Skloubení dítěte a VŠ, kde je součástí výuky praxe

evich
21. čer 2013

zdravím, chtěla bych se zeptat, máte někdo zkušenosti se skloubením školy (vysoké), kde je součástí výuky praxe?

veruska007
21. čer 2013

Máš-li hlídání, tak v pohodě. Čekám třetí, s dětma jsem napsala knížku, desítky článků, udělala si doktorát, pracuji na několik dohod... a to mi hlídá akorát manžel po práci 😉. Ale jde to. Na práci/učení mám čas ráno, vstanu třeba ve 4-5h a cca do 7h můžu něco udělat, potom odpoledne, když děti spí - a když přijde manžel, tak odpoledne. Na zkoušky jsem se učila při kojení a při drndání kočárku (skripta cvaklá kolíčkama na kočárek), jakž takž to šlo. Při výuce drndal venku manžel (sem tam si vzal dovolenou), výjimečně jsem ukecala nějakou kamarádku, měli jsme i adoptivní babičku... a kdybys měla hlídací babičku, tak úplně v pohodě. Kojila jsem v místnosti pro studenty a než ji zřídili, tak v kabinetě ochotných vyučujících. Je to samozřejmě náročnější než bez dítěte, ale jde to!

llluckaaa
21. čer 2013

Zkušenosti mám dobré. Začala jsem studovat, když jsem otěhněla s druhým dítětem a minulý týden jsem dostala diplom. Uteklo to jako voda 😉
Učila jsem se po večerech nebo když děti usnuly přes den. Když jsem měla praxi, dojela k nám babička, spala u nás a obě děti hlídala.

evich
autor
21. čer 2013

no, já hlídání až tak nemám, babičky obě daleko a jedna pracující, manžel od rána do večera v práci.... ale snad to nějak půjde.... 🙂