Sluneční brýle, má cenu je dítěti pořizovat?

krmv
8. kvě 2014

Poradite zda ma cenu je porizovat.

veruska007
8. kvě 2014

U nás se nevyplatilo. I když kluci sluníčko v očích nesnášejí, brýle odmítají. Absolutně, rezolutně. Lepší je čepice s kšiltem.

ladie
8. kvě 2014

Náš je od roka a 3/4 nedal z ruky! Dokonce má troje, aby si mohl vybrat, jaké ten den chce 😉 Naopak nesnáší čepice s kšiltem.

lamarika
8. kvě 2014

Já bych je pořídila. Dneska už je všude mají za pár korun 😉 Buď je bude nosit nebo ne 😉

zana09
8. kvě 2014

Zkus vyzkouset treba v DM.U nas absolutne neprosly,mozna pozdeji,takze jsem porizovala kloboucek a piratsky satek s ksiltem.ALE kazde ditko je jine,viz vyse,takze urcite zkus.

bajana
8. kvě 2014

Kdesi som citala, ze bryle bez UV su horsie ako nic...zrenicky su za tmavymi sklami rozsirenejsie a slnecne svetlo sj s UV ziarenim posobi silnejsie...takze za mna radsej ksiltovku ako lacne bryle

zickemartina
8. kvě 2014

doktor nam rikal ze kdyz je bude nosit tak proc ne ale staci cepice s ksiltem. nekde v diskuzi jsem cetla ze by se nemelo do tri let. tak nevim. ono staci ty nejlevnejsi, jak tam je napsano UV ochrana tak to UV ochranu ma - (pry i ty od Vietnamcu)
syn je ted 2,5 a kdyz je ostre slunicko tak je vyzaduje

krystalka
8. kvě 2014

@krmv - ahoj, mám 6 letého syna....zkoušeli jsme sluneční brýle už několikrát, máme doma dvoje různé a nenosí ani jedny, v obchodě je vyzkoušel, moc se mu líbily, občas si o ně řekne, než jdeme ven, ale má je na sobě tak 3 minuty a pak je sundavá....ale on je prakticky od kočárku zvyklý, že má v létě pořád na hlavě klobouček naražený do očí, takže má ty oči celkem chráněné, u moře jsme zatím nebyli a na horách v Čechách mu to taky nevadilo.....

bbn
8. kvě 2014

když jsem byla s dětmi na vyšetření očí u oční, tak jsem se zrovna na sluneční brýle dr ptala. Bylo mi odpovězeno, že do 3 let by děti sluneční brýle nosit neměly a to proto, že díky těm tmavým sklům u takto malých dětí velmi rychle vzniká světloplachost. I při slunném letním dni prý postačí zastínění kloboukem, čepicí, šátkem. Pouze pokud byste přes léto jeli někam na jih na dovolenou, tak brýle ano, ale jen po dobu, kdy bude dítě na přímém slunci, což takto malé děti stejně nemají být dlouho. Po 3 roce se brýle používat můžou i v našich zeměpisných šířkách, ale zase ne po celý den, pouze po dobu, kdy je dítě na slunci, stále platí nebezpečí světloplachosti. Celkově, a to asi všechny víme, pokud se chcete vyhnout UV paprskům, je vhodnější zůstávat s dětmi ve stínu, hlavu a oči stínit i jiným způsobem a i proti odraženému světlu. Takto mi bylo řečeno, předávám dál.

lv
8. kvě 2014

já kupuju brýlky v Lídlu, v akci za 79kč,záruka 3roky, UV chránění..ale věčně je nemůžem najít, nebo je má na očích starší chvíli, malá ještě míň, to tak před zrcadlem..mají to tak desetinu času, co jsou venku /prakticky když vyjdeme z domu, na fajerky/..takže kupuju, ne drahé a užité jsou tak málo..

krmv
autor
8. kvě 2014

Dekuji moc.asi ksilt vitezi.

lenunaaa
18. kvě 2014

My jsme sehnali ty miminkovské od 6ti měsíců,když je venku sluníčko tak malej šílí .... tak uvidíme,jestli je bude chtít 🙂