Skoro 3 leté dítě chce pořád dudlík. Budí se kvůli tomu

loretka1
24. zář 2009

poradte mi prosim ja uz nevim co mam delat.memu prvnimu diteti budou v prosinci tri roky a porad je zavisle na dudliku.budi se v noci,otravuje do toho se mi budi jeste mala petimesicni holcicka na mleko,je to neco desneho.

kdyz mu dudel nedam,zacne kricet a vzbudi v noci celou rodinu.uz me to stve a nevim jak na nej.uz jsme zkouseli i dudlik vyhazovat z okna,vyhodil ho a pak kricel ze ho chce zpet.chodi uz i do skolky tam nespi protoze nema svuj dudlik.

zblaznim se!tak zavisle dite uz jsem dlouho nevidela!dekuji vam

kijonkova.k
24. zář 2009

loretka,já sice zatím nemám tu zkušenost,ale vím,že holky v podobné diskusi radily odstřihnout špičku dudlíku.Že to pak dětem v puse nesedí,tak vyzkoušej 😉

jakoubka
24. zář 2009

loretka-my teda máme 2roky a měsíc,ale mám to samé.

nepomohlo nic,ani to co píše kijonkova ani natřít savičku hořkým lakem proti kousání nehtů 😠

spoléhám na čerta 😀

nebo nedat a vydržet,ale u nás to nehrozí ☹

loretka1
autor
24. zář 2009

diky holky.cert uz u nas nezabira 😀 a kdyz prostrihnu tu dirku (to mi prijde zajimavy napad)ale nebudu zas potom sat do sebe ten vzduch?

kijonkova.k
24. zář 2009

loretka,myslím,že to ničemu nevadí,vyzkoušej a jiný nedávej,prostě má dudlík bebí(jak říká naše malá) a buď ho bude žužlat i tak a nebo ne 😉

loretka1
autor
24. zář 2009

jak ji znam tak zacne rvat ze chce jiny..ona vi,ze ma tri ☹

med
24. zář 2009

Tak to my jsme nikdy dudlíka neměli... zato se naše zlatíčko asi před rokem naučilo uspávat se ocucáváním rohu polštáře, peřiny atd... Od té doby furt ocucává, až vždycky úplně rozkouše rohy u polštářů. Našla si své 3 oblíbené a bez nich prostě neusne. Jsou nechutný, ocucaný a i když je furt peru, ty rohy zůstanou vždycky tmavý.... brrr. Tak jsem se naštvala a rohy jsem ustřihla. Vůbec to nepomohlo, protože rohy (i když tam nejsou) cucá dál. Je na tom prostě závislá a taky nevím, co s tím :( Tchýně mi furt říká, že to je z toho, že jsem jí nedávala dudlík (ona ho ani nechtěla), že jí to prý teď chybí atd....

loretka1
autor
24. zář 2009

jak ho znam jsem chtela napsat 😀

bereninka
24. zář 2009

loretko, zkus odbourat dudlík nejprve přes den.
Tak velkému dítěti to vysvětlíš.
Až si odvykne přes den, postupně odbouráš dudel při spaní přes den, jestli ti spí přes den? Pak nakonec tu noc.

Pokud má tři dudlíky, na procházce bych schválně jeden z nich upustila do kanálu a řekla, že se ztratzil Postupně bych to tak udělala u všech.

loretka1
autor
24. zář 2009

Beri,tak to jsem uz zkusila odbourat pres den ale dva dny vkuse otravoval a brecel a ja jsem ztratila nervy.dnes jsem mu ten dudlik prostrihla ,nejdriv brecel ze chce jiny ale kdyz jsem mu rekla ze jiny uz neni,dudlal ho a usnul a ani mu nevadilo,ze je deravy.jsem zvedava jak dlouho ho to bude bavit.mam pocit ze pro nas snad neexistuje reseni zadne. ☹ je to zavislak prvni tridy!

petra.vavra
24. zář 2009

tak mi řešíme to samé....jeden je ustřižený a ten nechce, ale vždycky se nějaký zapadlý a zatoulaný někde najde. taky čekáme na čerta. 😀

silvik
25. zář 2009

Ahojky... tak my máme 2 roky a 4 měsíce, dudáka jsme měli nejdříve jenom na spaní, na usínání, občas si ho našla i v noci a strčila do pusinky... poslední dobou už jej ale čím dál tím častěji vyžadovala i přes den, když se nudila nebo když se potřebovala uklidnit či si odpočinout... vzala dudáka, skočila mi na klín a byla "pohoda"... Taky jsme chtěli počkat do prosince na čerta, ale před 14 dny se tatík, když jí viděl zase s dudákem v puse, zdravě n.....l, vytáhl jí to z pusy, hodil jako do koše..... Když Marki ztropila scénu a letěla prozkoumat koš, nic nenašla, nakukali jsme jí, že si ho z toho koše hned vzal čert..... No, vzala to, čerta se bojí..... Měla jsem hrůzu z toho, jak bez něj bude fungovat.... ALE!!! ... Můžu říct, že byla první dny trošku víc nervozní, chtěla dudáka zpátky, večer nemohla hodinu usnout.... ale vydrželi jsme, dudáka doteď nemá a je to lepší a lepší... občas si sice na něj vzpomene (když u mě třeba odpočívá), ale stačí jí říct, ať si pro něj k čertovi dojde nebo jí dáme něco drobného na zub, a zapomene na něj....Usíná večer v pohodě bez něj, v noci se vůbec nebudí, jen ráno vstává dříve než obvykle a chce mlíko (z láhve).... Takže můžu říct, že jsme to zvládli nad očekávání dobře, vůbec jsem to takhle nečekala..........Jo, a měli jsme pořád jenom jednoho dudáka!!!
No a můj názor je, zkusit vzít dudáka co nejdříve, čím je dítko starší, tím to jde hůř, protože už je chytřejší a rozumnější!!

silvik
25. zář 2009

Taky jsem uvažovala nad metodou postupného odstřihávání špičky dudáku, jak radily ostatní maminky, ale už k tomu nedošlo..... 😉
A jak píše Bereninka, zkusit ho vzít raději přes den, do večera si už trošku zvykne na to, že ho nemá.... nemá cenu ho brát při uspávání nebo ho nedat v noci, to je dítko už rozmrzelé a hůř to bere.... 😕

loretka1
autor
25. zář 2009

tak dnesni noc byla takova,ze chtel 3x v noci dudlik a to ho ma uz odstrihnuty.take s nim usinal.ale vzhledem k tomu,ze onemocnel,ma zanet nosohltanu,tak mu to vic odstrihavat zatim jeste nebudu protoze uz i tak to je jeste da se rict horsi nez predtim 😖 dudlik ho alespon trochu uklidnuje.jinak ostatni dva normal dudliky jsem schovala a jako ze nejsou.je pravda ze dnes pres den uz ho tak nevyzaduje jako jeste predevcirem kdyz byl normalni,ale necham mu ho zatim i pres den alespon nez se uzdravi.nedokazu zatim posoudit zda to ustrihnuti zabralo ci ne,protoze to je pouhy jeden den.uvidime dale.jo a cert u nas uz nezabira.asi mesic tomu u nas byl jeden kluk dat kabelovku a on ma z chlapu respekt.kdyz odesel,byl rad ze uz u nas neni ten cizi pan a pry at uz nechodi.kdyz zlobil postrasili jsme ho panem ze se vrati zas a dal pokoj.ale ted uz nezabira ani pan 😀

milik75
25. zář 2009

Ahoj, my jsme to ted taky resili a vyresili. Synovi jsou 2 roky a za mesic rodim dalsi dite, takze jsme proste udelali kratky proces, ale hlavne nenasilne. Nekde jsem cetla, ze nesmis vzit dudlika jen tak, bez vysvetleni, to dite nepochopi. Dite ma dudlika darovat nejlepe nejakemu oblibenemu zviratku v okoli. Takze jsme vzali dudliky (byli jsme totalne zavisli rovnou na 2, bez nich vubec neusnul) a syn je daroval kocice u sousedudaro

milik75
25. zář 2009

...pardon, odeslalo se to omylem. Takze syn daroval dudliky kocicce u sousedu a jen par dni ze zacatkiu trochu knoural, ale sam si pak zduvodnil, ze je ma proste kocicka, ktera je potrebuje vic a byl klid. Po par dnech krasne usinal, v noci se obcas jeste budil, ale porad jsme mu opakovali, ze dudu ma kocka a nejak to pochopil a uz jsme pres mesic uplne bez dudliku a naprosto v pohode. Takze nam tenhle figl pomohlo, ale kazde dite je jine, tak hodne trpelivosti.

loretka1
autor
28. zář 2009

tak jsme na tom takhle:porad je zavisly na dudliku,budi se dokonce uz i trikrat za noc coz je jeste horsi nez kdyz mel dudlik normalni 😠 ja proste nevim co udelat.kdybych mu ho vzala ihned asi bychom se tyden nevyspali.to si nemohu dovolit,mala me budi nekolikrat za noc,ma ted perne obdobi.do toho jeste maly no tak to bych se zblaznila uplne.

lucbra06
28. zář 2009

Ahojky,tak u nás právě pomohlo vyhodit ho z okna.A to na něm byla taky šíleně závislá bez něj neusla ani náhodou,už jsem byla neštastná 😖 Otevřela jsem okno a JAKO jsem ho vyhodila a Nelča překvapila usína uplně v poho v noci ho nehledá.Hledala ho pod oknem a nenašla tak jen říkala že ho někdo ukradl a je klid.Tak vám držim palečky 😉

berenika39
5. říj 2009

loretka1 • 2d • 24. září 2009 ve 14:23
jak ji znam tak zacne rvat ze chce jiny..ona vi,ze ma tri

loretka1 • 2d • 24. září 2009 ve 14:29
jak ho znam jsem chtela napsat

Loretko-halahalo-gabrianko, máš dvě holčičky, pokud si pořád měníš nick, musíš si pamatovat, jaké pohlaví a věk si dáš do pasu. Jména dětí celkem podobná, tam si vedeš dobře, ale jinak je mi líto holek, které jen taháš za nos a ony pečlivě pomáhají.
Adriana+Gabriela,Adriana+Nina, Aneta+Gabriel - náhoda....

nikka.vo
5. říj 2009

ježiš, to je mazec, co existuje za lidi, co mají potřebu urážet, vymýšlet si., měnit si nicky a udaje v nich... a to jak si spletla kluka s holkou v jedné větě dvakrát, to nebude náhoda 😝 Takový lidi jsou už snad na psychiatra, ne? 🤐

berenika39
5. říj 2009

hm. a pak se podle jejich rad řídí třeba nezkušený mamči, to jediný mi vadí.

nikka.vo
5. říj 2009

Tak já jsem zaregistrovala v jiné diskuzi kde chtěla radu ohledně toho spaní, ale to že radí nesmysly jsem netušila. Mě až mrazí z toho,co žije mezi náma za lidi, že na tohle mají žaludek 😒

dvojka
5. říj 2009

berenika-ty seš hotovej columbo 😀
Né,ale je fakt,že tohle mě praštilo do oka hned.A vůbec tolik založených témat najednou,to je jako úplně průhledné 😉

kaleilah
5. říj 2009

dvojko, na nováčka až až 🙂 já se nejdřícv asi dva měsíce rozkoukávala než jsem se odvážila napsat první písmenko 😀 mimochodem, jsi přímo z chebu?

dvojka
5. říj 2009

nene jen okres 🙂
Jo jakože by jsme se znaly,jo? 🙂

samik2008
5. říj 2009

berenika,apon a nevím kdo ještě jste na to přišli,ale musíte tu dotyčnou znát sakra dobře,když to poznáte. 😉 😉 😉

berenika39
5. říj 2009

nemusíme, stač si vytáhnout příspěvky "všech tří", porovnat slovosled,interpunkci,malá písmenka na začátku ět,gramatiku,nadávky typu husičky....často používané výrazy (odborníci) a úroveň hlášek. fotky na dvou pasech mají stejný formát jen s jiným pořadovým číslem,stejným fotákem focené, stejná barevnost, stejné světlo....děti se jmenují postupně :adriana,aneta,gabriel, gabriela,nina. Většinou holky, jen ted naposled je z gabariely gabriel.
Pak stačí pročíst IP.
A máš jasno. Nemám času nazbyt, ale pokud někdo úmyslně škodí, tak mě to štve.

aponchie
5. říj 2009

samik to uz poznas 😎

jakoubka
5. říj 2009

tak to je masakr 😀

nikka.vo
5. říj 2009

to každopádně 😅