Slinění u 2,5 leté dcery. Máte zkušenost?

martinka264
6. črc 2011

Ahoj, nemáte někdo zkušenost se sliněním u dítěte. Dceři je 2,5roku a sliní. Nemyslím, že nějak nadměrně, ale problém je v tom, že sliny nepolyká. Byli jsem u zubního kvůli slinné žláze, na neurologii, tam je to taky ok /ale nebyli jsme posláni na EEG/. Dcera přes den dýchá pusou, má takový zlozvyk z doby, kdy ji začly rýmy, nosní mandle se určitě časem bude řešit, ale teď je v klidu. Když ji upozorním, odkýve to, ukáže, že je jako papá a za chvíli je to to samé. Díky.

hojda
6. črc 2011

Náš malý slintá, když odpoledne spí (v noci ne), taky dýchal pusou a chrápal, mandle je prý jen mírně zvětšená. Zkusila bych nějaká homeopatika, třeba na to něco bude.

crca
6. črc 2011

@martinka264 je to asi 14 dní kdy jsem to řešila už z dr.Holce je 26měsíců a já říkám dr."jak je možný,že pořád slintá jak bernardýn 😅 "Je teda fakt,že nemáme ještě všechny zuby 😅 ,ale všimla si,že dýchá pusou,ale když spí,tak dýchá nosem-poslala nás na ORL a má trošičku mandli zvětšenou-ale nic hrozného(podle dr.)Ale pokud je to dědičné,tak to má po mě,protože(sice teda už neslintám 😀 ),ale jak já říkám,"někdo mě zacpat pusu"tak mě snad udusí protože neumím moc dýchat nosem a to mám mandle ok 😉

martinka264
autor
6. črc 2011

Homeopatika už brala, podle mě měla snižovat slinění, ale to má účinek u někoho, komu se ty sliny tvoří nadměrně. U ní je problém v tom, že je prostě nepolyká. Dýchá pusou, v noci nosem, když je zdravá. Zuby má všechny, teda v rámci jejího věku 🙂

martinka264
autor
6. črc 2011

Jinak znám hodně lidí, kteří dýchají pusou, ale nikdo nemá triko do půlky mokré ☹

monousek
7. črc 2011

Martinko, nas malej 21 mes taky tak silni-tricko furt mokry, musime mu davat na krk panskej kapesnik, jako bryndacek.. a menit co deset minut.. Taky jsem nikoho takhle slintat nevidela. Zatim jsme to nejak neresili, mel ted obdobi kdy slinil min. Jeste cekame az mu vyrostou petky. Taky dycha furt pusou a obzvlast kdyz se na neco soustredi a diva se dolu treba na rucicky..

drzubok
7. črc 2011

@monousek ustne dýchanie je problém, ktorý treba riesit s orl a cel.ortopedom, aby sa predislo následkom.

drzubok
7. črc 2011

@monousek to pediater skutocne nic na to nepovie???

drzubok
7. črc 2011

@martinka264 na orl. ste preco neboli

martinka264
autor
8. črc 2011

@drzubok na orl chodíme, měla zvětšenou nosní mandli, ted je to lepší, bere Arius. Málo mluví
, kvůli tomu jdeme pro jistotu na foniatrii na vyšetření sluchu, ikdyž normálně reaguje.. Ale i její starší brácha mluvil později. S polykáním tekutin a jídla nikdy neměla problém. Prvně jsme si mysleli, že je to od zubů, než ji začly růst, tenhle problém nebyl, teď už je má všechny venku.

svntvt
7. říj 2019

Ahoj, jak to s tim slintanim dopadlo? (Je tu jeste nekdo od r.2011 aktivní?😁) Me uz totalne hrabe z dcery, jsou ji 2 roky 4 mesice a extremne slinta, denne x triček, poslintana zem, bundu abych furt prala, jsem z toho tak na nervy, ze jen vidím jak ji to zas tece z pusy, mam chut kricet Neeeeeee 😂😂 do roka to tolerovali vsichni, od roka poslouchám dotazy jaktoze tak slinta a ted po druhem roku uz se radsi nikdo nepta, jen vidim jak ji to dycky tece z pusy a ty blbe pohledy. Jsem z toho fakt extremne na nervy. Doktorka rekla at pockam az bude mit venku vsechny zuby, ted ji vyrostly posledni stolicky (jedna jeste malinky kousek chybí,ale uz je prorezana), jestli to neprestane ani pak, tak ji dam snad koryto na krk 😂 vim ze jsou horsi problemy, ale toto je fakt hrůza. Dychat mi prijde, ze dycha normálně nosem, ale miva pootevrenou pusu a proste NEPOLYKA sliny!!!! Fakt se na to uz nemuzu divat....

llenka1
17. dub 2020

@svntvt Ahoj, jak to dopadlo?? U nas 2 leta taky jak bernardin, uz me trefi 😒 🐶

milefoli
13. kvě 2023

@llenka1 ahoj, jak to s vámi vypadá teď? Řeším to samé se synem.

llenka1
13. kvě 2023

@milefoli ahoj...dcera ma 5 a uz neslinta :D myslim ze to skoncilo okolo 2,5 roka..

milefoli
17. kvě 2023

@llenka1
Děkuji, tak se budu modlit. Už mu je teda 2,5, ale kluci mají na vše víc času.