Šestinedělí. Co vám jej nejvíce ulehčilo?

lori1097
17. čer 2021

Zdravím všechny maminky 🙂 můžu se vás zeptat co vám nejvíce ulehčilo šestinedělí? Máte nějaký tip co by pomohl k lepšímu pohodlí, nebo na co si dát opravdu nejvíce pozor? (používám místo těhotenských vložek a síťových kalhotek poporodní plínky, nemusím se za to stydět? 😔) předem děkuji za odpověď 🍀

krasna_neznama86
17. čer 2021

Já asi po týdnu přešla na klasické kalhotky a poporodní vložky, nos to, co je Ti příjemný.
Jinak jsem se po každé toaletě sprchovala.

krasna_neznama86
17. čer 2021

@lori1097 a není důvod se za cokoliv stydět... 🍀

makkyv
17. čer 2021

@lori1097 Já bez čeho jsem se 100% neobešla byl poporodní kruh, dubová kůra (formou mýdla) a purelan na bradavky. Bez toho bych to asi nezvládla. Ale to rodila jsem přirozeně a dost kojila. Někdo třeba nekojí a nebo má císaře, proto píši co pomohlo mě. 😊
A rozhodně bych se nestyděla, každý má něco a nosí co mu je nejpříjemnější. 😊

dyechampion
17. čer 2021

@lori1097 jsem 9 tydnu po porodu.
1.jidlo od rodiny, jidlo do mrazaku, objednavani jidel - vareni bude hrozne zabijet cas a taky nebude moc vhodne chvile pro uklizeni
2. Jenom sitove kalhotky a nic jineho!!! To dole se nejvic hoji na vzduchu takze to musi “dychat” a jen cistou vodou oplachovat, zadne kremy a tesne vlozky
3.pokud nekdo z rodiny muze-tak vzit mimco na hodinkove prochajdy a mezitim si zdrimnout
4.zaukolovat partnera od A po Z
5.vsichni kdo ti budou rikat ze je to krasne obdobi a co musis vse udelat aby blablabla, tak uplne ignorovat a jet podle sebe a sveho rytmu
Je to narocne obdobi, bude plac, bude depka, ale pak se to vyrovna a vznikne tvoje harmonie s mimcem 🙂 hodne stesti!!👏🏻

dyechampion
17. čer 2021

@lori1097 a pokud kojis tak purelan je uplne skvelej!! Jedu uz druhou tubu 🙂

ekou
17. čer 2021

@lori1097 rozhodně jsem byla, když jsem si před porodem ještě navařila min na týden (kdybych to věděla jaká je to výhoda, tak bych si toho navařila víc :D) a jinak často se sprchovat a větrat

lenatko91
17. čer 2021

Úplně nejvíc? To, že jsem zakázala všechny návštěvy, takže jsem opravdu měla klid a to, že nám tchýně vařila ❤️

biciklissie
17. čer 2021

Určitě, ať k vám neleze nikdo, na koho nejsi zvědavá. Partner, ať co nejvíc pomáhá. Pokud nebudete kojit, tak se vším kolem miminka. Pokud ano, tak co půjde. A hlavně domácnost. Idealne mít navareno v mrazáku nebo kdyby někdo nosil, případně objednat. Mít kontakt na laktační poradkyni, kdyby něco. Mít na paměti, že bude líp. Za mě nejlíp poporodní vložky a sitovane kalhotky, ať to dejcha. Ale každého věc, co je mu pohodlně, určitě se nestyďte.

pipi_puncocha
17. čer 2021

Za mě super bylo krabičkové stravování, měla jsem krabičky první 3 měsíce a fakt to byl dobrý tah. A na Spotity album "Sleep baby sleep." Na miminko pojízdná postýlka, všude jsem ho brala sebou v bytě.

klokanka31
17. čer 2021

@lori1097 Není důvod se stydět, stejně o tom nikdo neví ne?🙂 Já po porodu teda nosila svoje kalhotky a obyč.vložky, ale ať každý používá co mu vyhovuje 😉

jana_zofie
17. čer 2021

Ze po me muz nic nechtel, s leccim pomohl (pravda, jemu kdyz clovek nerekne, tak nevidi a ja byla tak nejak zblbla, ze jsem moc nerikala. Pritom je ochotny a vsechno, jen to proste nevidi sam. Priste zaukoluju vic :D ) a hotovky do mikrovlnky z hypermarketu v krabicce.

pginka
18. čer 2021

@lori1097 nic , musela jsem fungovat jak kdyby žádný porod nebyl

michaela666
18. čer 2021

Krom už zmíněného jsem byla ráda za pomoc manžela. Od 18 hodiny do půlnoci se každý den staral o dceru (krom kojení, později zvládal stříkačkou dokrmovat) a já měla čas na sprchu, večeři a chvíli se vyspat.

lori1097
autor
18. čer 2021

Všem moc děkuji za rady

lucca35
19. čer 2021

@lori1097 mne nejvíce pomohlo, ze byl partner v práci a vrátil se až po 14dnech po porodu. Opravdu ano, měla jsem čas jen na sebe a syna, jak jsem si v den porodu uklidnila a nachystala, tak to bylo a nemusela jsem nic řešit, uklízet, spala jsem s malým když spal on, dělala vše podle sebe atd a to jsem rodila ambulantně

hojda
19. čer 2021

švestkový kompot🙂

alubif
20. čer 2021

U prvního ditete byla jsem ráda, že manžel po mě nevyžaduje být jak ze škatulky (což naštěstí nedělal nikdy) , že jsem měla mámu na telefonu, protože ,, oba furt brečí a nespí " 😁. Jinak jsem se snažila fungovat normálně. Poporodní vložky a síťované kalhotky letěly do koše hned po návratu ze špitálu a měla normální .kalhotky , pár dní ještě porodnické, pak normální vložky, často jsem se sprchovala.
Druhé dítě - šestinedělí , co to je? 😄. Musela jsem fungovat po týdnu normalne- starší školka , barák....

tojsemztohojelen
21. čer 2021

@lori1097 první týden jsem chodila čůrat do sprchy, doma chodila jen v košilce a šiťovanejch kalhotkách, v mrazáku jsem měla navařeno, abych jen vytahovala + jsem tam měla nachystaný maso a zeleninu na vývary. Plus jsem žila dost offline a pak i hnedle zatrhla návstěvy v 6N. Ono když se mi do bytu nahrnula návštěva první týden na X hodin a nechápala, že to fakt neni vhodný, navíc navoněná jak parfumerka a já i dítě jsme z toho skoro brečely a zvracely a ještě očekávala obskakování, tak jsem už nikoho doma nechtěla. Byla jsem ochotná malou ukázat na procházce venku klidně hoďku, dvě, ale domu jsem nikoho nechtěla. Navíc po 2hod spánku max denně fakt nebyl čas na blbosti, jako je úklid a rovnání věcí a prostě blbosti, člověk udělal nejnutnější, nákup objednal online a bylo hotovo. Radši jsem se mazlila s malou. Malý teď jsou skoro 4 měsíce, takže to mám fakt ještě čerstvě v paměti. Fakt si dělej vše podle sebe, kašli na to, kdo co jak stíhá nebo dělá a co ti kdo předhazuje. Je to čas pro tebe a mimčo, ať se spolu sžijete. 😉