Skvrna na osušce se šíří i po vyprání dál. Jak se jí zbavit?

zelenaesmolda
15. srp 2019

Dobry den,jdu si k vam pro radu.Pred par tydny jsem si vsimla na osusce pro dceru,ze je v kapuci lehce spinava,takovy cerny flek,vypadalo to jakokdyby osusku nekdo prejel pneumatikou.Rikala jsem si fajn,tak se to vypere.Jenze po vyprani flek nezmizel,zkouseli jsme i Jelena a nic,naopak se ta spina jeste rozliza a uz je skoro ve ctvrtine osusky.Vubec netusim od ceho to muze byt a ani jak se toho zbavit.Premyslim,ze koupim novou ale zase je mi to lito protoze je kvalitni a stala pres 400.Nemate nekdo nejakou radu od ceho by ta skvrna mohla byt a jak se ji zbavit?

lenatko91
15. srp 2019

Nemohla by to být plíseň od něčeho? Jestli je osuška bílá, zkusila bych to namočit do naředěného sava..

sudylichozrout
15. srp 2019

@zelenaesmolda to je asi plisen. Zkus savo, ale bacha, zere barvy.

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@lenatko91
je ruzova,taky me to uz napadlo ale mam strach,ze mi to vyzere barvu.

@sudylichozrout
plisen v panelaku?navic na zadnych jinych rucnicich nebo obleceni to neni...

hanka_12345
15. srp 2019

Eurona

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@hanka_12345
co to je?

theronnie
15. srp 2019

Mě hodně pomáhal na skvrny, co nesly dolu Vanish nechat chvilku působit a pk dat vyprat.

journals
15. srp 2019

Zkus nejaky Sanytol - muze to byt plisen. Vydesinfikovala bych to, zkusila zlucove mydlo a vyprala

hanka_12345
15. srp 2019

@zelenaesmolda delaji pripravky na prani

hanka_12345
15. srp 2019

Pokid mate zajem napiste mi zpravu, napisu vam krery me fungoval

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@theronnie
me vanish nikdy skvrnu neodtranil,jenom vyzral barvu 🙂

priefi
15. srp 2019

Posli foto, ono se pak lepe radi, ale tipovala bych to taky na plisen. Staci, ze je trochu nedosusena a uzavrena a plisen je na svete

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@priefi
chtela jsem to vyfotit ale neslo to videt,vypadalo to jako stin,mozna za denniho svetla to pujde 🙂

Priznam se,ze plisen me vubec nenapadla...

makronka222
15. srp 2019

V DM maji neco jako Vanish, stoji to 80,- a je to Denk mit, nebo vylozene sacek na vybeleni pradla. I boruvky to dostalo pryc, pokud ale clovek nevi od ceho to je... kde by prisla osuska k talovymu fleku? Nevzala to fixou?

priefi
15. srp 2019

@zelenaesmolda te potvore staci malo. Spadnul mi bryndak, na ktery jsem zapomnela a jak jsem ho po 2 dnech nasla, byly na nem uz plisnove tecky. Vyprat mi to neslo. Sel do kose

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@priefi
tak to je mazec,ja mam bryndak nebo plinku v tasce i nekolik dni a nikdy na nem plisen nebyla 🙂

sudylichozrout
15. srp 2019

@zelenaesmolda Na DM kosmetiku a praci prostredky trochu pozor. Ja s ni mam na sobe super zkusenost (zejmena s Baleou), ale jedna dcerka se mi fest osypala po jejich prasku na prani, druha po mycim gelu Babylove. Pritom jine veci od Babylove snasi obe dobre. Tak jen kdybys to zkusila a dite by se osypalo, ze to muze byt z toho.

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@sudylichozrout
diky za tip 🙂

slunea
15. srp 2019

Taky bych to tipla na plíseň. Na kolik pereš? 60ka by na zničení plísně snad měla stačit, na vybělení fleku bohužel ne. Ale pár plísňových teček mi odstranila lázeň v perkarbonátu (s taedem). Perkarbonát je hlavní složka toho běliče z dm, vanishe, eurona ho prodává přejmenovaný (a 10x dražší). Takže myslím, že by ten bělič z dm nebo vanish měl pomoct. Samotný perkarbonát (nebo ten s taedem, který působí i při nižších teplotách) se dá sehnat leda na netu nebo v nějakých eko a bezobalových prodejnách.

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@slunea
prala jsem to i na 60 a nic.
ono to nejsou plisnove tecky,vypada to jak kdyby to nekdo prejel pneumatikou nebo jako kdyby male pustila barva z hlavy (ne,16m dite fakt nebarvime :D)
Ten perkarbonat sezenu normalne i samostatne pod timhle nazvem?

slunea
15. srp 2019

@zelenaesmolda jak kde, spoustu vyrobcu tomu dava svoje nazvy. V bezne drogerce jsem ho nevidela, ale treba v bezobalove prodejne v ostrave ho pod timhle nazvem aspon na webu maji.

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@slunea
diky,mrknu
jeste me napadlo co to pres noc namocit normalne do WC cistice (Duck) a rano vyprat?

fyii
15. srp 2019

@zelenaesmolda me vanish taky nikdy nefungoval nejen, ze vyzral barvy, ale i moji kuzi, uz to svinstvo davno nekupuju🙂 ale co funguje na dkvrny a beli pri 30 stupnich, zkus si koupit perkarbonat sodny, zni to desne, ale jsou to vlastne takove ty barevne castecky, co jsou pridavane do pracich prasku. 1kg cca 50 kc, ja normalne namocim flekaty oblecek, posypu to timhle a zalizu vlaznou vodou a necham to pusobit, pak to trosku promnu a hodím do pracky, pridam prasek a vyperu. Většina fleku zmizi..ted jsem ho objednavala zrovna

leilinka1234
15. srp 2019

Postříkat savem na plíseň? Možná by to nechalo barvu, ještě se mi nestalo, že by to udělalo fleky na oblečení (i když přímo na oblečení jsem to samozřejmě nikdy nestříkala). Občas se nám udělá plíseň okolo oken, postříkám a ne to hned pryč.

fyii
15. srp 2019

@zelenaesmolda prosim te hlavne na to nedavej savo, jakykoliv, udela ti to tam bily flek a je to zniceny. Savo mam rada, porad s nim uklizim, ale toho znicenyho obleceni, jak mi to nekde drobne prskne🙂 clovek si ani nevsimne..

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@leilinka1234
to radsi ne,pochybuju,ze savo na plisen je vhodne na textil
a k te plisni u oken doporucuju obycejnou sul,nechala bych u okna pytlik se soli,pochyta vlhkost a nebude se tam tvorit plisen 🙂

malytlustyhroch
15. srp 2019

A nemuze to byt mastny flek od vlasku, nebo nejakeho pripravku na ne? Ja takhle znicila nejaka pyzamka a ctverce mazanim na seboreu, neslo to teda nicim ☹

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@malytlustyhroch
to me napadlo taky jestli to neni nejaky pripravek ale to by se prece postupne nerozlizalo z cipu osusky az skoro do pulky ne?

zelenaesmolda
autor
15. srp 2019

@fyii
tak ono je to znicene i tak jestli je to opravdu plisen... :(

marketa11112
15. srp 2019

@zelenaesmolda typuji plisen. Staci vlhkou,spatne vyschlou osusku dat do skrine a je to. Neresila bych a vyhodila to. Preci jen plisne jsou svinstvo.
Ja treba pouzivam obyc plenky pri jidle pro deti,od utirani pusy,kdyz neco vyleji a pod. Hazim je do kybliku,kdyz je plny,vyperu. A jednou zrejme zustala vlhka plena dole,mela cerne flicky 100 % plisen. Vyhodila jsem ji + dalsi dve,ktere se ji dotykaly. Tohle bych uz na dite nepouzila.

malytlustyhroch
15. srp 2019

@zelenaesmolda no, jestli se to dal rozliza samo za relativniho sucha a bez toho, abyste ji dal pouzivali, tak bych taky tipovala pilisen - to snad zadne jine skvrny neumi.