Skvrna na osušce se šíří i po vyprání dál. Jak se jí zbavit?

zelenaesmolda
15. srp 2019

Dobry den,jdu si k vam pro radu.Pred par tydny jsem si vsimla na osusce pro dceru,ze je v kapuci lehce spinava,takovy cerny flek,vypadalo to jakokdyby osusku nekdo prejel pneumatikou.Rikala jsem si fajn,tak se to vypere.Jenze po vyprani flek nezmizel,zkouseli jsme i Jelena a nic,naopak se ta spina jeste rozliza a uz je skoro ve ctvrtine osusky.Vubec netusim od ceho to muze byt a ani jak se toho zbavit.Premyslim,ze koupim novou ale zase je mi to lito protoze je kvalitni a stala pres 400.Nemate nekdo nejakou radu od ceho by ta skvrna mohla byt a jak se ji zbavit?

petit.a.nge
15. srp 2019

nemůže to být od olejíčku, že by se to po vyprání více ukázalo, tak jako fleky od bublifuku? ty dělají taky šedé fleky a ty nejdou dolů ničím.

priefi
15. srp 2019

@zelenaesmolda ja koza ho po dopapani slozila a bylo vymalovano (ten igelit udelal sve)

biedronka10
15. srp 2019

@zelenaesmolda jestli je to plisen, tak zkus dat do hrnce a vyvarit na chvili na 100 stupnu se lzickou soli, fakt jen na chvilicku. Ja to tak delam a pousti to

odula
15. srp 2019

Co zkusit namočit do octa? Případně i pak v octu vyprat (nalit trochu přímo do bubnu pračky). Prádlo překvapivě po prani tím octem nepachne . Ale pokud je to plíseň mohlo by to pomoct.

leilinka1234
16. srp 2019

@zelenaesmolda tak vhodné na textil to asi není, ale nevím, co by se s tím mělo stát 🙂 rozhodně lepší, než si vybělit osušku 🙂 a ohledně plísně na oknech... Zkoušeli jsme jak sůl, tak kočičí písek v ponožkách... Plíseň se objevovala úplně stejně.

leilinka1234
16. srp 2019

@zelenaesmolda už tu někdo radil savo... Pochybuju, že každého napadne savo perex, který je na bělení prádla. Obvykle se člověku vybaví savo originál, který je určen na desinfekci povrchů v domácnosti a do bazénů. 🙂 a myslím, že savo to nebo to... Je to stejná chemie. Plíseň v ručníku možná je, tak proč ne savo na plíseň (nejprve bych zkusila na kusu starého hadru nebo na starém ručníku) 😊 když nezabere nic, co tu bylo napsáno, lepší, než osušku vyhodit. Vyhodit se může i postříkaná savem 😃

zelenaesmolda
autor
16. srp 2019

@petit.a.nge
taky me napadlo jetsli to nemuze byt od oleje ale to by nebylo cerne ne?

zelenaesmolda
autor
16. srp 2019

Tak zkusila jsem to namocit do odstrnovace skvrn a pozdeji to vyvarim,uvidime 🙂

slunea
16. srp 2019

@leilinka1234 savo original, perex i to na plísně je pořád to stejné savo. Má to 3 názvy, aby se líp prodávalo. Rozdíl je jenom v tom, že to na plísně má rozprašovač a perex je parfémované.

zelenaesmolda
autor
16. srp 2019

@slunea
zkousim to vyvarit s jelenem,tak uvidime jestli to pusti 🙂

cuuza
16. srp 2019

Pokud je to plíseň, tak savo na plisen, jinak pokud je to olej, tak čistič na trouby. Pak proplachnout a vyprat na 60. Obojí by mělo po par minutách zareagovat. Jiný zdroj tmavého fleku mě nenapadá.

zelenaesmolda
autor
16. srp 2019

@cuuza
mohl by bezbarvy detsky olej na osusce fakt ztmavnout?

cuuza
16. srp 2019

@zelenaesmolda Na bílém tak divne zešedne a s každým praním to je horší. Plíseň jsou malé viditelné černé ťupky.

zelenaesmolda
autor
16. srp 2019

@cuuza
tak tohle tupky nebyly,zkusila jsem to namocit v odstranovaci skvrn a jeste jsem to vyvarila s jelenem,ted se susi,vypada to,ze je to pryc ale uvidime rano 🙂

zelenaesmolda
autor
17. srp 2019

Tak osuska po vyvareni s jelenem je sice cista ale zase uz neni tak jemna jako byla.Priste vyperu s octem.Porad ale nevim,z ceho ta skvrna byla :D

cuuza
17. srp 2019

@zelenaesmolda Tak pokud to nebyla čistá bavlna, tak nebí divu. Stačí trochu bambusu a vysoké teploty ji zničí

zelenaesmolda
autor
17. srp 2019

@cuuza
tak znicena neni a podle etikety je to 100% bavlna 🙂

lajla
17. srp 2019

Vyhodit

priefi
17. srp 2019

@zelenaesmolda a mas susicku? Ja ted prala u mamky v pracce osusku, potrebivala jsem akutne a tvrda jak nevim co a kdyz to doma dam do susicky po vyprani, tak je to zase mekoucke

zelenaesmolda
autor
17. srp 2019

@priefi
bohuzel nemam ale priste pri prani tam pridam ocet,v byvalem bydlisti byla nehorazne tvrda voda tak jsem vzdycky pridavala do bubnu a jeste pak misto avivaze a rozdil byl poznat

priefi
18. srp 2019

@zelenaesmolda aha, tak u nas pry neni tvrda voda a stejne ty rucniky jako sutr 😅

zelenaesmolda
autor
18. srp 2019

@priefi
taky nemame tvrdou vodu,ono taky zalezi na kvalite tech rucniku

priefi
18. srp 2019

@zelenaesmolda podle ceny a popisu by mely byt kvalitni. Ale je fakt, ze kdyz jdou do susicky, tak jsou krasne heboucke. Ale zkusim ten ocet

zelenaesmolda
autor
18. srp 2019

@priefi
hlavne nedavej avivaz

priefi
18. srp 2019

@zelenaesmolda nn, tu nedavam 😉