Sevřené pěsti při pasení koníčků po 3. měsíci

syrael
18. zář 2007

Ahojda, protoze mame mirnou predilekci hlavicky, hledam a brouzdam po netu a mimo jine jsem se na nejake poradne dozvedela, ze pokud dite ve trech mesicich pri paseni konicku ma sevrene pesticky a ne roztazene, nejedna se o zdrave dite. Teda uz jenom tim, jak je to kategoricky, se mi to nezda...
Nam tahne na 4. mesic a vesele pri paseni konicku pestickujeme a jeste si strasne radi strkame ty pesticky do pusy. Nechcese mi verit, ze bysme kvuli tomu museli nutne "nebyt zdravi". Jak je to s vami a pasenim konicku?
Dekuju za kazdy prispevek
Pa syrael

ria80
18. zář 2007

Mala mela pred trema dnama 2 mesice,krasne zveda hlavicku i ramena,vetsinou ma taky sevrene pesticky.A porad si je cpe do pusy.zuatim me teda nenapadlo,ze by melo byt neco v neporadku.Jeste bych asi mesic pockala na tvym miste.

janicckka
18. zář 2007

SYRAEL..neblázni!!Chlapeček je v pořádku koukám máme stejně narozené,tak mě malá taky má ještě pěstičky a má vybočenou hlavičku.Takže jsme na tom stejně 😀
Udrží chviličku hračku v ruce?Ale neboj vše je jen otázka času.Když už pase tak je v poho.Na pěstičky nekoukej,moje malá je při pasení taky zavírá.A i při jiných polohách. 😀

Myslím si že ty dětičky se pak cítí víc v bezpečí když ty pěstičky zavírají.Já nevím nejsem odborník jen matka 😎 Ale takhle to vidím já 😕 😀

kupinka
18. zář 2007

Syrael-malému bude 5měsíců a ty pěstičky má taky pořád zaťaté. A vůbec to neřeším.To mimčo je tak prostě zvyklé už z bříška. Na nějaké tabulky nebo něco takového vůbec nedej...

natalien
18. zář 2007

Ahoj holky, tak nám v sobotu byly 3měsíce a pasení hříbátek je pro nás tak trochu očistec, páč leží jako placka 😢 No, každým dnem je to lepší, snaží se a cvičíme na baloně, tak uvidím. Dávám tomu týden a pak se vydáme k dr. aby nás poslala na rehabilitaci. Paradox je, že hlavičku zvedala v porodnici a všechny ohromovala. Pěstičky zatatý taky občas má, teď na ni koukám jak chrupe, tak je teda zatatý nemá, ale určitě bych se neznepokojovala. Taky to že nepase, přikládám k tomu, že se Nell narodila na 37tt, o tři týdny dříve a myslím si, že i to je dost znát. Vím, že se nemají děti porovnávat, ale pokud tomu podlehnu, tak se uklidnuji, že jsme přece jen dříve narozený.

kupinka
18. zář 2007

Natalien-vůbec to neřeš,všecko chce čas,každé mimi je úplně jinačí. Však se všeho dočkáš,neboj... 😉

lenycka
18. zář 2007

Sophince budou za pár dní taky tři měsíce a při pasení, kojení a mlácení do hrazdičky má taky většinou zaťatý pěstičky. Teď u nás byla paní na koupání, tak nám nakázala pást koníky na ručičkách, abysme cvičily svalíky, tak jí tam ty ruce furt rovnám, aby se jako opírala o lokty a taky při tom má furt ručičky v pěst a taky jí při tom ruka děsně chutná 😀 Že prý jí máme dělat "Vařila myšička kašičku..." a já nevím co ještě, aby prý co nejdřív ručky našla, ale přijde mi to divný, spíš jí nechávám, ona si je jednou najde sama 😀

lucildol
18. zář 2007

Pěstičky vůbec neřešte, malý bude měl sedm mesíců a UŽ občas začíná povolovat pěstičky, ale jen než se dostane do situace, kterou nezná, pak mu šupsnou i do pusiny 😵
natalien: Pavlík se taky narodil dřív a ve třech měsících to byla taky placka a ne koník 😀 Děti se opravdu nemají srovnávat, ale tak ať můžeš porovnat s nějakým nedonošencem. Někde jsem četla, že rozdíly donošených a nedonošených se srovnávájí po prvním roce. Jo a Pavlík taky zvedal hlavičku hned v prvním měsíci. 🙂

lenchita
18. zář 2007

neboj, malá měla taky hrozně dlouho pořád pěsti sevřené (po třech měsících určitě, teď už si nepamatuju, kdy přestala, ale myslím, že v pěti je ještě sevřené mívala) a taky jsem to řešila, jestli je to normální 🙂 ale už z toho vyrostla a jinak se vyvíjí pěkně, takže to asi nebyl nijak velký problém...

natalien
18. zář 2007

Kupinko, jj dočkám se, to jo 😵 Fakt to neřeším, Lucildol mě uklidnila a utvrdila v názoru, že to příjde. Taky jsem to slyšela, že se nedonošený mimi nemají srovnávat dříve jak v roce. Teda když už srovnávat 🤐 A ručičky, no tak to je ta největší mnamka jaká může být, třeba dnes si cucala obě pěstičky a ještě si chtěla narvat do pusinky osušku 😀

syrael
autor
18. zář 2007

Damy, dekuju moc za prispevky, zase jste me uzasne uklidnily🙂
Janicckko, hracku udrzi bez problemu...Takze mame ty nase kuliferdy skoro stejne, to je parada - kdyby neco, taky te rada uklidnim🙂
Pa damy a jeste jednou moc diky!!!

matysi
19. zář 2007

Ahojky, buďte v klidu obě (jak Syrael tak Natalien) 🙂 Na tříměsíční prohlídce nás mudra postrašila, že jestli Matějíček nezačne pást koníky, tak pofrčíme na rehábky a on během týdne začal (a je narozený normálně v termínu)😀 Teď mu bude půl roku a při pasení koníků ty ručičky má občas v pěst taky... Hlavně když je už unavenější a tak si položí hlavičku, zatne pěstičky a šupky s nima do pusinky...

syrael
autor
19. zář 2007

Tak to je presny, matysi, obcas by trocha te empatie doktorum nezaskodila - me minuly tyden napriklad vyvestila, ze nas Kuba jiste bude LMDak a vubec celkove nezvladatelnej - ani ne ctyrmesicnimu klukovi!

nikka.vo
19. zář 2007

Tak mému Dominikovi jsou 4 měsíce, při pasení má ty pěstičky taky zatnutý, občas tak napůl a přitom se už před 14 dny začal přetáčet ze zad na bříško , takže nevim, jestli je nezdravý! To je děs, co občas člověk čte za blábol!
Moje doktorka říkala, že do půli roka je to normální, když děťátko má zaťaté pěstičky - jasně že ne pořád, jak to má novorozenec, ale že když během dne má čas od času pěstičky zaťaté, tak je to v pořádku! A třeba i při tom pasení... vždyť je ještě prdolka malej, co by po těch dětech chtěli !!!

Žádnej stréééés 😉 😉 😉 😀

janicckka
19. zář 2007

Syrael a co to je LMDak?Já jsem asi nějak natvrdlá. ☹ 😅

kar.la
19. zář 2007

Já bych se taky tabulkama neřídila. Ptala jsem se dr., kdy se mají pást koníky a ta říkala - stačí ve 3 měsících, ale některá mimča aniv těch 3 ještě nepasou. A co se týče předčasně narozených miminek - synovec se narodil v 36. týdnu, ségra s nim chodila na neurologii a tam ten měsíc ODEČÍTALI. No, my se narodili v 37tt a o odečítání nám nikdo nic neřekl 😕 Takže asi jak který Dr.

natalien
19. zář 2007

Janicckka - Lehká mozková dy(i)sfunkce

matysi
20. zář 2007

Mluvila jsem s kámoškou, tak tu s malou chtěla mudra poslat na rehábky kvůli tomu, že nepase koníky v šesti týdnech!!!! 😒 Kámoška z toho byla lehce vystreslá, tak jsem jí uklidnila, že jsme začali po třetím měsíci a taky jsme nikam nechodili...

kar.la
20. zář 2007

Ještě jsem si vzpoměla - my chodíme s malou na dětskou neurologii a tam je taková moc fajn paní doktorka a ta mi říkala: vy jste maminka, řiďte se svým instinktem a nedejte na rady babiček apod. 😉 A taky mi poradila něco na posílení zádových svalů. Je to úplně jednoduché. Miminko leží na bříšku, vy vezmete 2prsty (ukazováček a prostředníček) a lehkým tlakem (fakt lehce) poklepáváte odshora od krku po jedné straně páteře až k dupce a pak po druhé straně páteře. Není na tom co zkazit a že to děláte správně poznáte tak, že miminko - když klepete nalevo, tak jakoby vysune dupku doleva. A naopak 🙂

moucha
20. zář 2007

tak to asi všichni máme nezdravé děti!!! 😀 😀

syrael
autor
20. zář 2007

janicckka - lehka mozkova dysfunkce - to jsou ty draci, co je jich vsude plno a dost tezko je ukocirovat - je toho ted plno...

dashak
21. zář 2007

jé holky,jsem to nečetla, jen jsem nahlídla.
My taky chodíme na neurolu a cvičili jsme vojtovku, malá taky měla dlouho sevřené pěsti a pak na pravé ruce měla ruku v pěst, když byla nervozní třeba v cizím prostředí apod. Měla hypertonii - zvýšené svalové napětí.

Jak píše kar.la, tak to poklepávání nám hodně dělala naše rehabilitační sestra

aponchie
26. srp 2009

ach jo sem zvedava jestli nas lekarna nekam neposle..prvni holka pasla hned a slo ji a na bruchu byla rada,ale M to nesnasi vrci place fnuka zatina se a nejde ji to moc a obcas teda jo zvedne ji to ano ale blimba ji ta hlava za mam strach a treba kdyz ji mam na rukach tak uplne s ezaklani a obcas udrzi,ale emejkne se a narazi me do brady..porad na brisku jednu rucicku jako ploutvi hrabe dozadu me to prijde jakoby se chtela obratit nebo ju to stvalo ta poloha
😝

kacka.va
27. srp 2009

malá pásla krásně, ale taky měla pěstičky většinou sevřené a doktorka nám na to neřekla nic. Jinak pasení koníků nám říkali trénovat hned po příchodu z porodnice po chviličkách, takže malá pásla s přehledem.

aponchie
27. srp 2009

ta mrcha mala pasla jak diva u lekarky a doma s eji zase nechce.. 😀 apesticky vube cnevadi..pokud ma dite neuro poruchu tak je musi mit zatle neustale a ne jen oncas..dala mi kontakt na pani co masiruje deti olejickama a pujdeme to zkusit neco relaxacniho

lucie.krajcarova
10. zář 2009

ano s pěstičkami nevadí, když má zavřené,ale natahuje se po hračce a otvírá je. to u nás MUDr. kontroloval.

djkrypta
3. dub 2010

Ahoj...ráda bych se zeptala,kdy začít dávat miminko na bříško, aby zvedalo hlavičku?

adricc
5. dub 2010

hned jak se narodi tak treba po koupani jsem davala nez jsem namazala zadicka a potom castejc za den treba jen nachvili 1 minut pokud uvidis ze e nelibi tak dat na zada 🙂 🙂 🙂

kacamura
5. dub 2010

tak ten můj malej koblížek byl hrozně línej, hlavičku od druhýho měsíce vůbec nechtěl zvedat prostě ležel na bříšku a nic ndělal, tak nás pani doktorka poslala na rehabilitaci, už je to mnohem lepší hlavičku už drží sám umí se obrátit na boky a celkově se víc hejbe 🙂... jsou mu čtyři měsíce pěstičky má taky zavřený sem tam je malinko rozevře... a všude kam přídem mi řikaj, že takhle má vypadat zdraý dítě, takže si myslim, že zavřený pěstičky nic neznamenaj 😉

moravanka
5. dub 2010

me mala zacla past konicky v ukoncenem 5 mesici a s otevrenyma pestickama az v 6 mesici. ted ma 11 mesicu a sama chodi. bych se nestresovala.

seb
13. kvě 2010

my budem mít 3 měsíce za týden a na bříšku se malýmu nelíbí :(, když mu dám ručičky pod hrudníček, tak chvilku se udrží , ale pal mu padne hlavička a už jí nezvedne, roztáhne ručičky a začne plakat :(