Škytavka. Jak ji zahnat u kojence?

jirka007
4. bře 2007

Ahoj, nemáte někdo nějaký trik, jak zmírnit nebo zahnat škytavku kojenečkovi? Nešemu malému Davídkovi je 12 dnů a nějak často si na něj ta mrcha sedne. Poraďte.

ijetka
4. bře 2007

Ahoj, já ti neporadím a ani nevím jestli něco funguje 😒 . Když byl Kubík malej taky jsme ji měli často ☹
Přeju hodně zdravíčka a ať vás už netrápí 😉

jita2
4. bře 2007

Ahoj, no my stejně tak, měli jsme ji jako malincí stále a přesně už nevím, ale myslím, že platily tekutiny, i když ne pořád..jestli mamča kojí, ať mu zkusí dát cucnout mlíčka 😉 a třeba ho i držet ve svislé poloze, měla by tak snáze přestat 😉

jjitulina
4. bře 2007

ahoj,můj Vojta na škytavku trpí dodneška a vždycky pomůže když mu dám cucnout mlíčka,kojím.

mapris
4. bře 2007

jirka007,
tak na to mám spolehlivý recept od své známé (které to řekla sestra v porodnici), na malou lžičku trošku převařené kojenecké vody a kapnout dvě kapky citronu, napřed zkus jednu a pak kdyžtak dvě. Sice se na to nebude tvářit nadšeně (tak kdo by, když je to kyselý?) Ale Terka na to taky hodně trpěla a po tomhle jí vždycky škytavka přešla do minuty :o)) Jinak pomáhalo, když se něčeho napila, třeba mlíčka, ale my jsme na umělý výživě a čajík mi skoro vůbec nepije :o))
Když škytá, tak to znamená, že je zdravej 😀

ikuska26
4. bře 2007

ahoj jirka, tiez nas trapi skytavka, pomaha na nu zapit troskou mliecka, tiez kojim, alebo na lyzicke ta prevarena voda, podla toho, ci to je po kojeni, vtedy dam cucnut este a aj medzi kojenim tak vodicka ale tiez mi doktorka doporucila fenyklovy caj, no ten som uz prestala davat.

Tiez moze skytat, ked mu je zima, tz mi to robi pri prebalovani, potom ho zabalim do deky trosku ponosim na rukach a je po nej.

Skus najprv ci nema studene rucicky a tak, no sama mas matersky instinkt tak si poradis. vela stastia :D

siduska
5. bře 2007

no nas trapi este ja ted ta skytavka, chudacik, ak kojis tak mu daj trosku cucnut.

mapris
5. bře 2007

siduska, ikuska26
damy, by som vas chcela upozornit, ze jirka 007 je otec a nie mamicka 😀

jirka007
autor
5. bře 2007

Ciao baby, cucnout jsem mu dát nemohl 🙂 Ale zkusili jsme mu trošku přitopit, a nevím, ale snad to zabralo. Jsme celí zpitomělí ze všech těch rad, že mu nemáme přehřívat pokoj, tak asi to bylo zas moc. Ale netrápíme toho chudinku zimou, to si zase nemyslete proboha. V každém případě děkuji za vaše cenné rady, modrykonik je pro mě útočištěm, když nevím jestli to co ten náš kluk dělá, je normální, vždy tu najdu uklidnění.
A mapris děkuju, že si všimla mého mužství. Teda nemyslím doslova :D

ikuska26
5. bře 2007

ahoj jirka, omlouvam se za chybne urcenie pohlavia, ale to bola proste automatika, som sa na tejto stranke este nestretla s muzom, ktory by sem pisal. Aj ja si myslim, ze tato stranka je uzasna, pomohla mi aj pocas tehotenstva a velmi. Neviem si to tu vynachvalit. A skytavka trapi aj nas aspon 10x denne, normalka, hlavne po umyvani zadocku v umyvadle, niekedy po kojeni a tak. Beriem to ako samozrejmost, nie je to ziadna pohroma. A ty si na materskej?

jirka007
autor
5. bře 2007

Ikusko, kdepak, na mateřské je moje drahá polovička. Já jsem jenom starostlivej táta, co chce umět tomu svýmu pokládku pomoci. Teď nás zase trápí prdíky sakra. Ale jsme si nějak poradili, sab simplex 🙂

ijetka
5. bře 2007

Jirko nás prdíky trápily do 3měsíců a nepomáhalo nic, no občas zabralo jenom mačkání nožiček na bříško, ale ne vždycky ☹
Proč nejde mezi nás tvá drahá polovička? 🙂

ikuska26
6. bře 2007

ahoj jirka, nam na prdiky pomaha masaz bruska v smere hodinovych ruciciek, tiez cvicenie nozickami, samozrejme kapicky a dokonci sa to, ked lezi na brusku, vtedy sa trosku trapi, no sam si s nimi poradi. vyskusaj

chell
17. črc 2008

nam na skytavku pomaha zasedne jenom prso a trochu se napapat 🙂 ze zacatku sice sok do toho skytani zkloubit to i s pitim ale maly se to podarilo pokazde zahnat zapitim 🙂 jo a jestli zalezi i na poloze tak lezime na boku 🙂

jandalinka
17. črc 2008

nás šktavka trápila od narození do zhruba 6.měsíců.Ale nic nezabralo,prostě nechat vyškytat mimi.Trápilo mě to,když jsem viděla malou,jak třeba i 5min.škytá,ale prý to samo odezní 😉

krista
11. říj 2008

mikulka • 1d • Dnes ve 14:01
Ahoj,

po kojení malý často dostane škytavku, která ho probudí (na konci kojení už hezky usíná) a někdy u ní i ublinkne víc mlíčka. Škytavku má dost dlouho. Co s tím, poradíte?

krista
9. lis 2008

gabka.d • 1d • Včera v 07:22
Ahoj, máme doma 4denní miminko a po každém kojení dostane škytavku, jsem z toho už zoufalá 😢 moc se tím trápí, chtěla by spinkat a nemůže...poraďte mi co s tím, nebo aspoň čím by to mohlo být...díky

aponchie • 1d • Včera v 07:37
prepite? 🙂 moc glga..to se upravi casem

gabka.d • 1d • Včera v 08:06
díky, je pravda že papá dost 😅 , ale když jí prso vezmu tak pláče...musím kojit dokuď neusíná...

aponchie • 1d • Včera v 08:07
nj to je normalni zezacatku neboj to se upravi ,me mala glgala jak diva a porad i hodku to je tim bud trosku omezovat nebo vydrzet ,ale neprekrmovat aby neblinkala a nemela boleni bruska

kitty68 • 1d • Včera v 08:18
gabko musis ji nechat krknout

jaul • 1d • Dnes v 11:39
My krmime Nutrilonem a skytavku ma pokazdy, i kdyz si rihne! A ma ji i mezi jidly, proste kdykoliv! 😝
gabka.d: Gratuluju k mimcu! Jak je to davno, co jsme resily plodovku..??! 😉

makyb78 • 2d • Dnes ve 12:12
nám pomahal nechat krknout a ještě dát znovu cucnout.Vyčetla jsem to v nějaké odborné poradně 😉

jajdaelda • 1d • Dnes ve 12:26
mě v porodce řekli,že to je tím, že je bříško plné a tlačí na bránici..taky se to malýmu stává a pomáhá mu dát si ještě trochu cucnout a je v pohodě...

lucinka7988 • 1d • Dnes ve 14:29
Nám také pomáhá odgrgnout a dát znovu napít 😉

krista
9. črc 2009

bramburka • 1d, snž • 10. listopad 2007 v 11:56
Ahoj holky, poradte, mala mi po každém kojení tak 5 minut škytá a u toho docela dost ublinkává. Je jedno, hestli saje zrovna 10 minut nebo 30 minut. Ted sala po 4 hodinach 12 minut a zase jakoby se prejedla. Je to možný?

suki • 1d • 10. listopad 2007 ve 12:10
Bramburko my s tím máme stejný problém, malá taky hodně škytá, myslím, že se stím nic moc dělat nedá...nevím, třeba nám někdo poradí 🙂

dendisa • 1d • 10. listopad 2007 ve 12:25
já vždycky počkám, jestli ji to nepřejde (někdy ji zvednu na ruce, položím, zvednu, ještě si grcne a přestane). Když ne, dám jí znovu prso, ale jenom pár hltů. Tím se vyrovná obsah tekutin v žaludku a škytavka je fuč.

viona • 1d, 38tt • 10. listopad 2007 ve 13:15
Když byl Vítek malinkej,taky často škytal,ale evidentně mu to vůbec nevadilo,tak jsem to neřešila,časem se to srovnalo,dnes škytá jen vyjímečně 🙂

jankar • 1d • 10. listopad 2007 v 16:39
ahoj holky 🙂
taky jsme ze začátku hodně škytali,trápilo mě to,ale asi je to běžné a dětem to prý zas tak nevadí....časem to přejde,Honzík sem tam ještě škytá,ale už to není tak hrozné.takže vydržte 😉 a bude líp

janeses • 1d • 10. listopad 2007 v 18:14
Ahoj Holky, mě dcerunka taky dost škytá...ale né když se přejí, ale když s ní blbneme, ona se hlasitě směje, tak vždycky potom žačne škytat ☹ ☹ ☹ už se s ní bojíme blbnout, aby neškytala....máte s tím taky zkušenost??? 🙂

m.ajka • 1d • 10. listopad 2007 v 18:42
To škytání je na škodu? Vadí jim to nějak? My totiž taky škytáme pořád, teda teď už míň ale jednu dobu mi přišlo že škytáme nonstop.

modzo • 1d, 18tt • 10. listopad 2007 v 19:29
Ahoj holky 🙂 Tomášek mi taky často škytal ted už je to lepší.Pomáhalo mu,když jsem mu dala na chvilku prso,trošku se napil a bylo po škytavce. 😉 Tchýně mi radila at mu dávám čaj,to jsem zavrhla.Zastávám názor pokud kojím a prckovi to stačí tak nechci dávat nic jiného 🙂

jitka83 • 10. listopad 2007 ve 21:30
Tak mě škytala Terka a teď i Ondra. Pokaždý, když se najedli a nebo na bříšku.

sisstin • 1d • 10. listopad 2007 ve 21:34
malej taky strašně škytá..třeba 20 minut v kuse...není to škodlivý? 😕 Čajík mu nezabere 😒

jitka83 • 10. listopad 2007 ve 21:37
Myslím si, že to škodlivý není. Jen je to hrozně nepříjemný. 😖 🙂

sisstin • 1d • 10. listopad 2007 ve 21:39
jitka: on škytá, do toho prdí a zývá 😅 a pak už je naštvanej děsně 😔 😅

bramburka • 1d, snž • 10. listopad 2007 ve 21:40
Siss, máme podobné děti, my blinkame, krkáme, škytáme a do toho prdíme... 😀

jitka83 • 10. listopad 2007 ve 21:43
Jo, to mě se malej taky pak už vzteká, ale když nezabírá ani čaj, tak ho pochovám a zkouším polohy, ve kterých by mohl přestat. A když ani to nezabere, tak ho zase položím a pak to přejde. 😉

andilek • 1d • 30. prosinec 2007 v 10:01
já jsem poprvé zkoušela taky přiložit prso, ale nezabralo to, škytal taky jako ďas asi 5 minut, po týdnu jsem to zkusila znovu a přiložila k prsu a už se chytl a do minutky bylo po škytavce 😉 a funguje to dodnes 😉

gabca1 • 1d • 30. prosinec 2007 v 10:40
jo jo dát znovu napít z prsu, u nás to někdy pomhá 🙂 Někdy škytá a pak usne a přestane to.

maree • 1d • 30. prosinec 2007 ve 13:27
Naše malá taky strašně škytá, což dělala už i v bříšku. Důvod neznám. Taky zkouším při škytání přiložit, ale někdy se chudák celá tak třese, že se ani nepřisaje.

kaceenka81 • 1d • 30. prosinec 2007 ve 13:39
naše malá je taky uškytaná,nám pomáhá cucnout si čajíku,stačí úplně malinko a škytavka je pryč.

bramburka • 1d, snž • 30. prosinec 2007 v 15:12
my necháváme odškytot, ona se pak rozčílí a jak zařve, tak se asi nějak nadejchne a přejde to 😉

ocicka • 1d • 30. prosinec 2007 v 16:58
Nam v porodnici na skytavku radily prilozit k prsu a nechat sat, prcka to pak opravdu preslo, a cim je starsi, tim ma skytavku min

krista
9. črc 2009

janana • 1d • 28. srpen 2007 v 11:15
Ahoj maminy! Možná se obávám zbytečně, ale chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že miminko škytá každý den tak pětkrát?

mandragora • 2d • 28. srpen 2007 v 19:09
ahoj,mně můj syn,kterému je ted šest let,škytal třikrát denně,pravidelně v osm ráno,vpoledne a večer o šest.vždycky jsem cítila jak mně to tam v břichu škube,ale bylo to moc hezké.

musko • 1d, 38tt • 28. srpen 2007 v 19:21
Ahoj!
Je, náš Petrík mával škytavku prvé mesiíace často - trvalo to niekedy aj polhodinu.... Nič sa s tým nedá robiť, ale ustane to, neboj - v brušku škytal tiež 😉 .

petraluk • 1d • 28. srpen 2007 v 19:26
Ahojky, mě Lukášek škytá taky, prý to může být např.z přejídání. Mudr. mi řikala dát ho na chvíli na bříško a hlídat ho, někdy to pomůže, někdy ne. 😉

danae • 28. srpen 2007 v 19:47
Moje dcerka také měla pravidelně škytavku. Není vůbec, čeho se bát, jen některá miminka pak stejně tak škytají i po narození, ale to jen pár měsíců a pak to přejde. Navíc jim to prý vůbec není nepřijemné.

krista
9. črc 2009

eatygrenee • 1d • 2. červen 2009 v 18:32
Ahoj, co dělat když malé mimi často a dlouho škytá????

vladka1 • 1d • 2. červen 2009 v 18:49
nedělej nic...pro ně to není zátěž jako pro dospělého.. 😉
taky jsem to řešila s doktorkou....
prý je to normální....žaludek, když je plný, tak se dotkne bránice a pak přijde to škytání...

hellene • 1d • 2. červen 2009 v 19:27
no já myslím, že dlouhá škytavka nebaví ani malé mimi, Matěj je už pak vždycky otrávený, pokud škytavka sama nepřejde do 20-30 minut, dávali jsme mu trošku čaje, bylinkový, nebo granulovaný Hipp fenyklový...dneska už běžně ředěné ovocné šťávy 😉

deathy • 1d • 2. červen 2009 v 19:55
Taky to tak řeším, že dám Kris trochu napít a většinou to zabere. Taky škytavka ale může poukazovat na mokro v gatích 🙂

konja • 2d • 2. červen 2009 v 19:57
deathy: mě se holka rozškytá zpravidla do pěti minut po přebalení 😀

popelka.miri • 3d • 2. červen 2009 ve 20:02
Na škytavku stačí, když si mimčo trochu cucne mléka nebo čajíka, vody, kojenci radši jen mlíčko 😉

reynocek • 1d • 2. červen 2009 ve 20:09
Já někde četla, že škytavka může být taky příznakem toho, že je mrňouskovi zima. A jednou se mi to i potvrdilo u našeho malého. Ale jinak dáváme taky napít a většinou to přejde.

zuzik_p • 1d • 2. červen 2009 ve 20:14
eatygreen, stacilo si zadat do vyhledavace skytavka..uz tu jedno takove tema je:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

eatygrenee • 1d • 2. červen 2009 ve 21:07
pravda, přesto všem co sem psaly rady děkuju 🙂

missymici • 1d • 3. červen 2009 ve 12:29
AHOJ eatygrenee
: malej mě taky často škytá...vždy zabere trochu čajíku,ale škytavka je neškodná,hodně často to dělal i když byl v bříšku.Věčšinou škytají,když je jim zima,nebo jsou mokrý,a náš malej když je přepitej nebo se dlouho něčemu směje.

aponchie • 2d • 3. červen 2009 ve 14:43
prikojim a je pryc

eatygrenee • 1d • 3. červen 2009 v 15:46
dík moc za radu. právě jsem nevěděla zda je to běžné, Eliška nám škytá časo a třeba i 20 minut)

evulinkab • 1d • 16. červen 2009 v 10:27
jo, já dávám malému taky vždy trochu cucnout mlíčka, protože obvykle když škytá, tak škytá hodně dlouho a začne být pak uvztekaný.

eatygrenee • 1d • 26. červen 2009 v 08:33
opravdu to pomáhá, dík za radu 🙂

evabelk • 3. červenec 2009 v 17:07
Už v porodnici nám radili na škytání dát cucnout mlíčka...jak u dospělého, pomáhá napít studené vody.Ale je pravdou, že ta škytavka by měla přejít sama. Jen mě vždycky dojímá, jak to s malou háže, tak dám radši cucnout a je pryč 😉 mamka mi říkala, že se často objevuje právě při přebalovnání, že je miminku chladno, tak je dobré hodit přes holé nožičky plínku, když necháváte větrat zadeček 🙂 pak se taky objevuje, když dítě hltavě saje, tak je dobré dávat víckrát odbrknout během kojení...

katuska09 • 1d • 3. červenec 2009 v 17:31
No my jsme zezačátku dávali mlíčko, pak čajík a teď už dětský džusík nebo kolikrát jen trošku převařené kojenecké vody.

heliik • 1d • Včera ve 14:25
Ahojky, já mám 14ti denní holčičku a ta mi škytá po kojení celkem pravidelně, vždycky jí mám v náručí a poklepávám do zadečku a škytka je po chvíli fuč. 😀

zuzankast. • 1d • Včera v 18:37
Ahojky, taky mi beruška ze začátku často škytala - může to být prý přejedení, zpětné polknutí ubliknutého mlíčka nebo počůraná plena - zima 🙂 Nám pomáhá ji zapít, i když ne vždy se malá přisaje, když už je po jídle, tak jí dám na lžičku. Nebo nám pomáhá i dát pár kapek sabíku na dudlík, párkrát polkne a je po škytce..

kalerat
9. říj 2009

ucajdak • 1d • Dnes v 10:02
Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na škytavku.Máme měsíčního chlapečka a několikrát denně má chudáček škytavku, je to vždycky po jídle, a někdy se objeví i mimo jídlo.Všichni říkají, že je to normální, ale tak často?Díky za odpovědi Lucka

mirocka2000 • 1d • Dnes v 10:14
Aj moj malý to maval casto a samo to preslo...vraj to je spojene aj s tým že deti nemaju este vyvynutý pažerak....maju tzv.reflux

martulikk • 1d • Dnes v 10:27
lucajdak: my taky trpíme na škytavky (vlastně už od bříška 😀) je pravda, že čím je malá starší, tak už to není tak časté... ale nic s tím neuděláš... je to způsobené tím, že drobečci ještě nemají dovyvinutý svěrač nebo jak se tomu říká... jediné co mi na škytavku poradili, je dát znovu trošku napapat 😉

lucajdak • 1d • Dnes ve 13:50
Ahojte holky, díky moc za vaše odpovědi, už jsem klidnější 😉

bera28 • 2d • Dnes ve 14:26
Lucajdo, přesně jak píšou holky. A navíc se taky hodně škytá, když dítě pije hltavě. To byl problém mojí holky

zickemartina
11. čer 2014

zmena dechu (treba pri sani) ta pomaha, a kamardka rikala, ze jeji dcera dostala skytavku, kdyz ji bylo horko.

anetaji
3. črc 2014

@jirka007
ahoj prý je to znak toho,že jim je zima ;) zkus přistrojit zahřát ručičky a nožičky a odejde ;) nám to funguje i u druhé dcerky .)

vrtelka
4. črc 2014

Náš maly měl 4.měsíce a ,už škital 5.hodin v kuse bylo to zoufalé tak jsem volala na pohotovost co mám dělat,že furt škitá sestřička se smála jak ho slyšela .Řekla,že ho mám nechat byt hlavně nekrmit a nedávat pít a jak usne tak do půl hodiny ho škitání přejde.PO sedmi hodinách tehdá usnul a škitavka po půl hodiny přestala.Ted má 15.měsíců a zas ho to chytlo a škital i ve spaní dvě hodiny tak jsem ho vzbudila začal hrozně plakat a bylo po škitavce.

rzx
31. pro 2014

Ahoj,
mame teprve nekolikatidenniho prcka, takze me zkusenosti jsou velmi omezene a mozna to byly jen nahody. Ale opakovane skytavka polevila do minuty kdyz jsem si ho dal na rameno briskem k sobe - krkaci poloha. Treba to nekomu pomuze

V brisku skytal casto. Po narozeni cca jednou za den ci dva.

petratr
3. led 2015

Nám na škytavku doktorka poradila kapičku citronu do pusinky🙂 Syn vždycky přestal škytat okamžitě a po citronu se teď může utlouct🙂

mamkazvysociny
6. led 2015

já dám cucnout z prsu,nebo na bříško,ale většinou to přejde samo 🙂

plumik
10. led 2015

Škytavka sama postupně vymizí. Pomáhá nechat cucnout prsu. Nám po dvou měsících skoro odezněla.