Skoro 3letá holčička si začala hrát na miminko, co s tím?

janulat18
25. led 2014

Naše skoro 3letá dcera si začala hrát na miminko. A to tím způsobem, že po nás vyžaduje dudlík ( ten nemá asi od roku), plíny, ( ty nemá od dvou let) . Rozčiluje mě s tím, že lozí po čyřech a vydává zvuky jako miminko. a dělá vyloženě schválně ,a le ona u toho vypadá jako pakoš ! Není to o tom že si chce hrát, ale ona to miminko ze sebe prostě dělá !! je to tím, že jí to chybí? Ona už v 10. měsících lítala, v roce už dokázala dát dohromady krátkou větu..Tak je to tím, že byla moc rychlá a ted to nahrazuje? nebo co to jako je??

blahova_andrea
25. led 2014

není to tím, že jí chybí mít miminkem, protože rychle vyspěla. je to proto, že čekáte další miminko. o miminku se mluví a ona už vnímá, co miminko je. prostě chce být pro vás stejně důležitá jako to malé a ještě nedokáže pochopit, jak moc je důležitá, i když je větší. my to zažili se všemi dětmi (mám ještě dvě nevlastní). ono u dvou nebo tříletého se to dá rozhodně tolerovat lépe než když si na miminko hraje 5letý 😉 buď trpělivá. tohle období přejde. prostě jí stále vysvětluj, že už je velká holčička, jak moc jsi na ni pyšná za to vše, co umí a že se těšíš, jak to stejné naučí i to maličké. že bude velká sestřička a bude důležitá. když bude chtít, tak bude se vším pomáhat. naši byli nadšení z odnešení plínky nebo držení lahvičky s mlíkem, hledání dudlíku... 😀 chce to čas, trpělivost a stále vysvětlovat 😉

katie82
25. led 2014

Jestli jste těhotná (podle info v profilu), tak jsou to možná obavy, že pro vás bude důležitější miminko než ona, nebo prostě se bojí té změny a takhle na ní reaguje. Záleží jak o miminku mluvíte, jestli se cítí součástí "týmu" nebo odstrčeně kvůli mimču. Jinak mě nic nenapadá. Rychlým vývojem to podle mě nebude. Ale nejsem psycholog, tak těžko říct. Jen hádám.

marinka
25. led 2014

Naprostý souhlas s andreou 🙂

mysicka_lb
25. led 2014

Ahojky, nejsem ještě maminka, ale napadá mě, jestli to nemůže být tím, že čekáš další miminko. Nevím, jakým způsobem jste ji na příchod dalšího člena rodiny připravovali... Ale buď jste to přehnali s popisem, jaké to bude, až se miminko narodí - takže si prostě hraje na to, o čem jste jí vyprávěli. Kdybyste vyprávěli každý den o Červené Karkulce, nosila by zase červený čepeček. No a nebo jste to přehnali s pozorností k tomu nenarozenému miminku, což je horší. Pokud jsi ji například odbývala stylem "maminka si s tebou teď nemůže hrát, je unavená, čeká miminko," tak toho budoucího sourozence začala vnímat jako něco, co ji ohrožuje v její současné pozici, co jí bere maminku a na co má důvod žárlit. No a dětská logika říká, že když je maminka po.... z miminka, co čeká, a ona ze sebe udělá taky miminko, bude se jí maminka hned věnovat víc, získá víc její lásky a pozornosti pro sebe.....

berushka45
25. led 2014
Uživatel berushka45 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od berushka45.

Já mám taky 3letou dceru, další dítě nečekáme, ale na miminko si hraje taky. Sice jen do té míry, že "mluví jinak", dudlík jednou našla a nechtěla ho pustit (v nestřeženou chvíli jsem ho raději schovala)... Nějak jsem to neřešila, myslím, že je to normální. Vidí kolem sebe menší děti, tak je přirozené, že se do nich vtělesňuje. Každý den je totiž někdo jiný - jednou Šmoulinka, pak sestřenice Lucinka, jednou taky Křemílek a Maková panenka.
Doporučila bych zbytečně se tím netrápit, dokud to nebude opravdu podezřelé. 😉

atinkaa
25. led 2014

uprimne.....rodinnu situaciu u vas z nacrtnuteho nejde ani odhadovat a ani by som sa do toho nepustala...detto do uvah, ci je to cakanim dalsieho babatka alebo tym, ze mate babatka v okoli alebo len nedostatkom pozornosti....to myslim, ze je na vas, na tebe ako mamine si toto zosumarizovat
kazdopadne z napisaneho ma kus trhlo za ''oko'' - dělá vyloženě schválně ,a le ona u toho vypadá jako pakoš
zas tvoj text je kratucky...takze sa tazko dedukuje....ako dlho to trva, kedy zacala...co to nastartovalo...co tomu celemu predchadzalo....ako len tak sa jedno rano zobudila a uz nebola trojrocnik ktoreho poznas ale babatko ktore bez nejakeho prveho signalu zacalo lezat a chciet cumlik?
skus si to cele prebrat sama v klude, rovnako podstatne je to, co ta na tom rozculuje....akoze to vytrvalo praktizuje i pred cudzimi alebo to trva dlho? alebo?
tak tolko veci, na ktore by som sa zamerala lebo ti mozu dat odpoved na to, co sa deje - pravdu mozu mat skoro vsetci co pisali vyssie - vela noveho sa deje, pripravujete vybavu, bavite sa o babatku, pozornost sa centruje na brusko nie na nu
mozno si unavena a teda na dieta ina ako predtym
mozno ta len potrebuje ....alebo je to vzdor a kus testovanie hranic?
alebo len jednoducho ak je vsetko okolo babatkovske tak je aj ona babo

za seba...skusam si to predstavit...a mam dve bambulky doma, takze mam z coho vychadzat, niekedy sa starsia babulecka na male bejbicko hraje.....niekedy si vypyta ked je velmi unavena flasticku s mliekom....uz ju pravidelne nemava dokonca by som povedala ze je to interval este nizsi ako obcasne, ale tak preco nie? ....niekedy si doma vypyta cumlik alebo skor si ho najde a potom obe pobehuju s cumlickom....je to skor u nas zabava, lebo ani ked to boli skutocne babatka tak ho velmi nepotrebovali a ani v tom neboli limitovane, nik im ho nebral...takze vezmu na chvilu maju, odlozia...ak komentujem toto,..tak tak ze jeejo ja uz mam zasa babatienko🙂 bavi ich to chvilku tak max ked to bolo 15minut tak asi prehanam...ale pri velkej unave ci chorobe si vyziadame aj take ako zaspat na mojom brusku....zabalit do deky kedze zavinovacka uz na trojrocnika nie je😉 a zaspievat uspavanky...zas preco nie😉 mna to teda skor rozneznie nez nazlosti....ale chapem take velke dievcatko plaziace sa robiace zvuky moze vyzerat vselijako.....skor ako zlost by som skusila zrkadlit jej tvoje emocie....je uz velka ak to strucne popises tak pochopi, najma ak vravis ze je to chytre dievcatko.....povedat jej, teraz ked si tak na zemi a skusas sa plazit ako babatko tak mi prides celkom srandovna, alebo narovinu uz mi to ani nepride vtipne co robis...neviem ci ty sa zabavas ale ostatni okolo su asi dost prekvapeni....atd alebo to pretocit na cosi kde to vyznie pozitivne...jej ked ta vidim plazit tak mam normalne chut si s tebou pozriet peppu pig a tu cast kedy sa s dedom hrali na housenky....velmi si mi ich pripomenula a verim, ze sa bavis rovnako dobre ako oni....mamka sa teraz kvoli brusku s tebou plazit nemoze ale mozeme si to pozriet.....
cumlik na chvilu doma, ak ju ukludni by som povolila...ak chces komentovat tak zas len zrkadlit....ze uz v jej puse vyzera rovnako srandovne ako keby si si ho dala ty alebo tati....pytat sa ci jej nevadi....ci jej este chuti.....ci by si ako velka kocka nedala radsej.....xy cosi co ma rada na co ju nalakas....
co sa tyka plienociek...tak ak ich nema tak sa snad nepopisa nepokaka? ci? lebo ak ano, tak je to uz skor na navstevu psychologa a osobnu konzultaciu niekde v poradne...to znamena signal ze sa u vas cosi deje...ak len vyzaduje plienocku...tak by som jej povedala ze take velke pelusky sa uz ani nerobia.....pre take velke slecny ako je ona je uz zachodik pre velkasku - kupit redukciu s nejakym superoblubenym motivom a tu ak je to len test na hranice by som plienocku len tak mirnixdirnix nepovolila.

tak snad ti to bude ku prospechu a pomoze sa zorientovat....za seba po prvom citani som mala pocit klasika....tema dna u vas tak sa na to hraje...ak by bolo doktorske ako u nas tak by ste uz mali fonendoskop vsetci 🙂...takze dalsia moznost je trosku odlozit temu babatka - vratit sa k nej ako k svojmu tiez babatku....uistit ju o tom, ze nim fakt je, a pre teba bude tvoja malinka aj bez plienociek, cumlicka a podobnych pre nu uz ozaj neaktualnych veci.....a zas ked jej to chces ''vziat'' tak za to ponukni adekvatnu nahradu.....zas dla zaujmov a rozhovoru....napr.klido vlastne super babo s kociarikom, nositkom a netusim cim vsetkym co porizujes ty...tak pre nu ako dalsiu maminku....alebo cosi ine co je in u vas🙂

anetka1701
25. led 2014

Možná trošku žárlí... dcerka si taky hrála na miminko, když jsem čekala ségru a i pak po porodu :o) Stačilo jí ukázat, že jí pořád miluju a je pro mně strašně důležitá a bylo to OK :o) I teďka jí to občas přepadne - chce pochovat, dá si prst do pusy... Prostě nechce přijít o svoje postavení. Vždycky jí pomazlím, hezky se o ní postarám a je klid... Jo a co fakt pomáhá: "ty jsi miminko? tak miminko půjde spát po obědě" případně "miminka nepapají bombonky a nehrajou si s legem" a podobně - když mně to hodně štve :oD Ale prostě v ní vidím tu potřebu toho si dokázat, že svoje místo v mym srdci neztratila...

kytkakvete
25. led 2014

Čekáte miminko, řekla bych že to bude tím. Nesměřovala bych pozornost jen na bříško, zapojila bych ji do příprav a probírala to s ní. Starší dcera v době mého těhotenství, ale i po narození dcery, zkoušela miminkovské chování, ve smyslu pochovat v náručí, pobrekávala, byla to ale hra. Po čtyřech ted lezou spolu 😀 .

lucieandrlova
25. led 2014

Jak píšou holky, jen na sebe upozorňuje. Něco to spustilo, zřejmě čekání na nové miminko. Naše dcera si hraje na miminko cca od 22 měsíců. Spustila to tchýně. Přijela na návštěvu a říkala ji, že plenky jsou pro ostudu, že to mají jen miminka a dudlík je fuj. Od té doby říkala, že je mimi... Teď už ji to trochu přechází a dělá to občas. Pomalu přijímá, že vyrůstá. Koupila si kalhotky a přes den nemáme plenku atd. Když začne, že je mimi, řeším to podobně jako @anetka1701 vezmu ji do náruče a chováme jako miminko a houpám s ní a dělám pššš, miminko spinkej a jí se to líbí a mazlí se. Když si hraje na miminko déle, řeknu, že když je miminko, nemůže jezdit na kole, nemůže na zmrzlinku, nemůže do herny, musí si jít lehnout, protože miminka spinkají... A to hned řekne, že já Káká, ne mimi ( Kačenka ne miminko...)
A jestli Vás to uklidní, tak naše dcera si hraje i na psa... 🙂 leze po čtyřech, štěká... Do koupelny si odejde umýt ruce jako holčička, zpátky leze po čtyřech a štěká, u stolu zůstane na podlaze a otevírá pusu, že chce pejsek nakrmit. Tak ji krmíme. Pejska umí dokonale. Přileze k nám a nosem nás očichá. Jen se zasmějeme a řekneme: Je to maminka? Je to tatínek? Po chvilce ji to přejde a jde si hrát...
Hlavně to nekomentujte. Když se naučí, že tím vzbudí pozornost maminky, tak to bude dělat pořád.
Já ji pohladím a dělám, že mi je jedno, jestli s námi bydlí holčička, miminko nebo pejsek... A ona přestane.

dagina
26. led 2014

Tak já naopak souhlasím s @berushka45, ne snad proto, že naše holky si občas na miminko hrají ... a to obě - i ta pětiletá, ale vždy to trvá chvíli, nebo se k tomu zase občas vrátí. Já myslím, že v tomto věku na takovou hru mají určitě nárok. Věřím, nebo jsem přesvědčená, že za 5 -8 et je to ani nenapadne a už si budou hrát ...no na co...????? Snad né na puberťačku...néééééééééé to néééééééchciiii🙂.

Momentálně mladší chce být opičkou, a opravdu případná budoucí úchylka zoofilie mě nenapadá 😅. Pokud se ti to nezdá, bo tady ty názory se opravdu liší, tak bych zašla za dětským psychologem, případně se prve zeptala dětské mudry. ...., za mě máš úúúplně normální dítě. 🙂