Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

SOS, 13 měs. ocucal Paralen. Mám jet raději k doktorovi?

janinaklinku
9. čer 2020

Syn 13 měsíců někde vyhrabal platicko paralenu, netuším kde, léky máme v lékárně, ale o to tu teď nejde
Bylo v něm šest prášku a on mi přišel ukázat platicko a ve druhé ručičce měl jeden ocucany, hned jsem mu to sebrala, umyla pusinku, ruce, všechno, teď samozřejmě řve, takže nepoznám jestli mu něco je, mám jet raději k doktorovi?

neomenia
9. čer 2020

Ne, v klidu, i kdyby snedl cely jeden paralen, tak povolena denni davka pro dite je 60 mg na kilo a den. Kolik váží? Jestli alespoň 9 az 10 kg, tak je to úplně cajk.

janinaklinku
autor
9. čer 2020

Takhle to vypadá, já jsem úplně v pr.. má něco přes deset kilo, takže myslíš že je to dobrý?

neomenia
9. čer 2020

@janinaklinku úplně v klidu.

neomenia
9. čer 2020

@janinaklinku v tom případě může za jeden den až 600 mg paralenu ( paracetamolu). To odpovídá množství více než jedné celé tablety. Ale dávej si pro příště větší pozor, aby toho nesnedl vic nebo neco vice toxické!

balogis
9. čer 2020

Vůbec se neboj nic mu to neudělá.Bud v klidu z ničeho se neobviňuj ber to tak,že příště si léky lépe ohlídate..

janinaklinku
autor
9. čer 2020

Mockrát děkuju, prohledám celý byt jestli tu něco ještě není a raději to někam zamknu. Tohle už se nesmí nikdy opakovat.

zelenaesmolda
9. čer 2020

@neomenia spis bych se bala,ze se tim udusi

neomenia
9. čer 2020

@zelenaesmolda tak to je také riziko. Ja mela první na mysli toxické účinky

zelenaesmolda
9. čer 2020

@neomenia me prvni teda napadlo prave to uduseni 🙂

olsett
9. čer 2020

fuj, ale ze mu to chutnalo, vzdyt je to hořký. Určitě mu nic není, jak psaly holky výš.

iris92
9. čer 2020

Pro priste si ulozte cislo na Toxikologicke informacni stredisko 224919293. Pro takovehle pripady to mam ulozene, muzete tam volat i kdyz treba olizne nejakou kytku a vy nevite jestli mu to neublizi atd. 😉 hlavne at uz se to neopakuje, verim, ze vas to pekne vydesilo.

janinaklinku
autor
9. čer 2020

@iris92 děkuju, číslo si určitě uložím 🙂 a pro příště už budu mnohem opatrnější

janinaklinku
autor
9. čer 2020

On naštěstí teď má období, kdy všechno drží a olizuje,kdyby ho rozkousal nebo nedej bože spolkl. Kdyby se dusil tak bych koníka nezkoušela, na to by nebyl čas. Ale takhle jsem si řekla, že jsou tu hodní lidé a pohotové reakce, tak že mi někdo poradí dřív než budu volat sanitku.
Jinak to, že mu to chutnalo mě taky udivuje, mě stačí ho mít chvíli v puse než to zapiju a on si to v klidu pocucává. Fuj..

muhehehe
9. čer 2020

Sanitku 🙂) paralen se přece dává na teplotu i úplně malým miminům...

janinaklinku
autor
11. čer 2020

@muhehehe to je pravda, ale ne paralen 500

muhehehe
12. čer 2020

@janinaklinku ?? Však ho nespolkl

olsett
12. čer 2020

@muhehehe já nevím proč to řešíte, paní měla strach, tak se zeptala, netřeba dál rýpat

karoczde
16. čer 2020

@janinaklinku bud v klidu..detem se bezne podavaji léky s paracetamolem..treba kvuli teplotě🙂. Tusim, že ho smi od 3M. A pokud opravdu ocucal jen jeden,tak muzes byt v klidu 🙂)

Sem začni psát odpověď...

Odešli