Široké balení. Poraďte postup

mejviz
27. črc 2007

Ahoj holky, určitě se to tu už řešilo ale nejde mi vyhledávání tak se nezlobte že se ptám znovu... byli jsme u ortopeda a ten nám řekl abdukční balení 3 pleny - papírová a 2 látkový složený na třetiny? jsem z toho nějak zmatená mohly byste mi poradit úplně po lopatě jak pro blbý postup jak se to dělá? jak se ty pleny složí, jestli se dávají pod dupky nebo nad čím to drží a tak... a jestli abdukční balení je široké nebo je to ještě něco jinýho? děkuju moc 🙂

zany
30. črc 2007

Ahoj Mejviz,

ta plena se opravdu složí na třetiny. Já jsem je dala na sebe a protože byly moc dlouhé, tak jsem oba kraje ohnula a to ohnuté jsem měla na každé straně, aby to nebylo jen na jedné... Plenky jsem dávala přes dupky a měla jsem přes ně ty kalhotky co byly dřív na plenky. Měla jsem je od švagrové. Ale myslím, že se ještě podobné prodávají a nestojí moc. Asi okolo 100,- Kč...
Snad jsem ti nějak pomohla 🙂

mejviz
autor
2. srp 2007

zany děkuju já jsem to téma hodila do špatnýho okruhu ale už jsem to psala adminovi
jak tak koukám tak to každej dělá jinak někdo na dupky někdo do bodýčka, zatím jsem to Davídkovi dala na radu monrouska do bodýčka a zdál se spokojenej tak snad to bude ok 😉
akorát doufám že to k něčemu bude abych mu třeba nějak neuškodila kdybych to udělala blbě 😒

lottie
2. srp 2007

mejviz: ještě můžeš ty složené plínky uvázat další látkovkou, přeloženou na trojúhelník a stočenou. bez uzlu jenom tak zastrčit, vypadá to potom trochu jak turban a dokud je malý, tak se z toho "nevykope". dávali jsme to taky až na dupačky.

petra2204
2. srp 2007

Za mých mladých let jsme dávali tři pleny složené na široko, které jsme uvázali další plenou přeloženou do trojúhelníku nebo do kalhotek. Teď bch dala dvě pleny na široko přes papírovku pod dupačky. Jde o to, aby mimčo mělo nožičky co nejvíc od sebe. Denně bylo min. 40 plen na vyvaření a žehlení z obou stran. Nevím kdy jsem to dělala. Ty papírovky jsou fakt vynález.

bielanevesta
7. srp 2007

Ahojky! Dnes na ko. u ortopéda sme dostali príkaz balenie na široko. Sestrička mi akorát ukázala ako skláda´t tie plienky ale aj tak som z toho jeleň. Povedala tri plienky. Tie zložiť na tretinky a potom ešte na polovicu... Teraz neviem, že keď jej dávame papierové tak jej mám dáva´t 2 alebo tri látkové?????????Źatiaľ sme jej na pampersku dali tri látkové a vyzerá ako marvenec s velkou prdelkou 😝 Ach joooooo ☹

papaya
7. srp 2007

Aničko jestli dáváš paampersku,řekla bych že sestra myslela už jen 2 navrch. Dává se to třeba pod body,nebo se prý dají koupit ortopedické kalhotky,které zavážeš přes to.
a nebuď z toho smutná,to si brzy zvykneš a Natálka o tom ani nebude vědět. Lepší to vyřešit teď,když se ještě moc nehýbe,než pak vyfasovat abdukční peřinku ve věku,kdy by chtěla Nat létz,přetáčet se a tak 😉 Malé děti tohle snáší dobře,to spíš rodiče jsou nešťastní. Já už si na to široké balení zvykla,jen mám problém s oblečením,Hugo potřebuje větší oblečení,které na ten balík na prdelce natáhne,ale ty věci jsou mu nahoře dost často velké 😠 teď třeba nosí body 3-6 měsíců

drago
7. srp 2007

Ahoj holky. Mě v porodnici říkali dávat trojtý balení- to jsou 3 látkové a pemprska, ale naše mudra nám dovolila dávat jen 2 látkové a pemprs ať malá nevypadá jak kulička. Já jsem měla ty kalhotky, ale ono ji to klouzalo, tak jsem sešila asi 2.5cm pás z látky a na konce našila suchej zip a tím jsem ty pleny stáhla. Bylo to lepší než ty kalhotky. Bielanevesta- ty pleny se poskládájí jak píšeš na třetinu, aby pod zadkem byl ten tenší konec plíny, aby to mimi netlačilo na zádech, a pak to poskládáš ne napůl, ale do třičtvrtě, aby jsi z toho měla jako by schody.Že když takhle poskládáš ty pleny 2 nebo 3 tak je to nebude tlačit na zádech. Já nevím jak to přesně napsat.Je divný, že ti to neukázali.

linda1
7. srp 2007

Ahoj holky, já musím jen a jen pochválit látkové pleny, dávám je Elišce přes den, na noc papírovky, no, a kyčle máme ve 4 měsících perfektní. Pravda, má zadek trochu větší a občas se mi nevejde do oblečení, kam ji s papírovkou normálně navlíknu, ale jinak v klídku. Látkovkama myslím zavazovačky + froté pleny, vřele doporučuju, musím jim trochu udělat reklamu, protože jsou prima 😉 . Linda

papaya
7. srp 2007

Lin já taky používám jen látkovky,ale stejně dávám Hugovi široké balení,ještě to musí mít měsíc,pak to snad bude v pohodě. Teď mu dávám 2 látkovky a na to zavazovačku a nohy mu to drží fakt perfektně,i doktorka to pochválila 🙂

tiki
7. srp 2007

Mejviz, taky se na spatne kycle doporucuje noseni v satku. Ono to noseni ma (aspon treba podle mojich zkusenosti) spoustu jinych vyhod a mimo jine to i pomaha na kycle - decko tam sedi s nozickama pekne do stran... Kdyztak mrkni do diskuse o noseni v satku 😉

tiki
7. srp 2007

Ahojky Lindo 😉 . Vam delali kontrolu kycli ve ctyrech mesicich? Nam jen v sesti nedelich 😕 😕 😕

bielanevesta
8. srp 2007

Holky ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵

bielanevesta
8. srp 2007

Tak som jej dala látkovky iba dve a bohate to stačí, krásne ich má od seba. Je síce ešte furt ako marveneček s velkou prdelkou ale už je to lepšie 🙂 . Dala som jej to na pampersku a na to bodyčko a krásne to drží 😎 . Tak uvidíme ako nám to pojde ďalej...

drago
8. srp 2007

Tiki my jsme byly na kyčlích 4krát. Asi po 14 dnech, pak po šestinedělí a pak ve 3 a ve 4 měsících. Malá měla i křivé nožky po porodu tak jsme museli pravidelně cvičit. 🙂

danca81
8. srp 2007

ahojky, já jsem taky dávala široké balení (1 papírová a 2 látkové pleny). Nejdříve jsem pleny obmotávala ještě další plenou okolo pasu (tak mi to ukázala sestřička v porodnici), aby látkové pleny držely. Malej měl zadeček výš než hlavičku a tak mi začal častěji ublinkávat, když ležel na zádech, proto jsme museli vyvýšit madraci v postýlce. Obmotávání další plenou bylo hodně nepraktické a většinou se pleny uvolňovaly, tak jsem koupila kalhotky na látkové pleny (stále se prodávají) a byly super. Vše drželo, tak jak mělo. Pleny jsme dávali pod dupačky, body... Malej měl sice větší zadek a vypadal jako velmi tlusté miminko, ale včera jsme byli na kontrole a pan doktor řekl, že už je to v pořádku ale že máme dávat široké balení ještě na noc. Ještě že tak, protože když jsou ty horka, tak se malej potil v těch plýnkách o dost víc. Ale co naděláme, když to muselo být. Držím palce ať vám všem, které široké balení dáváte, se nožičky spraví co nejdříve.

maddla
8. srp 2007

Holky mě poradili u doktora misto ty treti pleny kolem pasu zavazat okolo obvaz a je to super nemusí mít tři vrstvy.

bramburka
22. lis 2007

holky, já jsem asi debil, ale složit pleny na třetiny - tzn. jako ze je poskládám z té delší strany, pak ještě na půl - a je to krátké a nedrží jí to tam, koupila jsem i kalhotky, ale porad jí to klouže dolu...do toho má prdíky, ted se nemuze hnout, já nevím...

swetlus
22. lis 2007

Bramburko, my meli siroke baleni a ja si u dr vydupala abdukcni kalhotky, ktere to nahrazuji. Pliny nam totiz malej vzdycky skopal na jednu stranu a spatne to drzelo. Ty kalhotky maji pevnou gumovou vlozku, kterou nemohl stlacit takze mel nozicky hezky od sebe, hezky a rychle se s tim prebalovalo. Na to ze nam hrozili reminkama tak za 6 tydnu noseni techhle kalhotek se nam nozky spravili a uz nemame ani siroke baleni 😉 🙂 Takze mozna budu jak z reklamy ale vrele doporucuju !!! Muze ti je predepsat doktor a nebo si je koupis i bez predpisu, stoji asi 400. mrkni na www.marwell.cz 😉

bramburka
23. lis 2007

hele stoji to jen 278,- - asi investujem...

prej je i nejaka deka???

evisa
28. lis 2007

ahoj, nebyla jste některá na kyčlích na poliklinice v pze vysočanech? natrefila jsem tam na starší slovenku a vůbec z ní neměla dobrý pocit. diagnˇoza - nemá je tak, špatné, ale raději....a do papírů napsala v normě, 2 plienky navíc. akorát nevzala v potaz velikost malé, kdy mezi ty její párátka ani ty 2 pleny plus papírovka nešly dát. akorát bych řekla, že to preventivně říká všem.

minea
19. pro 2007

Holky, máte některá zkušenost s abdukčními kalhotkami Marwell? Dneska jsem je koupila, ale jsem z toho trochu jelen. K čemu je ten vnitřní díl? Když používám papírové pleny, tak stačí nasadit už jenom ten vrchní ne? Nevím, jestli se mi to vůbec podaří, Laura málokdy dává nožičky takhle od sebe, ta vložka se mi na ní zdá moc široká... Zvykly si na to vaše děti?

sisstin
19. pro 2007

já používám na široký vícevrstevný Popolinky a jsou na to super 😉

zusma
19. pro 2007

Minea, my máme abdukční peřinku, ale to asi bude něco jinýho 😕 Máme to na předpis od Dr.Toho Marwella neznám 😕

sisstin
19. pro 2007

zusma: a už ji Nicol nosí? My máme zatím "jen" široké do 16 týdnů..dečky se děsim 😖

zusma
19. pro 2007

Sis, jj bohužel jo od 3.týdne. Když jsem to viděla, tak jsem doma brečela jak šílená 😢 Bylo a je to delší a širší než ona. 😖 No ale zvykly jsme si na to a už to celkem jde;vypadá to,že jí to ani moc neva... Jsem zvědavá,jak dlouho to bude mít 😒

sisstin
19. pro 2007

zusma:já ji taky měla..a prej mi to taky nevadilo 😅 nejvíc mě sere,že kdo vůbec nebalil..tak měl kyčle ok..a já balim od porodky..a máme to furt 😠

zusma
19. pro 2007

Hmm, tak to jsme na tom stejně; přesně jak píšeš. Já taky dávala široký balení a na hovno.

martina46
19. pro 2007

ako vam lezi babatko v sirokom baleni na boku? prijde mi uplne pokrivene... ☹

lenkazdenek
19. pro 2007

Holky tak my jsme dostaly pavlíkovy kšíry,přitom v porodce nám neříkaly nic že by kyčle byly v nepořádku 😕 tak jsme je nosily 2 dny a pak jsem to neunesla,malá plakala a nejedla ☹ tak jsem zčla dávat plenku navíc a po týdnu my doktor řek,že je to už bez komplikací 😕 apřesto nám ty kšíry nechal a nakázal nosit ještě měsíc 😒 navíc ve zprávě bylo psáno,že je to jen preventivní 😕

gabca1
19. pro 2007

Holky, my dneska dostali abdukční peřinku. To je něco, pěkně jsem to ořvala. A nakonec jsem dala 2 velký pleny složený a nožky má roztažený úplně stejně jak v tý peřince, doufám, že to bude OK. Holky jaký máte výsledky ve zprávě? My máme 55, 55 II A+ a na druhý 60, 60 I B. Děkuju.