Skvrna na tělíčku. Zmizí?

romana29
7. pro 2010

Naše Gábinka má od narození na hrudníčku červenou skvrnu, která je plastická - vyvýšená - né nijak extra, ale není to hladké prostě...
V porodnici k tomu nic neříkali, naše doktorka říkala, že je to občas děti mají a na moji otázku, zda to zmizí, nebo se s tím něco dělá mi odpověděla, že to u někoho zmizí.
Chci se proto zeptat, zda nemáte s podobnou skvrnou někdo zkušenost a případně jaké vyhlídky a možnosti vám doktoři dali? Jde to třeba odstranit laserem nebo aspoň zmírnit?
Jako holka to určitě bude vnímat né moc dobře, mít na boku takovou červenou "nádheru"

bufina
7. pro 2010

Ahoj, malej má něco podobnýho pod bradičkou, je menší. Udělalo se mu to když mu byl cca měsíc. Sem si myslela že mu to udělala šňůrka od čepičky, jak to tam měl zavázaný, ale pořád se to zvětšovalo. Dcerka měla zase něco takovýho na krku za ouškem a cca do roku a půl to zmizelo. A bylo to taky jak píšeš plastický a vyvýšený. Tak snad vám to taky zmizí.

kijir
7. pro 2010

Ahojky tak náš malej má takovou skvrnu na zádíčkách.Má ji od narození a roste úměrně s ním.teď už jeteda velká tak 5cm na 3cm.V porodnici nám taky nic neřekli,ale naše doktorka říkala,že to někdy bývá a někdy to i zmizí,ale někdy taky ne 😅 .Jen nám říkala abych to hlídali právě aby to nějak moc nevystupovalo nebo nějak zásadně neměnilo barvu.....Jmenovala to snad jako hemagiom či hemagion nějak tak 🙂 ....

paolin
7. pro 2010

holky, hemangiom. je to nezhoubné kožní znaménko - shluk cév. taky máme, na hrudníčku 3x3cm. ale máme krapet jiný, ne vystouplý, ale vyloženě složený z cév. zatím bledne, ale je tam. u někoho vymizí nebo se odstraní skalpelem nebo laserem. zatím neřeším, až malý povyroste 🙂 jinak je prý dobré udělat UTZ bříška, jestli není hemangiom i na orgánech. zatím jsme nebyli, tak nevím :o)

neumisa
7. pro 2010

nechci tě strašit, ale já tohle měla na obličeji - během půl roku se rozrostlo do takové velikosti, že mě museli několikrát operovat, abych nepřišla o oko. Rozhodně doporučuji bedlivě sledovat a při sebemenším náznaku růstu trvat na odstranění - buď chirurgicky nebo laserem.

nelis
7. pro 2010

Tobík má taky hemangiom - srdíčko, na zádíčkách (mám ho v albu) - doktorka mi řekla, že to je vlastně znamínko a že to nemám řešit. Někdy zmizí, někdy zůstane. 😉

beruska1989
7. pro 2010

ahoj, ségra to má taky na noze, ale zesvětlalo jí to že to není skoro vidět, když se na to nedíváš uplně z blízka🙂

eustoma
7. pro 2010

@romana29 ma to moj synovcek (5r.), ma to na brusku, je to vecsie nez to vase. ale rastie to s nim umerne. ma to od narodenia. podobne ako u kijir dr. varvela, ze to mame sledovat a ked sa to bude svecsovat, alebo menit farbu, tak mam s tymto prist. inak ma to aj moj brasko (33r), ten to ma na nohe, tiez od narodenia. nikdy mu to neprekazalo. raz s tym bol pri koznej a riesili ci je to nejake skodlive, robili nejake vysetrenia a brasko nakoniec odisiel s tym, ze si to moze nechat odstranit, ale neni to nutne. pod noz sa mu nechcelo, takze to ma dodnes.

vojtisek2007
7. pro 2010

kamarádky holčička to taky měla - na nožičce, na vnitřním stehně...dost velký, větší než to vaše, teď jsou jí 4 a už to má úplně zesvětlalé a skoro ztracené, jinak myj syn to měl za krkem, ale zase menší a tomu to zmizelo tak do půl roku 🙂

makinecka
7. pro 2010

můj syn to má na zádech,má to vystouplé a ptala jsem se primáře dětského kam chodíme na kardio a říkal že je to hemangiom který buď zmizí za několik let,nebo zůstane a že to ničemu nevadí.

evena
8. pro 2010

ahoj, mám něco podobného na zádech, jen mnohem větší asi přes 1/5 zad, a věkem se to mírně zesvětlilo .. mámě řekli že se to stratí ale rostlo to se mnou 😝 když už to tvá malá má, buď ráda že to má na dobrém místě a nepůjde to vidět 🙂 ale snad se jí to stratí 😉

luciina
8. pro 2010

Já bych to teď určo neřešila pouze to sledovala. Taky si myslím, že to vybledne a malá o tom nebude nijak vědět. Pokud by jí to trápilo na kráse tak bych to řešila, až v té pubertě - pokud to nezmizí. Eli má maličký flíček za krkem a to zakryje vlásky, když to nezmizí.

k.ate
8. pro 2010

já měla něco podobnýho na stehně jako malá a postupem času to zmizelo - teda mám tam vidět ještě červený žilky, ale když se na to člověk nezaměří, nepozná to. A pak ještě na nártu, tam mi to teda zůstalo do teď, ale to není tak velký a není vystouplý, jak bylo to na tom stehně, takže to neřeším...

cherub
8. pro 2010

můj synovec měl takhle malý flíček od narození vedle očička a do roka mu vyrostlo v obrovskou mega kouli... hemagion... odoperovat to nešlo, protože by operace mohla poškodit i oční nervy nebo nervy potřebné k mrkání 😕 takže se to řešilo tak, že každý měsíc jezdil do nemocnice na injekci. roztok mu píchli přímo do té boule a opravdu bylo vidět zlepšení prakticky každou kontrolou. Nyní je synovci 6 let, boule je naprosto splasklá, rudou barvu nahradila bleďunce červená a až přijde čas, tak tu přebytečnou tkáň hemagionu nejspíš vyříznou a klukovi zůstane jizva max 2cm dlouhá 😉

doporučuju bedlivě hlídat!!!

marjama
8. pro 2010

Ahojky, naše Martí má taky hemangiom na zadečku o velikosti asi 1 cm. Když se narodila měla to červené a teď to má takovou růžovo-fialovou barvu, bledne to. Naštěstí to není plastický. Byli jsme s ní i na kožním (ukecala jsem doktorku, ať nás tam radši pošle) a tam nám řekli, že by to mělo zmizet, teda v našem případě to tak vypadá. Jinak taky doporučuju určitě sledovat nebo bych taky zašla na kožní, ať to prohlídnou a budeš pak klidnější.

baca
8. pro 2010

Moje dcera má taky takový hemangiom. Začalo se jí to dělat cca ve 3 týdnech. vypadalo to jako popraskaná žilka. Pka to rostlolo asi do 3 měsíců, dál už ne. Byl velký asi 1-1,5 cm na průměr. Má ho hned vedle bradavky. Dr.nás poslala na kožní do Brna. Dr. to tam jen sleduje. Byli jsme tam pak asi v roce a dr. naznala,že už se splaskává. Já si toho nevšimla, ale teď už se mi zdá, že to fakt je nižší a takové měkčí, jako když se vyfukuje balonek. Dcera má rok a 5 měsíců. Další kontrola bude v necelých 2 letech a prý už to tam určitě nebude. Tak jsem zvědavá. Známých dcera ho má nad okem, ale pod kůží. Vypadá to jako nafouklý modrák. Ale protože to má u oka, tak byly na víc vyšetřeních.

marinka
9. pro 2010

Ahojky, je to hemangiom, jak už tu bylo napsáno. Leontýnka má taky hemangiom na hlavičce, objevil se pár dní po příchodu z porodnice a první tři měsíce rostl do šířky i výšky, byla jsem z toho docela vyhukaná a koupila jsem na to spešl mastičku a hned co jsme začaly mazat, tak přestal růst a "splaskl" 🙂 Pokud se nezvětšuje, tak se nechává být, časem začne mizet, ale je to na delší dobu. Do pěti let věku dítěte zmizí cca 50% hemangiomů, do 10 let 90% a těch zbylých 10 nezmizí nikdy. V dnešní době se odstraňují chirurgicky i laserem, dělá to plno různých klinik, takže kdyby vám to nezmizelo, dá se to určitě pořešit.
Jinak my jsme s tím taky byli na kožním, ale ve většině případů se to jen sleduje.
Je třeba na hamangiomy dávat hodně pozor, při poranění opravdu velmi krvácí, takže když se to stane, je lepší jet hned do nemocnice. Ale po našich zkušenostech (kdy Anička Leontýnce v nestřežené chvíli češe hlavu kartáčem apod.) vydrží hodně 😉 😅

sonia79
9. pro 2010

Ahoj, moje malinká má také hemangiom, má ho vzadu na hlavičce, resp. jakoby na krčku, který ale jakožto miminko zatím nemá moc patrný 🙂 malou viděli už celkem 3 doktoři a shodli se, že je na dobrém místě a že by měl do roka nebo tak nějak zmizet, poslední měsíc ale trochu povyrostl a začal být tak nějak plastický do výšky, tj. boulička s jakoby modřinkou uprostřed. Radši jsem malou objednala na kožní a jen se modlím, aby to dál nerostlo nebo to nějak nezlobilo, mně osobně totiž hlavička nepřipadá vůbec jako dobré místo pro podobné neduhy. Jsem co se týče Nikýska hodně přecitlivělá (např. při prvním očkování jsem brečela s malou, no magor 🙄 ) a nechtěla bych, aby s tím měla trápení ... ale jsem optimista, tak věřím, že to dopadne dobře, tj. budeme sledovat a následně samo zmizí, jak mi zatím říkali. Radost z toho samozřejmě nemám, ale říkám si, že jsou na tom některá mimča s různými neduhy daleko hůř, bohužel, a snažím se tedy nefňukat 🙂

ffffff
19. bře 2012

Ahojky moje holčička to ma taky je ji 6 měsícu a ma to asi od cca 1 mesice bala sem se co to je ma to na ručičce tak jsem šla ke kožnímu a pasní doktorka mi řekla že to sleze tak kolem 5 až 7 let ale nevím ma to veliký že se bojim rekla mi že mam jen davat pozor abych ji dotoho neškrabla prej by to začalo moc krvacet ale bojim se a mislíte že to de odstranit tím lejzrem děkuji moc kdyš se mi nekdo ozve moc se bojim dekuji darinka