Široké balení. Poraďte postup

mejviz
27. črc 2007

Ahoj holky, určitě se to tu už řešilo ale nejde mi vyhledávání tak se nezlobte že se ptám znovu... byli jsme u ortopeda a ten nám řekl abdukční balení 3 pleny - papírová a 2 látkový složený na třetiny? jsem z toho nějak zmatená mohly byste mi poradit úplně po lopatě jak pro blbý postup jak se to dělá? jak se ty pleny složí, jestli se dávají pod dupky nebo nad čím to drží a tak... a jestli abdukční balení je široké nebo je to ještě něco jinýho? děkuju moc 🙂

bramburka
20. pro 2007

nam zase rekli, ze mame jeste preventivne balit do 3,5 měsíců, to se mi teda nechce, že kyčle jsou v poho, co si o tom myslíte???

lenkazdenek
20. pro 2007

Gabi,mě taky příjde,že je má v tom širším balení stejně jako v těch kšírách akorát,že tohle ji nják nevadí 🙂
Bram,3,5 😕 vždyť kyčle se vyvýjí jen do 3 ne 😕

sisstin
20. pro 2007

lenka: tak to je síla 😲 páč kšíry se dávají už při silném poškození 😲

sisstin
20. pro 2007

my máme přijít 12-16 týdnů..takže mezi třetím a čtvrtým 😕

zusma
20. pro 2007

Gabca, my ji máme taky ☹ 😒 😖 Od 3.týdne. Já ji teda dávám,ale brečela jsem na začátku jako blázen ☹ Sice jsem před tím dávala široký balení,ale myslím si,že ona může těma nožkama ty plíny stejně trochu zmáčknout a nemá pak ty nožky tak správně od sebe 😕
Někde tady je i téma Abdukční peřinka,tak tam zkus mrknout, jaký s tím mají holky zkušenosti.

My zprávu dostaneme až na konci. Ted jen vím,že máme nějaký 2a.

lenkazdenek
20. pro 2007

Sis,taky my to úřišlo divný,hlavně jsem nepochopila ,že mě nejprv vyděsil,že je vše špatně a pak do zprávy napsal vše v normě a jen prevence 😕 😠 navíc jsou ji velký ,sjíždí ji z ramínek a dřou jí pak ručičky ☹
Nejlepší bylo to mírné zlepšení,tak by mě zajímalo jestly ji pomohly 2 dny s kšírama nebo 5 dní s plenou

sisstin
20. pro 2007

já dávám dvě vícevrstevný Popolinky a na to kalhotky Bambino mio..a je to super..Popolinky jsou široký a tlustý..nic nemusím skládat..a nohama je nezplácne 😎

lenkazdenek
20. pro 2007

holky tak jsem z toho teda fakt magor 😕 😕 😕

gabca1
20. pro 2007

je to pěkná strašárna ta peřinka. A hlavně mě docela drtí, že co doktor to názor. Mě 2 doktoři řekli řekli OK. Jeden jen, že máme dávat jednu plenu a třetí řekne hned peřinku. By mě zajímalo co řekne čtvrtej...

zusma
20. pro 2007

Gabča, já si o tom taky myslím svoje. Myslím si,že kdybychom šli jinam a ne do nemocnice,takže by nám možná na to řekli něco jinýho. Moje Dr. si o tom taky myslí svoje,vůbec z toho nedělá vědu a prý v tý nemocnici to možná moc přeháněj a musí se tam chodit dlouho 😒 No uvidíme no.

gabca1
20. pro 2007

zusma - já už začala hledat jiného ortopeda, uvidím co řekne. Pokud řekne to samý tak ani neceknu a budu dávat peřinku ve dne v noci 🙂

mellini
21. pro 2007

já bych tu peřinku nepodceňovala, taky ji malá měla, obrečela jsem to, měla ji jen 4 týdny a pak vše ok, nahrazovat peřinku širokým balením bych nedělala, taky jsem chtěla, ale doktora řekla, že mi pak můžou malou zasádrovat,tu peřinku nožkama nezmáčkne, prostě když už tu peřinku dostanete, tak poctivě dávat a čím dřív, tím líp

gabca1
21. pro 2007

mellini - já jí nakonec raději dávám, snad si zvyknem, na tu kontrolu jdeme taky za 4 týdny tak uvidíme. A prosím Tě, taky Ti v tom malá nechtěla být? Je taková uplakanější...

bramburka
21. pro 2007

holky, byla jsem na kontrole, prej kyčle ukázkové jako z učebnice, doporučil široké balení do 3,5 měsíců - samy víte jakej je to opruz, dávám v noci a dopoledne, ale odpo to fakt nejde... cp si o tom myslite???

luucia
21. pro 2007

bram, mě řekly v porodnici, že máme preventivně balit na široko. Dala sem to asi 2x, pže jak malá nemohla hýbat nožičkama, tak ji trápily prdíky. Na kontrole ve 3 týdnech mi dr řekl at dál balím, ale pořád sem nebalila a na kontrole v 6 týdnech mě pochválil, že sem poctivě balila, že má Anetka kyčle krásný a dál balit nemusím 😅 Takže si o prevenci myslím svý 😉 něco jinýho je, když je poškození kyčlí v rodinný anamnéze 😉

zusma
21. pro 2007

Já si o tom taky myslím svoje. By mě zajímalo,co by nám řekl jiný doktor. Bram, jestli to máte dobrý a je to jen preventivně, tak to asi není nic hroznýho a v podstatě to máte asi dobrý.

Já tu peřinku dávám pořád. A to je teprve vopruz 🙄 Akorát ráno a navečer to má po jídle pryč a cvičíme nožkama apod.

bramburka
21. pro 2007

no já nevím, bojím se to uplně nedávat...sakra.

mellini
22. pro 2007

gabco-my jsme ji dostaly v 6-ti týdnech, ale dávala jsem ji až od 8, byla moc velká, ještě jsem musela přešívat suchý zipy, malé jí nevadila, jen ty prdíky...., nemohla tolik hýbat nožičkama, tak to plakala, ale jinak ne
v porodnici to říkají skoro každému-prevennci širokého balení, kyčle se teprve vyvíjejí, tak proto

mellini
22. pro 2007

a spoléhat na to, že to bude dobrý a kyčle se vyvinout v pohodě, bych neriskovala, někomu to sice vyjde, ale tomu druhýmu nemusí a pak dostat ve 3 nebo 6-ti měsécích peřinku či něco horšího, to za to nestojí, čím je mimčo starší tím to hůř snáší

krista
11. říj 2008

zuzujo • Včera ve 21:57
Ahojte, poradite mi prosim nekdo, jak slozit plenku do ortopedických nohaviček? Doktor mi rekl jen, ze mam balit na široko, 2 plenky, ale neukazal, jak na to...ani me nenapadlo se zeptat...

angua27 • 1d • Včera ve 22:00
zuzujo, treba ju preložiť po dĺžke na tri, tak je najlepšie. ale ak budeš dávať jednorázovku a 2 plátené, tak stačí na polovicu. ja som dávala jednorázovku a jednu plátenú, preloženú na trojmo. 😉

zuza.m • 1d • Dnes v 09:19
mne kazali balit do takeho trojuholnika,pekne mu to tie nožičky zatlačalo dole a malo to ten spravny uhol.a nemusel mat tie nožky až tak moc naširoko otvorene.naštastie sme balili len tyžden a druhy ortoped povedal že sme ok.

konja
21. říj 2008

Tak já malé koupila abdukční kalhotky marwell, neb jsem asi nemožná,ale ať jsem se snažila jak jsem chtěla, tak jsem na malou nedokázala přidělat normál pleny na široké balení 😒 . Pod oblečení to narvat nešlo a přes oblečení zas nevím jak to uchytit.A když už se mi to nějak podařilo, tak malá měla zadek výš než hlavu 😖 Koupila jsem tedy kalhotky Marwell, plně totiž nahrazují široké balení. Prodávají se ve zdravotních potřebách, já za ně dala 290,- a jsem s nima moc spokojená.Jsou na suchý zip a nožičky krásně drží od sebe.Nandané jsou během pěti sekund, jako papírovka 🙂 Kdyby měl někdo zájem, budu je prodávat, už nám jsou malé, používáme už větší vel.Když tak písnězte do IP 😉

ruzovka
31. kvě 2010

ahoj, kdybyste měl někdo zájem, prodám kalhotky marwell: https://www.modrykonik.cz/bazar/kojenecke-potre...

julianov
23. čer 2010

ahojte, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se ty nožičky upraví? V porodnici mě řekli, že většinou do 6 tydnů. Jaké máte zkušenosti vy?

anag
24. čer 2010

@julianov AHoj Juliana nám se nožičky upravili za těch šest týdnů,ale i přes to nám doktork doporučil pokračovat se širokým balením do příští kontroly. Ta byla zhruba za měsíc....

28marci
21. pro 2011

Ahoj holky, dneska nám bylo taky naordinováno široké balení, koupila jsem kalhotky Marwell, ale přijde mi to tak nějak brutální, zkusila jsem tedy zatím dvě plenky. Možná se ptám hloupě (nečetla jsem všechny příspěvky tady v diskuzi), ale musí v tom být 24 hodin? Já malou polohuju na bok, hlavně v noci, s tím balením ale na boku ležet nemůže. Občas mi ublikne, to umřu strachy, že se mi takhle zadusí... 😲 Máte s tím nějaké zkušenosti?

vojtisek2007
21. pro 2011

@28marci ahoj, taky jsem měla pro elišku kalhotky na široké balení - už si tedy napamatuju název,ale zase mi to přišlo lepší než dvě plíny...je narozená v létě ☹ na noc jsem jí to nedávala právě z toho důvodu, že v tom nemohla spát na boku a v 6ti týdnech už byla o.k.

sonia79
21. pro 2011

Tak my v 6ti týdnech dostaly to samé, kalhotky Marwell s tou v podstatě plastovou vložkou. Přišlo mi to brutální, navíc malá mi trpěla na prdíky a kdybych jí skutečně nechala v těch kalhotkách celých 24hodin, asi bychom to těžce nesly obě dvě .. já jsem navíc děsně úzkostlivá, co se jí týče, takže jsem jí děsně litovala, mamka mi nadávala, že jsem pitomá, ať to tak neprožívám - no nic. kalhotky jsem odvrhla a dávala pod pampers ještě na široko složenou plenu - nebo možná dvě, je to dýl nepamatuji se už přesně. asi jsme měly i štěstí a rozhodně nechci nikoho navádět k ignoraci, ale nám po další kontrole doktor řekl OK a ještě vychválil,jak jsme jistě dodržovaly nošení kalhotek. ale jistě je to individuální.. každopádně tě 28marci fakt chápu ... bude to ok neboj uvidíš.

28marci
22. pro 2011

Holky díky! První noc v kalhotkách jsme přežily, i když já to nesla asi hůř než Dorka. Když jsem slyšela, že si prdla, tak jsem hned vyskočila a kalhotky ji povolila, aby si mohla zakopat nožkama a uvolnit bříško. No, nejradši bych je vyhodila z okna, ale zase nechci něco zanedbat 😖 Doktor je můj bývalý spolužák ze střední, uklidňoval mě, že to je spíše na hraně, že mi to doporučil, protože jsem známá, jinak se to moc neřeší. Takže si říkám, že kdybych kalhotky nedávala, tak se asi nic nestane, ale tak zkusím to aspoň nějakou dobu vydržet, ať si potom něco nevyčítám. Kamarádka taky měla stejný problém a široké balení jsem u ní viděla jen jednou a to pohozené v kočárku s komentářem, že se na to může... 😀
Zatím uvidím, pokud budou Dorotku trápit prdíky nebo něco jiného, tak se na to asi vykašlu, zatím teda bojuju sama se sebou, ona je vcelku v pohodě. Zkoušela jsem dát i dvě plenky, ale nakonec mi to přišlo ještě brutálnější, protože kromě toho, že měla nožky od sebe, tak ještě zadeček nahoře, jak byla podložená těmi plenami. Tak si říkám, že snad ty kalhotky budou lepší... No mazec - říkám si, takový bobeček a co všechno musí vydržet, to bych raději nosily ty marwellky já 😝

martin0034
28. dub 2015

Nevíte prosím někdo, do kolika měsíců bychom měli malé přidávat plíny navíc kvůli kyčlím, Nellinka má pět měsíců, byli jsme na kontrole a má je perfektní, ale kvůli prevenci díky

xleni
14. říj 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je možné ty 2 látkové plenky dávat ne pod bodyčko ale na bodyčko a přichytit kalhotkami?