Sexuální výchova našich dětí. Přemýšlíte o ní?

makelka
12. črc 2007

Ahojte všechny maminky,

vím že je ještě asi brzy se na tyhle věci ptát, ale už jste přemýšlely nad tím, jak svému dítěti vysvětlíte jak se dělají miminka a podobné věci, týkající se sexu, vašeho těla apod.? nechci svému dítěti lhát, až se na tohle téma zeptá, ale jak mu třeba ve 4 letech vysvětlíte co že to maminka a tatínek dělají v posteli? 🙂

kristi
12. črc 2007

ja jsem pro pravdu vysvetlenou treba na nejakym ovoci nebo tak. U nas to tusim budeme vysvetlovat uz driv, pac az budeme mit druhy mimi, tak se prilezitost urcite naskytne, ze?

makelka
autor
12. črc 2007

A jak si to jako představuješ, nechceš to demonstrovat???

Aby to pak nebylo jak v Policajtovi ze školky "kluci mají penis a holky zase vagínu" 😀

kristi
12. črc 2007

u nas to je trosku jinak, my chodime na nudy, oba mame k sexualite atd vrely a pozitivni vztah, proste si staci vymyslet nejakou peknou pohadku nebo neco v tom smyslu, co rikas?

a i kdyby to bylo tak jak v Policajtovi,tak v tom fakt nevidim az tak velkej problem... 🙂

makelka
autor
12. črc 2007

Já vím, my v tom taky nemáme problém, doma chodíme kolikrát i polonazí, na nuda chodíme taky, ale spíš jde o to, jak to vysvětlit prckovi a v jakém věku
Vím že byl v novinách před pár lety o tom článek, co a kdy povědět dítěti aby to pochopilo, ono ve 4 letech asi nepochopí že se milujeme ne?

mikca
12. črc 2007

ahoj mám 3.5letou holku,zatím jí nic takového nezajímá, chodíme před ní nazí už od mala takže jí to nepřijde divné, otazky typu co to máš tam dole a proč táta namá to co máma měla asi tak ve 2.5 letch,(docela jsme se nasmáli) tak jsme jí to tak nějak vysvětlili po pravdě co je co, ale na funkci mimo čůrání se zatim neptala adoufám že jí to ještě dlouho zajímat nebude 😀 😀

mracik
12. črc 2007

mńa sa napríklad minulý týždeň pýtal Kubík, či aj dievčatá majú predkožku 😀
tak som pekne-krásne vytiahla knihu anatómie, ešteže ju máme a študovali sme 😉
teraz, keď sa narodil šimi, tak sa už aj pýtal, že ako sa vlastne dostal do bruška, ale moc ho to nebavilo počúvať, keď som mu to vysvetľovala, viac počúval, keď som mu hovorila, ako išiel z bruška von, to bolo pre neho väčšie vzrúšo 🙂

benzi
22. črc 2007

Ahoj naše Ada se teď hrozně zajímá o pindíka svého mladšího brášky,snažím se ji vysvětlit že mu na něj nemůže pořád sahat. Přetahuji mu při koupání předkošku a ona mu to pak chce dělat taky.

makelka
autor
24. črc 2007

mikča, mě právě zajímá to, jak jste jí to vysvětlily??? neříkej že něco jako "kluci mají penis a holky zase vagínu" 😀

mracik - u tak velkého kluka už je to jiné, je fajn, ta knížka anatomie - asi to taky vyzkouším, ale co u menšího dítka?

benzi a jak jsi jí vysvětlila, že má mezi nohama něco jiného než ona sama?

mikca
25. črc 2007

no makelka řekli jsme že tatka má pindoura protože je kluk a mamča a Klárka že mají božku (nebo tomu říká pipku) a že je to na čůrání. no a aby se poznal kluk od holčičky a kupodivu jí to stačilo.když potkala kluka tak se jen zeptala jestli teda má taky toho pindoura a když jsme řekli že jo tak byla spokojená 😀, já myslim že do nějakého jiného vysvětlování je zbytečné se pouštět, jelikož v tomto věku by to stejně nepochopili. 😀
tak mnoho zdaru při vysvětlování...je to docela legrace 😀 😀 😀

makelka
autor
25. črc 2007

mikca tak ok, až bude čas tak to asi tak nějak taky pojmu, doufám jen že nebude Tobi moc zvídavý a nebude se pídit po podrobnostech 😀 jako třeba že by chtěl pipku vidět 😀 to by byl asi průser 😉

vilca
26. črc 2007

😀 😀 😀

maminka31
8. srp 2007

No moje dcerka se me na to ptala, ale ptala se jen jestli bude mit miminko, a dalsich veci, kdyz jsem si s ni pividala bylo to neco uzasneho, protoze ona kdyz se o necem zacne bavit, tak nmuze prestat...sice se jeste neptala na to, jak to miminko vznikne, protoze takovou vec nevim jak bych ji vysvetlila... 🙂 🙂 🙂

makelka
autor
8. srp 2007

no vidím, že to bude záhul 😀 asi to opravdu skončí na: "kluci mají penis a holky zase vagínu..." 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadula2708
14. říj 2009

vychovavam dceru a syna u dceri nemam ziadny problem len neviem vysvetlit mojmu 4rocnemu synovi ze pri kazdovecernej hygiene si treba aj pipik pekne vyumyvat on to razne odmieta a neviem ako ho k tomu dotlacit..poradte prosim...

peta.cz
17. říj 2009

Syn to zatím nijak neřeší, ale chodíme do knihovny a všimla jsem si, že tam mají docela zajímavé knížky na toto téma, takže až nadejde čas, tak si asi sedneme nad knížkou a nějak to probereme 😀 Knížku o lidském těle máme trochu prohlídnutou, ví, že miminka rostou u maminky v bříšku a pak jim pak pan doktor pomůže z bříška ven. Ale ještě se neptal jak se do toho břicha dostanou 😀 😀 😀