Škodí lehátko páteři miminka?

vinnie
29. zář 2010

Ahoj holky,naše malá má tři měsíce a v lehátku je strašně ráda - prakticky v něm tráví většinu času, co jsme doma.No a včera jsme byly poprvé na plavání a paní nám řekla, že má zakloněnou hlavičku,lehátko že vyhodit a pod hlavu dát polštářek..co vaše dětičky a lehátko,jaké máte zkušenosti?

weri1
28. lis 2010

ahoj holky, knížku Něžná náruč rodičů mám, četla jsem ji a kdybych věděla.... tak si ji nikdy nepořídím. Protože zjistí že člověk dělá vše špatně. Člověk se snaží podle knížky ho držet tak a tak a akorát je vystresovanej jestli je to všechno dobře.
@latunka mě už taky dávno nechce být naležato v náruči

andyalukasek2008
29. lis 2010

@weri1 A víš, jak ji uvítali doktoři a rehabilitační sestry? Od věci opravdu není. Nám teda pomohla náramně, ale hádat se nebudu 🙂. Měla jsem ji už v těhu, tak jsem na ni měla dost času a snažila se to pak aplikovat...

latunka
29. lis 2010

@weri1 @andyalukasek2008 já si tu knížku chtěla koupit,ale nějak jsem se k tomu nedostala,tak jsem jí před měsícem objednala u ježíška,tak předpokládám,že už je zabalená a po Vánocích vám řeknu jak se mi líbila a jestli pomohla 😉

weri1
29. lis 2010

já neíkám e není dobrá, ale akorát jsem byla na nervy kdy jsem malýho vzala jinak a v knízce to bylo psaný jako špatně, tak jsem se akorát stresovala. 😉
@andyalukasek2008 a já se taky nechtěla hádat..... je to diskuse a ta je od slova diskutovat, kadej si můze napsat svůj názor. Omlouvám se za chyby nám nejdou na klávesnici některá písmena 😝

andyalukasek2008
29. lis 2010

@weri1 V pohodě 😉 ... Pamatuji si, že jsem se pak také obávala, když jsem malého zpočátku vzala jinak, co hůř, když ho špatným úchopem vzali jiné lidé, ale nějak si i oni na to zvykli, rodina a tak a respektovali to a snažili se. Jednou nám prcci poděkují. Přeci to děláme pro ně 😅 .

mishad
29. lis 2010

Naše malá je v lehátku spokojená, má tam hračky, různě hrají a jak sebou šije, tak se sama i houpe a občas nám u toho usne...je jasné, že tam nemůže být celý den, ALE v postýlce nám prostě nevydrží a na hrací dece asi 5 minut....prostě v tom lehátku musí být, protože já potřebuju denně vařit teplé obědy a někdo u nás také musí uklízet, prát atd. to snad tady znají všechny mamči 😀 jinak je to s řevem a to se prostě nedá 🙂 , jakmile mám čas, tak se malé věnuji a mazlím ji, chovám a snažím si s ní i hrát na té hrací dece, aby si tam zvykala, jenže lehátko je pro nás vysvobození 🙂 , takže my ho používáme a moc rádi 🙂

zazana81
30. lis 2010

Já jsem malou také ráda dávala do lehátka, protože tam byla spokojená a ještě jsem si myslela, jak jí to nepomáhá v rozvoji, když tam tak vesele kope nožičkama a hraje si. Jenže pak nás poslala MUDr. k fyzioterapeutce na rehabilitace a ta nám řekla, že lehátko škodí. Ať ho prý rovnou nevyhazuji, že na krmení od půl roka, kdy mimi ještě samo nesedí je dobré, ale jinak vůbec. Jak už psal někdo výš, miminko pak zaklání hlavičku a také se sesouvá k jedné straně, čímž si křiví páteř.

didi07
30. lis 2010

taky jsme dostali lehátko když se malá narodila, takové to od Fisher Price...jde i do lehu. Malou jsme tam dávali občas, tak 2x denně na půl hodinky max, ale i tak jsme v půlroce na radu pediatričky šupali na rehabilitaci - protože se prý v lehátku sesouvala dolů a tím si zakřivila páteř do písmene C, špatně se to popisuje, prostě měla jednu stranu páteře pohyblivější než druhou. Takže jsme cvičily Vojtovku a je OK, ale lehátkou letělo a už ho nechci nikdy vidět...moje zkušenost je taková, že byť by mimčo v postýlce/na dece nebo jinde řvalo, tak si bude muset zvyknout, než pak absolvovat rehabilitace (a to je ještě v lepším případě, kdy se na to přijde včas a ne až v pubertě, když je začnou bolet záda).

skajana
1. pro 2010

My jsme taky trávili v lehátku po šestinedělí cca půl hodiny denně, fakt mě nenapadlo, že to bude mít takový následky :( skončili jsme na rehabilitaci se stejným problémem jako @didi07....u nás se na to teda přišlo už ve třech měsících, od té doby cvičíme 4x denně a pořád to není úplně v pořádku, spíš to vypadá ještě na minimálně další tři měsíce...Ach jo, fakt lituju dne kdy sem si ten krám domů přitáhla.

renat2
1. pro 2010

My lehátko používali - pár minut, ne každý den. Měli jsme ho v té nejnižší poloze (jako leh). Při příkrmech jsme v něm krmili. Na RHB chodíme zcela kvůli něčemu jinému a paní fyzioterapeutka nás pochválila, jak je krásně malý rovný, jak má v sedu rovná záda apod. .... tak nevím, my bez problému.

skajana
1. pro 2010

@renat2 Tak někomu může vyhovovat a bez následků...jinak by se nejspíš neprodávala 🙂

renat2
1. pro 2010

@skajana taky si myslím 😉

didi07
2. pro 2010

holky, může být - ale osobně už bych to po zkušenostech s cvičením vojtovky (kdy malá většinou řvala daleko víc než v té postýlce) nezkoušela, jako že to možná dopadne dobře a možná ne 🙂. Záda jsme napravily a od roku je naprosto OK, ale nestálo to za to.

zuzau2
2. pro 2010

Ahoj, četla jsem ted někde článek, že lehátko by se mělo používat od třetího měsíce 10% času denně a pak by nemělo škodit. My ho taky měli ale holky to v něm naopak moc nebavilo.

latunka
14. pro 2010

Dneska jsem byli na cvičení a ptala jsem se rehabilitační jak je to teda z jejího pohledu s těma lehátkama - říkala jsem jí,že ho tam občas přes den strčim,ale rozhodně to neni denně a neni to dlouhá doba. Tak mi povídala,že takhle krátce to nevadí,že z tohohle pohledu jsou mnohem horší autosedačky. Jako u všeho platí, všeho s mírou - pokud tam dám dítě,např. když se chci najíst,tak mu to neuškodí, lepší než aby se vztekal do ruda a já jedla honem rychle abych už byla u něj,pak by stejně ani jeden z nás nebyl v pohodě 😉

lidiab
14. pro 2010

Nedavno k nam zacala chodit doktorka-instruktorka plavani, uci nas plavat ve vane. Take nam ukazovala spravnou manipulaci, masaze atd. Hodne toho dela podle "Nezne naruce". Rekla nam ze to lehatko neskodi az tak moc te patere, to se jeste da prekousnout kdyz tam neni pul dne. Spatne je na tom pry to, ze se miminko v lehatku nerozviji. Jen tam takhle lezi a nic. Melo by kopat nozickama, svedat ruce atd. Proto uz maleho do lehatka moc nedavam 😒

latunka
15. pro 2010

@lidiab na tom taky něco bude, hlavně to soudim podle toho,že od té doby co je Davídek o hodně pohyblivější a živější miminko,tak tam ani být nechce a ani tomu chování už moc nehoví, nejdradši je teď na zemi a prohlíží si nožičky a kulí se na bříško 😀

andelka
15. pro 2010

@lidiab já mám lehátko bez hrazdičky a dávala jsem mu vždycky k tomu klasickou hrazdičku a pěkně si hrál, takže se zabavil, hlavně v tom věku, kdy rozvíjet se znamenalo natahovat se po hračkách, učit se zacílit a studovat je. Ale i tak nebyl v lehátku dýl jak...nevim...1h denně? Dneska ho tam dávám když potřebuju něco udělat v kuchyni, tak možná 2x po 30 minutách a pak 2x na jídlo asi po 10 minutách. Jinak je volně na dece s hračkama, takže se může projevovat jak chce. I tím, že mě sleduje a povídáme si, se rozvíjí. Samozřejmě pokud nemáme dítě v lehátku x hodin denně.

bubbly
5. říj 2011

Ja teda nechapu proc veci ktere miminkum skodi jsou povolene prodavat

marieggg
26. kvě 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Ahoj 🙂 Asi záleží jaké lehátko máte. Já mám třeba http://www.nabytek-ratan.cz/zahradni-lehatka/499-zahradni-lehatko-luxor.html a malé vůbec nevadí. U doktorky bylo vše ok a to na něm i spí..

bartovka83
26. kvě 2016

Obě moje děti byli v lehatku, měli jsme od Bohemia Patron. Samozřejmě, ze v nem nebyli celý den, ale vždy když už je to na dečce nebavilo a potřebovala jsem něco dodělat, byl to skvělý pomocník. Takže ja na něj nedám dopustit a žádné vady z toho rozhodně nemají.