Sestouplá varlátka. Jak to poznám?

95newmommy2020
26. kvě 2020

Ahoj holky, mám skoro 4 měsíčního chlapečka, a nejsem si jistá jestli mu už sestoupily, je nějaký způsob, jak to poznám?

gruyerre
26. kvě 2020

@95newmommy2020 úplně jednoduše lehce prohmátni šourek, jestli tam jsou, nahmatas je tam.
Při každé kontrole by ale tohle měl kontrolovat pediatr 🙂.

veruuu_kubesovic
26. kvě 2020

nahmatáš je dole v šourku a na každé kontrole do roku by je měl kontrolovat pediatr 🙂
a jinak můj syn měl už ve zdravotní průkazce po propuštění z porodnice napsáno, že nemá varlátka tam kde mají byt, do roku sledováno u naší dětské doktorky, následně nás poslala na dětskou endokrinologii, kde pak proběhla hormonální léčba a dle poslední kontroly, byla léčba úspěšná (aktuálně má syn 2roky), i tak budeme docházet na endokrinologii....

martt
26. kvě 2020

@95newmommy2020 Při pohmatu by jsi je mela nahmatnout. Jinak by to měl kontrolovat lékař. Můj syn to měl z porodnice psané ve zprávě, že má jedno varle nesestouple. A kvůli triselne kyle mu ho operativně sestupovali cca na 4 týdnech.

squezy
26. kvě 2020

Jak píšou holky, kontroluje to pediatr. Naším klukům to doktorka kontrolovala na každé prohlídce.

95newmommy2020
autor
26. kvě 2020

Dekuju holky. Na 3 měsíční kontrole je ještě neměl dle MUDr. A teď mám pocit ze to tam taky má takový měkký a nic necítím. :/

jajulin
26. kvě 2020

Zkus to při koupání. V teple mají tendenci jít dolů.

lolam10
26. kvě 2020

Nechte to na pediatrovi!

95newmommy2020
autor
26. kvě 2020

@lolam10 to nechám, jen mě zajímalo, jestli se to dá poznat i laickým okem.

veruuu_kubesovic
26. kvě 2020

@95newmommy2020
já bych mu to nechala tak jak to má, pediatr sám uzná za vhodné jestli je zapotřebí to nějak řešit, ty jako laik to moc nepoznáš...stejně tak kdyby je neměl ještě sestouplé, tak to jen tak dolů nedáš...