Šiju si na sebe bič, když nenechám syna dýl samotného?

agatka77
3. říj 2008

ahojky,

prosím o zkušenosti maminek již starších miminek.Mám skoro osmiměsíčního Ondráška,ale mám problém,že nevydrží sám.Možná je to tou separační úzkostí,co bývá kolem osmého měsíce,ale možná to tak vyžaduje.

Sám vydrží cca půl hodiny ráno po snídani na hrací dece,pak už ne,musím si ho vzít k sobě n agauč a hrát si s ním.Nemůžu u něj uvařit,nebo déle uklízet,maximálně vyluxovat,rychle.
Odpoledne jdem radši na dlouho do kočárku,protože už nevím,co s ním mám dělat,navíc mi nechce odpo spát v postýlce,vzteká se,dělá mosty,točí se na břicho a tam ječí

ráda se mu věnuju,hraju si s ním,ale pak jsem ve stresu,že nic nestíhám

co myslíte vy? jak to máte?

děkuju za jakékoliv připomínky a rady 😉

pazhitka
3. říj 2008

tak na nejake rady se tesim🙂 maly ma sice jen 3 a pul mesice,ale taky nevydrzi byt chvilku sam. domacnost je caos, varim, kdy hluda manzel...

petronilla
3. říj 2008

Ahojda,já mám s malou to samé,že nic nestíhám,protože když nespí,tak někde u něčeho stojí a pak padá,doleze si všude,takže musím být stále ve střehu.Když potřebuju uvařit,dám si ji do jídelní židličky a tam je spokojená,kouká na mě a celkem vydrží,nebo ji prostě dám do postýlky,tam je to pro ni nejbezpečnější,chvíli se občas vzteká,ale pak si tam zahraje,nebo stojí a kouká na mně a já luxuju,stírám a pod 🙂,ale klidně ji nechám chvilku pobrečet 😉,prostě někdy se ta práce udělat musí 🙂

agatka77
autor
3. říj 2008

petronillko:ohrádku asi dovezem od švagrové na takové ty práce jako právě vytřít,vyluxovat,protože to dělat nemůžu když spinká,máme malé 2+1.To vydrží,ale uvařit u něj fakt nestíhám

ygreen
3. říj 2008

Když se Tobík na dece vzteká jen proto, že se nudí, tak ho chvilku nechám a jdu k němu a poňuchám ho až když trošku ubere, jako že se s ním budu bavit jen když nebude ječet. Pak ho vemu a udělám co chce 🙂 Vyhraje si sám a pokud už je trochu protivka jde do lehátka.

jituska
3. říj 2008

Řekla bych, že je to věkem, děti to prostě dělají. Nějakou dobu se to musí vydržet, i když je to už zoufalství, ale přejde to. Náš malý to taky tak dělal a teď, kdy jsou mu dva roky si dělá co chce a chce být raději kolikrát sám, sám si vyhraje a chodí si sem a tam 😀

kalo
3. říj 2008

Já naprosto všechno dělám až po 8 hodině, až malá spí. Přes den nehrozí, abych dělala domácí práce (jako že bych si šla stoupnout ke sporáku na hodinu a malá si sama hrála 🙂 ) a to je jí už skoro 15 měsíců. Vysaju max.když je manžel doma, když si malou vezme do jiné místnosti, jinak je při zapnutí vysavače cirkus....

kristi
3. říj 2008

ja jsem se teda od malinka snazila, ji proste nechavat hrat samotnou, pac to bych jako nikdy nic neudelala. Bud byla se mnou v lehatku v kcuyhni, nebo sama na dece..meli jsme 1+1 spojeny velkou vybouranou dirou, tak jsme byly dost spolu, ale vlastne kazda tak trosku sama.

schwarzovka
3. říj 2008

presne tak jak Kristi píše jsme to udělali my...akorát nás musí mít na očích, ale hraje si sám 😉 🙂

sylvar
3. říj 2008

agatko, ono to přejde, Sofi má pořád období, kdy si klidně hraje sama, z toho ji mám pořád na ruce nebo si s ní hraju v pokojíku, je to vždycky období, co samo přejde.

masacek
3. říj 2008

Ahojky,já mám taky s malou problém.jsou ji teprve 3měsíce ale když nespí nebo ji nekojím tak brečí.Takže celý den ji chovám,kojím nebo přebaluju a dom.práce fakt nestíhám.I v kočárku brečí když je vzhůru.Problém je že nechce dudlík.Fakt nevím co s ní-je to náročné.

luucia
3. říj 2008

Tak já sem nechávala malou od malinka hrát si samotnou. Dopoledne si "hrála" sama pod hrazdičkou, v lehátku,.. a já sem si v klidu uklidila, uvařila a tak. a odpol sme si hrály spolu. Ted mám dopoledne klid, pže je naučená si hrát sama

masacek
3. říj 2008

luucia Takhle je dobrý ale mě to nejde.Pořád brečí a já to nevydržím ji nechat řvát.

robi
3. říj 2008

ahoj,
přesně toto taky řešíme. Nedávno mi tchýně řekla, že budu otrok, když malou uspávám nebo si s ní hraju, protože pak bych nic neudělala. Nemyslím, že bych byla otrok, mimča ještě nejsou schopný pohrát si sama. Jsem na mateřské abych se starala a vychovávala malou, já budu ráda otrokem 🙂 Snažím se malou hodně nechávat smotnou na dece nebo v lehátku, někdy dlouho ožužlává hračky a nevím o ní a někdy nic neudělám a pořád chovám (lezou zuby).
Synovec (bude mít 3 roky) si teď pohraje úplně sám, ségra se mu hodně věnovala a myslím, že se jí to vrátilo (v dobrým), brzo byl bez plínek, brzo mluvil...

mircka
3. říj 2008

Hojky, sice nemůžu říct, že by to bylo vše v poho a bez problémů, ale docela stíhám. Spíš jsem nestíhala, když byly malému tak 2 měsíce a měl koliku, to nebylo nic hotovýho. 😝
Když vařím a malej si vzpomene, že je "zanedbávanej". tak se ho snažím něčím zabavit. Např. mu vyndám vařečku, naběračku nebo zapůjčím i hrnec. Sice je randál (v kuchyni je dlažba), ale taky klid na vaření. 🙂 V nejhorším případě, vypnu sporák (když to jde) a chvíli si s ním pohraju.
Když spí, tak vytírám a žehlím. Pomoc partnera jsem potřebovala např. při mytí oken. Jinak docela postíhám a i buchtu upeču. Občas se sice malej postaví tak, že se mě přichytí a je pak řev, když ho posadím, protože se potřebuju v kuchyni hnout. U ostaního, jako je úklid mi "asistuje" - nakukuje co dělám. Sice musím být pořád ve střehu na co sahá, ale dá se to. Navíc si docela pohraje sám. Co se týče pádů, tak ty jsou teď, když zkouší stát bez opory. Když vidím, že jen spadl na zadek a bečí, tak mu jen řeknu, že to nic nechci (když bych ho hned utěšovala, tak bude bečet při každým "prdnutí").
Jinak malej za mnou chodí i na WC, jak se mu ztratím z dohledu, je řev a rychle hledá mámu 🙂.

luucia
3. říj 2008

masacek, ono je to těžký. Každý dítě je jiný. Některý vyžaduje víc pozornosti a některý míň no. Ted už je to dobrý, pže když chce za mnou a sem v jiný místnosti, tak si za mnou doleze a ještě z toho má děsnou radost, že mě našla 😅

masacek
3. říj 2008

Taky mě to nevadí se malé věnovat.Dělám to ráda akorát že jsou dny kdy fakt jen chovám a hotovo doma není nic.Přijde mi že si malá málo brouká.je to normální v tomhle věku?

flor1
3. říj 2008

Luucia : Ahojky, tak jsme na tom úplně stejně..doma nic nezvládnu a jím většinou sušenky..A spí ti malá přes den? Mě ten můj bobek skoro vůbec nespí, max. 3 hodky za den, ale ne v kuse..spí třeba jen 20 min. ☹

flor1
3. říj 2008

Omlouvám se, mělo to být pro masacek 😅

masacek
3. říj 2008

Bylo období když ji byl měsíc že přes den nespala skoro vůbec.Teď přes den spí tak 2-3hod ale taky trhaně po půl hodinách.Naštěstí v noci spí pěkně.Ale přes den brečení trvá od narození.Jak to máte flor večer? V kolik vám malý chodí spát?

masacek
3. říj 2008

flor1... My usínáme kolem 23hod a spí tak do 5.30pak se nají a spí dál do 8.30h a pak začne brečící a nespavý den.Kojíš?

novako
3. říj 2008

masacku: Jsem na tom podobně. Naštěstí dopo s malou jezdí moje mamka ven a večer uspává manžel. Takže dopoledne vařím a večer uklízím. Ale moc to nepřeháním. Bývám totiž orvaná jak borůvka. Jedna mamina mi napsala: bordel v bytě, šťastné dítě. A něco na tom fakt bude. 😀 Ad dudlíky: Naše malá je odmítala. Máme doma sbírku: Nuk, Mam a Avent. Pak jsem učinila poslední zoufalý pokus a koupila dva latexové dudlíky babylove (v DM Drogerii) za 39,90 a ty si občas i vezme.

flor1: Zkus zavinovat. Je důležité hlavně zamotat ručičky, aby s nimi mimčo nemohlo hýbat. Na naši malou to funguje. Jen není schopná usnout sama, takže my ji k tomu musíme houpat na balónu. To mi vadí hlavně venku, když se mi malá probudí v kočáru a já nemám balón při ruce.

novako
3. říj 2008

Teda, vy jste mne ale vystrašily. Pořád si říkám, že až bude malá starší, tak se to zlepší, že si pak dokáže vyhrát sama. No, nemám si dělat marné naděje. 😀

flor1
3. říj 2008

Většinou kolem 20hod..taky spí zatím pěkně, musím zaklepat 😉 dneska nespal v celku ani hodku.. 🙄
A jak uspáváš? Jinak to brečení se dost zlepšilo před 14 dny, ale když ho chvíli nechám, abych se oblíkla nebo něco, tak je řev..už vydržíi pár minut sám..snad to bude jen lepší...

flor1
3. říj 2008

Spí tak od 20 - 3, a pak se budí kolem 7-8 hodky..

masacek
3. říj 2008

novako Máme naprosto stejný problém jako ty jen babičku mám daleko.S uklidem to nepřeháním ani to nejde jen mám občas výčitky že není vyžehleno atd.A usínání na balonu máme každý den!Na něm je klidná.Takže taky brečíte i v kočárku?Sbírku dudlíků máme taky.Občas pár minut dudá ale to ji musím držet u pusinky.

masacek
3. říj 2008

Na upávání je u nás nejlepší náruč a balon a občas zabere takové to houpací lehátko.

flor1
3. říj 2008

jj..tak u nás taky, ted ho držím, píšu a houpu...jinak dudel taky nechce a kojím..

masacek
3. říj 2008

taky ji mám na ruce!Nevíš jestli nevadí že se v noci třeba 7h nekojí?Aby se neztrácelo mléko.A povídá si Toník sám hodně?

flor1
3. říj 2008

ne to nevadí, já si mlíko odstříkávám.. 😉 jj, už kecá dost...

agatka77
autor
3. říj 2008

jejda tady se to rozjelo

děkuju za reakce 🙂

no třeba dneska jsme si po obědě hráli a pak jsem ho dala na deku a řev,tak jsem si sedla na gauč (dva metry od deky) a furt na něj mluvila a po deseti minutách nadávání to vzdal a začal si všímat hraček,ale dlouho to fakt nevydrží,tak čtvrt hodiny,pak se začne vztekat na novo.Když jsem u něj,tak je spokojenej.

no já nedokážu dělat dvě věci najednou,třeba vařit a u toho uklidňovat brečící dítě.to radši vařit nebudu,to bych byla asi vystreslá.

ale když mi někdo vozí kočárek,tak zvládnu během hodiny uvařit,vyprat,vyžehlit a ještě skáknu na koníka 😀