Sevřené pěsti při pasení koníčků po 3. měsíci

syrael
18. zář 2007

Ahojda, protoze mame mirnou predilekci hlavicky, hledam a brouzdam po netu a mimo jine jsem se na nejake poradne dozvedela, ze pokud dite ve trech mesicich pri paseni konicku ma sevrene pesticky a ne roztazene, nejedna se o zdrave dite. Teda uz jenom tim, jak je to kategoricky, se mi to nezda...
Nam tahne na 4. mesic a vesele pri paseni konicku pestickujeme a jeste si strasne radi strkame ty pesticky do pusy. Nechcese mi verit, ze bysme kvuli tomu museli nutne "nebyt zdravi". Jak je to s vami a pasenim konicku?
Dekuju za kazdy prispevek
Pa syrael

xmata
14. kvě 2010

můžu poprosit o radu? doktorka mi řekla, že až do konce šesti týdnů malého nemám dávat vůbec na bříško a mě se to nějak nezdá. Od kterého týdne jste dávali na bříško? díky

beruska24.9.
14. kvě 2010

xmata - to samé řekla Dr. mně, tak jsem nedávala. Při 6tinedělní prohlídce mi Dr. ukázala, jak dávat na bříško, malá to uměla ani nevím jak 😕 Začala jsem jí dávat až po 6tinedělí vždy na chvíli mezi papáním, byla na bříšku ráda a jak se naučila sama přetáčet na bříško, tak na něm trávila celé dny. Běda, jak jsem jí přetočila na záda, to bylo řevu 😀
Teď už běhá po bytě po čtyřech, hraje si na bříšku a na zádíčka se neumí přetočit doteď. Prostě na to nemá čas. A proč také, když z polohy na bříšku je toho mnohem víc vidět.
Tak nestresuj, je to v poho, nech miminko ještě chvíli v klidu a po 6tinedělí začnětě trénovat 😉

tygrous
15. kvě 2010

xmata: My chodime na cviceni miminek, vede to fyzioterapeutka (s 30-tiletou praxi prace s detmi) a ta zas rika, ze davat na brisko hned od narozeni. Staci na chvilku, ale proste co nejvice!

Jinak nas malej ma ted v necelych 5 mesicich pesticky casto taky sevrene, pravou vic, ale po hrackach se natahuje, prendava si je z ruky do ruky, takze to zatim nijak neresim.

kvetinka7
15. kvě 2010

Xmata, mne dr . rekla to same, ale v mesici jsem to zkusila a krasne pasl, uplne jsem zirala ..
fyzioterapeute rikaji na brisko ihned po narozeni, uzasne to pomaha i na prdiky.
v knizce Nezna naruc rodicu, kde se pise o manipulaci s detmi a jak jim pomahat v pohybu , se dokonce pise ,ze dite v jednom mesici by melo stravit v polohach na brisku 1hodinu denne [ pocita se tam i kdyz je jen polozeny na hrudnicek, na pejska,na tygrika pres ruku ] - i tak mi to prijde dost.
Takze si vyber 😉 poznas podle sebe 🙂

mamcza
20. bře 2014

Můj mrňous bude mít za 2 týdny 4. měsíce a taky má zaťatý pěstičky. Doktorka nám po porodu řekla, ať dáváme na bříško od 4. týdne po koupání, což vzhledem k jeho tehdy suché pokožce a podle doporučení nebylo každý den. Myslím, že to bylo špatně. Hrozně rychle nadměrně rostl, tak neměl jak naposilovat svaly a po šestinedělí nejen nezvedal skoro vůbec hlavičku, ale neměl polohu na bříšku ani rád a řval, tak nás doktorka poslala na rehabilitaci. Až tam zjistili, že nezvedá moc hlavičku a brečí, protože má rozestup břišních svalů. Tak jsme cvičili Vojtovku, což bylo peklo, ale přiznám se, že úplně pravidelně ne. Stačí nějaké kontroly nebo návštěvy během dne a režim se naboural, ale koníky jsme zkoušeli několikrát deně plus pokládání na zem na podložku s hračkama, kde líp zvedal nožičky a myslím, že to bylo na zpevnění svalů příjemnější a stačilo to, Koníky pásl vysoko po 2 týdnech a miluje to. Vojtovka byla myslím až moc, i když je to asi rychlejší způsob nápravy. Ručky krásně otvírá když si hraje, a pak občas je lechce otevře během pasení, to mu ale ruce rychle ujedou do stran. Tak máme zase cvičit, ale říkám si, jestli je to opravdu tak nutné...

alyssa.anna
20. bře 2014

Tak naše zkušenosti - nám dr. řekla že dávat na bříško už cca od 1 týdne źivota (a to byla malá nar. v 37tt). A ohledně pěstiček.... Dcerka také jednu pěstičku zatínala - museli jsme na cvičení kde řekli že je to stranovým upředňostňování a měli jsme cvičit Vojtu. Malá hystericky řvala až se zajíkala, vypěstovala si averzi vůči doktorům i když jí nikdo nic nedělá tak jsem řekla dost, necvičíme a pěstička je dávno pryč. Malá je sice maličko pozadu, ale dělá vše co má, jen se zpožděním

tenor
22. led 2016

@seb Ahojky, navštívila jsem tuto diskuzi, protože máme úplně stejný problém. Paní doktorka nás také straší rehabilitací. Jeremiášek má 13 týdnů. Jinak je velice aktivní a řekla bych, že i velice šikovný. Jak jste na to nakonec vyzráli?děkuji

seb
22. led 2016

@tenor ahoj, já už nevím o čem se tu psalo, synovi už je 5 ;) , ale chodili jsme na Vojtovku, nejdřív jsme tomu nevěřili, ale pak viděli, že to fakt funguje, za mě doporučuju, jen to chce najít hodnou rehabilitační sestru, která ukáže, jak na to, už si nepamatuju, kolik bylo malýmu, když jsme začali chodit, ale určitě ho to urychlilo, v otáčení se, pak když šel na kolínka a pak když stál, na všechno je nějaký "cvik"

paolapou
19. led 2017

Malý začal pořádně pást až když se sám přetočil na bříško, úplně jsem to obrečela, byla velká sláva když poprvé natáhnul pěstičky, bylo to až nějak před pátym měsícem 🙂 ani dneska neni happy z polohy na bříšku ale tak občas ho potrápim 🙂 Vojtovka je super cvičení, malej se u toho smál, jen to chce vychytat pohodu miminka a být v pohodě 🙂 ❤

nikomik
7. dub 2017

Ahoj holky taky se přidávám, malý má 3 měsíce a 2 týdny a moc se mu nechtělo pást koníky. Ale u mudr prý vše dobrý. Máme na jedné straně lehce zploštělou hlavičku dle mudr. opět dobrý... známá nám poradila ať zajdem na rehabky ať malého zkouknou. A závěr? Špatně paseme, preferujeme více jednu stranu a hlavička? tu jsme snad podchytili včas a bude stačit polohování na bok. 😵 Neurolog nám taky určil rehabky a vojtovku..tak teď musíme čtyřikrát denně cvičit plus posilovat na břiše a pomocí malého míčku😔 Holky prosím popište mi i to cvičení na velkem balonu prosím 👏 Jinak jsem moc ráda, že v tom nejsem sama a díky za Vaše rady a postřehy ❤

allixx
13. říj 2017

@kar.la Dobrý večer, co je to ta dupka?

dvork
13. říj 2017

@allixx Dupka je zadeček. U nás (východní Čechy) tenhle výraz nikdo nepoužívá, přesněji jsem ho dřív neslyšela. Ale co mám děti, tak jsem se s ním setkala v různých diskuzích na netu, když jsem si hledala nějaké informace apod.