Sorbitol v Espumisanu

lastovenka
20. črc 2019

Ahoj holky, tak jsem malý koupila na prdíky Espumisan a koukám, že je tam umělý sladidlo! Jako oni sladidla fakt cpou úplně všude. Nechápu, jak v vůbec může být tento přípravek vhodný pro děti. Takže to leju do záchoda a musím koupit něco jiného. Doporučíte mi něco? díky

zelenaesmolda
20. črc 2019

@lastovenka
tak ja si hodne hlidam cukr a slozeni jidla ale kvuli tem 10kapickam co diteti das to lit do zachoda je fakt prehnane.ono to musi byt sladke aby ti to dite spolklo,nurofen a ostatni sirupy jsou taky sladke...

lastovenka
autor
20. črc 2019

@zelenaesmolda já vím, že to musí být sladký, ale umělá sladidla považuji že jedny z největších srač...... pár kapek asi nikoho nezabije, ale myslim, že na kojence by špatný vliv mít teda mohly, i když v minimálním množství.,....

zelenaesmolda
20. črc 2019

@lastovenka
to pochybuju,neprodavalo by se to.leciva musi projit testovanim nez se daji na trh.kdyby to bylo v sunaru tak bych s tebou souhlasila ale tech 10kapek opravdu zadnou paseku diteti neudela...

kajalka
20. črc 2019

Je fajn, že to řešíš, taky jsem nechtěla cpát miminko hned od začátku srágorama. Dávala jsem dospělácký espumisan, vymáčkla jsem dítku obsah kuličky do pusinky. Je to jen účinná látka v tuku.

zuzurox
20. črc 2019

Co Babycalm? Akorát výrobce píše od ukončeného prvního měsíce.

lastovenka
autor
20. črc 2019

@zuzurox zkusím, mrknu na to

zelenaesmolda
20. črc 2019

@kajalka
je nejaky rozdil v tobolkach a kapkach?protoze ty kapky jsou taky jak pro deti tak pro dospele

kajalka
20. črc 2019

@zelenaesmolda že v tobolkách nejsou ani sladidla, ani aromata a jiné lahůdky

alcar
20. črc 2019

@lastovenka sorbitol ale neni umele sladidlo. Nachazi se bezne v ovoci.

lastovenka
autor
20. črc 2019

@alcar Já jsem o tom četla a řadí se prý mezi umělá sladidla........tak nevím

alcar
20. črc 2019

@lastovenka tak do leku a potravin se samozrejme upravuje, ale jinak je pritomen v ovoci. Dava se i jako infuze v nemocnicich treba. Ja bych to s nim tak cerne nevidela. Treba klasicky cukr je mnohem sladsi, nez ten sorbitol. Ja bych ale taky asi nejdriv zkusila ten Babycalm. Nebo se mrkni i na Sab simplex, je to jako Espumisan, ale slozeni neznam.

michaelllas
20. črc 2019

jak říká @alcar sorbitol je náhradní sladidlo a ne umělé sladilo 😉 škodlivý pro miminko určitě není...ne v tomhle minimálním množství

caverina
20. črc 2019

Tak ja teda chapu,ze je zbytecne davat diteti cukr a podobne....ale to uz je asi trochu moc...

elesse
20. črc 2019

Jo a kdyz uz... leky se vraci do lekarny, pokud je nespotrebujes, nevylivaji se do zachodu

zelenaesmolda
20. črc 2019

@elesse
spis bych to nekomu darovala kdo ma male mimi,skoda vyhazovat
@caverina
taky mi to pripada uz moc prehnane a to jsem "skorobiomatka" :D

anita003
20. črc 2019

Tak to jsem se zasmála 😀 některým matkám to mlíko fakt leze na mozek 😀

zelenaesmolda
20. črc 2019

@kajalka
ja treba kdyz uz potrebuju espumisan tak jdu do kapek,mam strasny problem s polykanim tabletek 🙂

nafuka
21. črc 2019

Veškeré léky se vrací do lékárny pro příště! Píše se to snad na každém léku.