Smoothie - recepty, rady, nápady

wolfina
12. dub 2015

Holky prave jsem si poridila poradny mixer a chci se vrhnout na smothie a rada bych si vymenila s nejaky napady postřehy recepty. Co vy na to?

sarlot1987
13. dub 2015

Ahojky, tak ja si pravidlne rano mixuju jablka,banany,pomernce, mandarinky. Ze zeleniny mrkev a nekdy repu. Smothi ze zeleniny mi moc nesmakuje🙂 musim to nakobinovat. Kazdopadne je to skvelej start🙂

wolfina
autor
14. dub 2015

Me zeleninove chutnaji...jen novy mixer se nekde louda na poste

hanyzka11
15. dub 2015

@wolfina ahoj, záleží jakou máš představu. já dělala smoothie z 30 denní výzvy Detox. je to dělané výživou poradkyní. kombinace zeleniny a ovoce, tak aby to bylo chuťově dobré. a myslím, že to mají napočítané, aby to právě splnilo výživové hodnoty a nahradilo to jedno jídlo denně. můžu doporučit. pokud by tě zajímalo víc.....

wolfina
autor
15. dub 2015

Dik je mozny nejaky odkaz

hanyzka11
15. dub 2015

http://www.30tidennivyzva.cz/ a najdi si detox s chutí. je to teda placená výzva, ale zase 119 Kč není tak moc. jen to tam není moc popsané, tak kdybys to pak chtěla probrat, klidně napiš. ať si pak nekoupíš něco, co bys nevyužila 🙂

kecka28
15. dub 2015

Ahojik, já smoothuju už od víkendu... první byly klasiky - jablka, banány, hrozno, pomeranče.. dnes už jsem zaexperimentovala a je to super - okurka, máta, limetka, trošku cukru a mňamka. Nosím si to do práce v 600 ml lahvi a dávám ochutnat kolegyňkám a úspěch 🙂

dasara
15. dub 2015

Ahoj, smím se vás zeptat, jaký používáte přístroj, co by jste mi doporučily? Já právě procházím internet a chci si co nejdříve nějaký koupit. Chci si právě dělat smoothie a chtěla bych i ze zeleniny. Určitě se mi do něj nechce investovat, takže bych se přikláněla někde kolem 1000kč. Mám vyhlídnutý tento: http://mixery.heureka.cz/princess-21-2062/recenze/

Mám doma dost luxusní mixér, ale ten mi vše jen rozmixuje a není to to pravé, že? Omlouvám se, ale nejsem ještě ani začátečník, tak sbírám info.

Děkuji všem za odpověď

hanyzka11
15. dub 2015

@kecka28 jestli můžu poradit zkus zařadit zelenou listovou zeleninu. na chuť to nemá vliv a je tam hodně kyseliny listové a není to tak, řekněme kalorické. jakože to není samé ovoce. třeba baby špenát, salát, polníček a tak. barva nevábná, ale chuť koktejlu je po ovoci

kecka28
15. dub 2015

@dasara já nemám mixér ale přímo smoothie maker. Je to super, žádný nepořádek a je to rovnou s lahví, jen zavíčkuju a jdu do práce - má silný výkon, oproti levnějším, takže mrkev nebo třeba kostky ledu nejsou problém: http://elektrokramek.cz/elektrospotrebice/kuchy...

berenika39
15. dub 2015

ahoj, mám už druhou sezonu tenhle, poctivě v něm mixuji, cca obden, někdy denně a drží. vždycky kouknu do lednice, co tam je, naházím, piju přímo z toho. zelené moc nemusím, jediné, co mi chutná, je okurka limeta a ted už roste venku máta, tak s tou. zasela jsem špenát, tak pak zkusím.
ovoce suverénně vede - to můžu den co den sklenici, grep a jahody. spíš si dělám jeden dvas druhy ovoce, než úplně mišmaš, bo mi pak přijde, že to nemá žádnou chut - se to moc smíchá.

a o víkendu na snídani dělám jahody, banán a zastříknu mlékem, nebo fajn je bílý jogurt.
jo a do ovoce mi někdy chutná ochucená minerálka, grepová, pomerančová. případně džus.

nikdy bych nesnědla takovou kopu ovoce, co vypiju. pije i dítě, pochopitelně, je to rychlé, pohodlné, zužitkuje se i ovoce, kdteré nedopatřením přebývá.

ještě ten odkaz - má to tu nádobu na pití s víčkem, někdy ráno beru do auta a piju v koloně.
http://www.prozdravi.cz/smoothie-maker-shake-an...

wolfina
autor
15. dub 2015

a holyk ten co uvadite rozmixuej i zeleninu nebo to musí bejt na male kousky mam v merku drazsi protože se bojim aby něco vydrzel

berenika39
15. dub 2015

@wolfina to ti nepovím, protože dělám jen ovoce, max okurku. ale třeba jablko - tvrdý - to vezme. ono to má ty nože jinak než mixér - pulsuje to a když přidáš tekutinu, tak to mixuje i led.

wolfina
autor
15. dub 2015

@berenika39. Ja to chci hlavne kvuli zelenine...a led to zvladne?

kecka28
16. dub 2015

@wolfina ahoj, ten oc jsem včrea sdílela já zvládne i led, levou zadní

wolfina
autor
16. dub 2015

@kecka28. Moc diky proctu a mozna nasi drahou variantu zmenim

wolfina
autor
24. dub 2015

tak to je muj novej kluk...první zkouska mango avokado jabllko spenat...mnamozni