined77
29. pro 2012

Jak to myslíš?...jestli jim jako třeba v pondělí rozepíšu jídelníček např. na celý týden? 🙂

terezp
autor
29. pro 2012

@ined77 :Když jsem to dostala jako práci, taky mě to zarazilo.Prostě si vymyslíš jídelníček na jeden den (resp.na týden) pro děti.

mataharyy
29. pro 2012

@terezp Jo ze začátku jsem si tak říkala jak budu sestavovat mláděti/mláďatům vyvážený jídelníček, teď rezignovaně otevírám lednici a dumám co že to uvařím 😀 Takže ne, jidelníček nesestavuji, vařím co dům dá, jen při větším nákupu tak nějak odhadnu co bych asi mohla uvařit v příštích dnech 😉

terezp
autor
29. pro 2012

@mataharyy Přesně jako já.Taky jsem si představovala jak budu "dokonalá" matka, a když se jí stanete, je to všechno úplně jinak, než si myslíte. 🙂

lamarika
29. pro 2012

@terezp přesně jak píše mataharyy 😉

ined77
29. pro 2012

🙂 ...taky podobně jako @mataharyy 😀 .
svačinky kupuju stejné...jogurty, přesnídávky, ovoce. oběd vymyslím buď ten den podle toho co mám doma nebo max den dopředu. ale co dodržuju je, že každý týden mají rybu a střídám přílohy. plus teda se snažím aby v každém jídle byl podíl zeleniny. ale tady končím 😀 .

vendulka
29. pro 2012

nic nesestavuji 😀 , jediné co tak si namyslím oběd den,dva dopředu,ale to jen spíše na íkend, přes týden je dcera ve školce a mladší je na skleničkách, jinak přes den dávám co mám po ruce a doma v zásobách 🙂,ale většinou to je ráno mlíko, dopo ovoce, oběd, odpo mlíko a pak svačina (jogurt nebo pečivo,kaše) a večer mlíko u starší pečivo nebo co ej doma či na co má chuť

terezp
autor
29. pro 2012

@ined77 Asi tak.Takže převahuje to, že neděláme jídelníčky🙂 Hlavně že jsem jim říkala, že je to blbost 😀

ined77
29. pro 2012

@terezp ...já když slyším slovo jídelníček, vzpomenu si na film pelíšky 😀

lv
29. pro 2012

nesestavuju, když nakupuju vymýšlím vaření obědů podle aktuální nabídky v obchodě - hezké maso a co k tomu, vždycky ovoce /starší je jablkomil, tak 2 minimálně denně/, zelenina taky jakou mají hezkou..pestrý a vyváženě sestavený jídelníček má starší ve školce, tak se tím někdy trochu inspiruju, jinak z labužníka, nebo kouknu tady kdo co vaří..

terezp
autor
29. pro 2012

@ined77 Ano🙂 Puntičkářská matka opravdu být nehodlám🙂 😀

mamkamarketa
29. pro 2012

Ja vetsinou si delam jidelnicek pro celou rodinu, syn uz je pomerne velky a my doma nevarime extra nezdrave a preci jen,kdyz je neco nevhodneho, tak mam vzdy v zasobe zavarene male porce jidla pro syna.

Co se tyce svacinek kupuju porad to same dokola (jogurty, ovoce, ryzovy chleby) na to nepotrebuju jidelnicek nebo seznam.
Ale jak uz tu padlo obcas hledam inspiraci ve skolce 😅

ined77
29. pro 2012

ale když nad tím přemýšlím, tak režim v jídle děti mají, to by se dalo za jídelníček považovat také 😉 ....ráno mléko, snídaně, svačinka mléčná (to až teď, mladší začala dopoledne bojkotovat ovoce, naopak odpoledne si ho dá ráda), oběd, odpo sváča, večeře a pak ještě mléko 😉

evaviki
29. pro 2012

Nezostavujem.. Spis se snazim, aby nejedol iba ovoce a zeleninu a polivky 🙂 mlecne vyrobky v podatate neji (ak teda neratam actimel a sem tam pod hrozbou nejakeho zakazu 😀 zje taveny syr..)

berenika39
29. pro 2012

ne, určitě nic nesestavuju, nepřipravuju dopředu, na druhou stranu myslím na to, aby měl každej den jogurt, trochu mléka, ovoce, kousek zeleniny a k tomu klasika oběd a večeři - jíme hodně střídmě a vařím....syn je nimra, takže mezi jídly toho moc nevyžaduje.
a jestli bylo myšleno časově, tak to jo, ale chce to on, pořád dokola stejně, pět jídel a to nejlépe pět stejných - snídaně denně stejná, svačiny denně stejný - skoro. střídají se jenom hlavní jídla. konzerva moje..... 😉

tymothy
30. pro 2012

Já teda sestavuji i na několik dní dopředu - ale to pouze z důvodu, že mám děti s potravinovými alergiemi a prodejnu zdravé výživy máme celkem daleko. 😉

hehena
21. zář 2013

@tymothy já bych tedy ráda sestavovala. ani né tak kvůli tomu vyvážení, jak tu někdo psal, protože si myslím, že vaříme dobře, netučně... ale už mě to prostě nebaví vymýšlet... takže bych ráda najela na XY jídel, které bych střídala, občas přidala něco novýho.. i nakupování musí být o dost snazší... nejde mi o puntičkářství, ale o usnadnění si života. vaření mě fakt nebaví a to vymýšlení ještě míň.... grrr... :(

@berenika39 taky mám silnou konzervu.... teď mi i odmítá ochutnávat věci, neb se mu od pohledu nelíbí - kupříkladu mi řekl, že to jíst nebude, protože to není bílý, u jogurtu zas, že to není růžový, takže to nechce - jí jen jahodový. sladký moc nemá rád, vyjma zázvorek z ikea a ovocných hipp tyčinek.... buchtu neochutná, stejně tak palačinky či lívance... já třeba miluju zeleninový krémy, nejlépe mrkvovo-celerový a ani to nechce... a miluje to, co my jsme nikdy moc nejedli - omáčky a knedlíky 😅 ty teda hlavně bramborový a děláme domácí, ale stejně mě udivuje...