Šijete doma pleny? Jaké a z čeho?

zdenallicka
10. kvě 2009

Ahoj látkařky, šijete doma pleny? Jaké a z čeho? Kde sháníte materiál? Máte nějaké odkazy na návody k šití plen? Jestli ano, naládujte mi to, ráda se poučím, naučím, přiučím.. 😀 Díky...

schnek
15. kvě 2009

vo je z vlněný metráže a ten velur je z objednávky z BC 😉

zdenallicka
autor
15. kvě 2009

Diky, schnecku... 🙂

marcelkad
20. kvě 2009

schnek, podle jakého střihu si plenku šila? Je moooc pěkná. Ještě patenty a je jako Cuddlebuns 😉

schnek
20. kvě 2009

marcelko, to byl takovej pokus krejčovskou křídou přímo na látku 😉 patenty tam přijdou, jen co je budu mít 😉 ale je dost maličkatá, fakt na miminečko, příště musím udělat větší 😉

marcelkad
20. kvě 2009

já si právě chci přichystat střih než přijde ta látka z NZ a tápu jak na to, abych to nezkonila.

zdenkaradek
20. kvě 2009

schnek: ta plenečka je opravdu mc pěkná, jsi moc šikovná 🙂. Můžu se zeptat, jaký overlock jsi nakonec koupila a jak se ti s ním pracuje? Já jsem pořád na vážkách, nevím, jestli do něj jít.

evicka7
21. kvě 2009

schnek, evinka, to jsou krásné výtvory
😉
jste šikulky

schnek
21. kvě 2009

mám tenhle

http://www.sici-centrum.cz/index.php?what=detai...

pracuje se s tím dobře, akorát musím vychytat zatáčení, to je na tý plíně vidět, že je tam ten steh takovej nerovnoměnejr

evicka7
21. kvě 2009

holky, ještě úplně mimo mísu, nechce se mi kvůli tomu zakládat novou diskusi, Viktorie poslední týden začla dělat to, že ke mně přijde a kousne mě a já jí stále nemůžu vysvětlit, že to nemá dělat, tak kdybyste s tím některá měla zkušenost nebo měla nějaký nápad jak jí to vysvětlit, tak prosím IP, díky

evicka7
21. kvě 2009

to vůbec nepatří sem, pardon

marketakra
27. kvě 2009

HROMADNÁ OBJEDNÁVKA PLENKOVÝCH MATERIÁLŮ
Ahoj,
Budu si pro sebe objednávat bambusový flauš a froté z tohoto obchodu(přidejte 3w a tečku): schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?cPath=163&products_id=1314 Pokud by jste se chtěla některá přidat ke společné objednávce napište 🙂 - podrobnosti jsem napsala do mého inzerátu v bazaru, ať to tady nezahlcuji. 🙂

zdenallicka
autor
29. kvě 2009

Holky, dneska se chystam na tyto plenecky...

http://www.strihplinky.xf.cz/navod_HD.html

http://www.baby-cafe.cz/download/romana/latkovk...

Jestli se mi to povede a neprisiju si k rucnikum ruce, hodim vam sem fotky..🙂

marcelkad
12. čer 2009

Holky, dneska jsem na BC narazila na tenhle odkaz

http://www.sijemdetem.cz/cs/catalog

je tam plno zajímavých věcí. Nepatří to náhodou některé z Vás? 😀

cirrusa
12. čer 2009

holky, mám tu nějaký zbytek flanelu, napadá vás co s tím krom klasických čč?

marcelkad
24. čer 2009

Dneska mi došly ty kleště na patentky, co se objednávaly na BC a je to jedním slovem BOMBA - myslela jsem, že bude třeba síly, ale jen se trochu stlačí kleště a už to je. To se nedá srovnat s kovovými patentkami, co se tady u nás prodávají - na to musí být kladívko, kdežto tohle zvládne každý. Jako pomůcka na pleny, vložky, oblečení atd. je to k nezaplacení. Kdyby náhodou někomu vypadl patentek z nějakých plenek, třeba na LVB jersey, klidně Vám to opravím 🙂 ozvěte se.

První pokus jsem učinila na IV wool, kterým už nefungoval sucháč, dala jsem tam ty patentky a je to paráda.

marcelkad
23. črc 2009

Došila jsem první pokus, až budu mít po víkendu čas, dám to do alba. ale byla to fuška 🙂

marcelkad
28. črc 2009

Přidáno v albu, fotila jsem raději z dálky, protože detaily nejsou moc k ukazování, je to prostě samadoma 😉

marketazam
28. črc 2009

Marcelko ta plenka je moooc pěkná jen tak dál- já mám ušité nějaké choboty jako je pastelka 1 z froté a potom nějaké bavlněné a musím říct že sem s nima celkem spokojená 🙂 akorát se mi podělal šicí stroj (no jo 20let stará Lada)... ale mám za Elišku slíbený nový, takže jenom co dorazí porodné tak si pujdu vybrat- nemáte někdo nějaké tipy na dobrý stroj tak kolem 4tis.?

marcelkad
28. črc 2009

Markét, chválu jsem slyšela na značky Brother a Janome. Já sama si chci nějaký koupit, ale asi až na Vánoce, zatím ho mám půjčený a hodně uvažiju na Janome.

marcelkad
2. srp 2009

Už mám našitý další kousek, jenom ho musím vyzkoušet na modelovi než přidělám patentky. Musím říct, že když už člověk aspoň přibližně ví, jak na to, jde to rychleji. Vkládaček mám plno z konopí i bambusu s přidáním jedné vrstvy biobavlny různé barvy.

marcelkad
6. srp 2009

Už zkouším ušít také látkové vložky pro sebe. Zatím mám jádro 2 vrtvy bambusu a okolo 2 vrstvy biobavlny.
na www.sijemdetem.cz se začíná rozjíždět slušná nabídka látek, budou mít i PUL a patentky, kleště, takže už nemusíme objednávat složitě ze zahraničí.

Jak kdo šijete??? Jestli vůbec někdo? Podle diskusních příspěvků to vypadá, že krom Markét všichni stávkují 😒 To je škoda, protože ušití plenky vyjde o moc levněji než kupovaná. A funkci to má stejnou

Já mám v plánu objednat potom materiál s té stránky sijemdetem a udelat si kalhotovky, protože na noc se mi moc osvědčily s vlňáky. Z 1 metru jsou minimálně 3 plenky (podle vrstvev a velikosti)

marketazam
6. srp 2009

já sem pár kalhotovek taky ušila ale nijak nadšená z nich nejsem 😒 rozhodně co mám nejraději ze svých šitých věcí jsou ty plenky haipa-daipa pastelky- sešiju jenom dva choboty froté, hodím tam gumky a otočím- hotovo za půl hodiny, pokud použiju tesko ručník tak cena 20Kč a funkční výborně 🙂 prostě mi ty haipa-daipa dost vyhovují ale kupovat výbavu originálů by bylo drahé... na sijemdetem se mrknu- kdyby byly dobrý matroše tak zkusím ušít i něco dalšího. Hlavně se teď budu muset vrhnout do pletení protože sem si srazila svůj oblíbený VO a malá už se do sražené verze nevejde (nějakou dobu to šlo i sražené...)

evicka7
6. srp 2009

cirruso a co takhle to mrsknout na vršek nějaký plínuše, aby byla nejkrásnější, jestli je to teda nějaká barevná verze, protože když si vzpomenu na flanelový bl, tak ty vůbec nesály, byly hned mokrý

marcelkad
7. srp 2009

Ušila jsem další pokus - tentokrát dozelena, tahle plenka už je celkem vychytaná, nejhorší je pro mě asi chytit správný střih, snad už ho mám 😉 a šiju bílou nití a ono to vypadá o mnoho lépe, než barevnou (hlavně není tak vidět nepravidelnost šití 😉 )

Já našiju gumičku (mám lastin z NZ - je to taková tenounká elastická gumka) na vrstvu bambusu a pak přidám z každé strany biobavlnu a obšiju overlockem. Je to snadnější než to otáčení. Stroje mám půjčené od mamky, sama si chi pořídit jen klasický šicí stroj. Trvá ki to asi 20-30min a pak nacvakám patentky. Jak se zlepšuji, tak mi to dokonce začíná bavit, i když dřív jsem neušila ani ťuk 😀 Ale už nemám materiál (bambus), musím počkat na dodávku na sijemdetem.

zelenou přidám do alba jakmile nafotím

marketazam
8. srp 2009

no já overlock nemám takže otačím... příští týden by mi měl dorazit nový šicí stroj tak už se těším jak se na to zase vrhnu...

raady
8. srp 2009

marcel, jsi šikulka. Moc pěkné plenky 🙂 Tiše závidím 😅

marcelkad
9. srp 2009

Raady díky, v detailech (třeba obě uši stejně velký) už je to horší. Dala jsem do alby ten poslední výtvor, asi nejpovedenější.

marcelkad
28. říj 2009

kdyby jste chtěli pěkné látky tak se koukněte sem
http://www.sijemdetem.cz/cs/katalog/co-op/wendy

k.ate
1. kvě 2010

Ráda bych oživila tuhle diskuzi. S manželem přemýšlíme, že bychom (konečně) začali látkovat, ale ceny látkovek v obchodě nás trošku odrazujou, přijde nám lepší koupit stroj, naučit se s ním zacházet a látkovky si ušít, vzhledem k tomu, že by se dal ten stroj využít i na jiný šití 😀

Jen trošku tápu, jakej stroj na šití látkovek koupit? 🙂 Máte někdo zkušenosti?

animal
30. kvě 2011