SOUTĚŽ pokračuje - Vyhrajte pro své děti super Kocourkovu lampičku!

radka_pribinacek
Moderátor
2. lis 2017

Vyhrajte lampičku od Pribináčka, která vyžene z dětského pokoje všechny noční bubáky!
Stačí, když nám do komentářů vložíte obrázek, jak si vaše ratolest představuje tak zvaného Kabátovce Nočního, nebo jiné pokojové strašidlo. 10 nejzajímavějších příspěvků odměníme lampičkou. A pokud byste náhodou neuspěli, o lampičku můžete soutěžit i na stránkách www.pribinacek.cz!

shak29
2. lis 2017

U nás strašidla nejsou, protože vždycky, než jdou spinkat, tak celý dům odbubákujeme 😀👻
Ale i tak je občas nějaký ten bubák vzbudí a buď je vysoký, temný s černými vlasy a nebo je malej a lítá kosmickou lodí 👽
Takže musíme nechávat svítit světýlka a kočička by se nám moooc libila , protože určitě zažene i ty nejlip schovaný strašidla 😇

michaltrinev
2. lis 2017

Nás každý večer zatím chrání tito hodni bubaci.Nechtějí děti strasit a tak od nás odhání zatím strašidla,bohužel se jim to občas nedaří a tak máme strašidelné noci a lampicka by se nám moc hodila

michaltrinev
2. lis 2017

Tady je jedno z našich nočních strašidel,dcera me s nim vyděsila bububu.UF to jsem se polekala,kde jsou ti naší ochránci???

koncita
2. lis 2017

@radka_pribinacek jsem ve hře, i když jsem přispěla dnes k soutěži, která běžela včera? Děkuji

radka_pribinacek
autorModerátor
2. lis 2017

@koncita ano, soutěž je pořád jedna, jen jsou dvě vlákna, aby to nezapadlo. 🙂 Výherce oznámíme v sobotu.

pandice
2. lis 2017

Kabátovec Noční se v naší čtvrti údajně nevyskytuje, tak malý nakreslil Zamotance Vícebarevného, který žije v naší papírové krabici s barvami, pastelkami a ostatním kreativním materiálem, stal se naším domácím strašidlem a často vyskakuje na papír a dělá na nás "Baf".

mrkew
2. lis 2017

Jak si představuje bubáka? To nevíme ani my ale často ukazovala do rohu místnosti že je tam bubák.... lámaly jsme si hlavu nad tím co vidí- prý má oči a kouká na ni, z manžela pak vypadlo že jako 23 letý viděl v kuchyni obrys bílé postavy. Máme dům po Němcích tak kdo ví... dceři je 2,3 let

koncita
2. lis 2017

@radka_pribinacek Díky 🙂

minizirafa
2. lis 2017

@radka_pribinacek Zdravím, u nás doma se Kabátovec nevyskytuje, ovšem pod postelí v pokojíčku, jsme taky našli zajímavý kousek... :D

Ahoj všichni, já jsem Jirka,
a fakt věřím na strašidýlka!
Vždycky večer, když je čas spinkat,
pod postýlkou začne něco cinkat…
Co se děje? Kdo to je?
to tohle strašidýlko nám tam čaruje!
Včera večer, když byla noc,
zavolal jsem si taťku na pomoc,
společně jsme chytli tohohle bubáka,
a za uši ho vytahali, darebáka!
Řekli jsme mu, ať dá už pokoj,
jinak uvidí ten souboj,
že mu kožich vyprášíme,
a pošleme ho pryč z domu po pěšině…
Dělali jsme mu i ty ty ty,
víš ty vůbec, že rušíš naše sny?
On se na nás jen nechápavě podíval,
myslím, že trošku se i usmíval.
A pak řekl potichoučku,
já tě jen opatruji malý broučku,
já jsem hodné strašidlo,
to je moje pravidlo!
Mé jméno je Podpostýlkovec Barevnatý,
a jsem na pozici: ochránce okatý.
Všechno jsme si tedy vysvětlili,
nakonec jsme se i skamarádili,
udělali jsme si i společnou fotečku,
a poslali ho zpět pod postel do domečku.
Slíbil, že bude i nadále dobře hlídat,
a kdyby se něco špatného dělo začne prý zpívat.
Než zalezl do úkrytu,
nastínil nám rodičům realitu,
že by se mu fakt hodila malá lampička,
která by pomohla při stráži našeho drobečka.
Ať se jako zamyslíme,
a určitě nějakou pořídíme…
že pak se bude Jiříkovi i lépe spát,
že máme na něho dát.
A proto se této soutěže s radostí účastníme
a štěstíčko pokoušíme. 

partyzanka91
2. lis 2017

Moje Míša (3,5 roku) nazývá svého bubáka Zůra. Dnes jsme se ho pokusili namalovat. Určitě má ruce jako větve od stromu (když v noci vrhají na zeď strašidelné stíny), dále pak zelená křídla, a žluté oči které Míša namalovala na křídlo. Také pusu a odně zubů po celém těle. S obrysem sem jí pomohla zbytek si domalovala sama. Na druhou stranu papíru se rozhodla namalovat kocourkovu lampičku (to červené) - namalovala čumáček i fousky a mě pak požádala o namalování Míši v postýlce a strašidel - oči bubáka pod postelí. Přikhládám oba obrázky

romiikp
2. lis 2017

Mam tri uzasne kluky 2x6 let a jednou 8 let. Maluji moc radi ale pokud bych jim rekla at si namaluji pokojove strasidlo tak v ten okamzik se v hlavickach rozsviti a je mi jasne ze dalsi dny mozna i tydny neposloucham nic jineho nez " mami tady je vazne strasidlo, my se bojime". Starsi syn kdyz byl mensi mi vzdy rikal ze se neboji spat v pokojicku sam protoze jeho kamarad co bydli pod posteli si za nim prijde zase povidat. Druhy den vypravel co noveho mu rekl a ne jednou jsem se zrosku bala i ja. Kamarad pak zmizel a dvojcatum se uz neukazuje ale na zachod se v boci boji chodit stale vsichni. Kazdy spi s baterkou pod polstarem ale vetsinou zavolani maminky to jisti.

pomoztekacence
2. lis 2017

@mrkew no tak něco podobného jsme zazili taky,dcera mi jednou večer spala a když jsem si šla zrovna lehnout vykřikla jak z hororu,úplně zaupela leknutim,az jsem se lesklá já,prý se ji zdálo o nějakém moc skaredem pánovi co ji chtěl ublížit,potom už do ložnice ani nechtěla a když jsem si tam s ni šla lehnout já porad se dívala okolo sebe a na steny,byla zlaticko vyplasena.A ukazala mi jednou ze t je ten osklivy pan,ja nic ale nevidela.Tak jsem ji uklidnovala.Tak jsme noc strávili az do pěti do rána při pohádkach v televizi az do rána.Do ložnice v ten den už se bala a nechtěla.

radka_pribinacek
autorModerátor
2. lis 2017

To chápu, že to může být určitý spouštěč dětské fantazie, asi hodně záleží, jak se jim to podá a samozřejmě nikoho nenutím se do soutěže zapojit. ☺ Soutěž běží i na webu pribinacek.cz, takže můžete pokoušet štěstí a zkusit vyhrát lampičku tam. 🙂 Držím palce!

pajuska252
3. lis 2017

Takhle si predstavuje strasidlo muj dvoulety syn

qintus
3. lis 2017

Kočičáčku Pribináčku s tebou se já bavím,
přes den tě posvačím, v noci tě hladím.
Na oplátku ty nám zas světýlkem svým sviť,
strašidla a bubáci u nás nesmí být...

Barvičky nás ochrání,
strašidýlka zahání.
Naše kočka Sisi už nemusí být na stráži celou noc,
když budeme mít parťáka na barevnou dobrou noc.

Tahle šikovná lampička by rozzářila nejen naši ložničku,ale i očička našeho strašpytlíka Anežky (2,5let) a jejího malého brášky Šimona (7měsíců), kterého teď Anežka se svým výtvorem straší.

petramoravcova
3. lis 2017

Tak u nás vypadá noční strašidlo takto: všimněte si noční čepičky na hlavě a podobnost s budíkem, který ráno straší celou rodinu 🙂

markytka_1
3. lis 2017

Krásný den přejeme, Klárinka (2 roky) namalovala Kabátovce, jak jí zase v noci schovává hračky a přitom se pořádně směje škodolibou radostí 🙂 Proto si vždy bere sebou do postýlky nějakou hračku, aby alespoň tu nenašel. V noci se budí a kontroluje, zda je pořád u ní. Tak musí maminka vstávat, rozsvítit světlo, najít v peřině a předat zpátky dcerce do rukou 🙂

cermij
3. lis 2017

Strašidélko Kabátovce s kabátkem s knoflíčky 😉 od Šarlotky (za 14dní ji jsou 4roky)

luciska82
3. lis 2017

Když jsem se ptala svých chlapečků, jak takové strašidlo (bubák) vypadá… Mladší Honzík (2 roky) hned běžel k balkonu a křičel CHACHA (to znamená strašidlo z dýně). Starší Samík (4 roky) mi odpověděl, že takového v pokojíčku nemají. Pak se zamyslel a povídá: „ Ale někdo mi v noci drchmá (shrnuje, výplň není v rozích povlečení) peřinu. Tak to bude asi nějaké strašidlo. Takže Vám přestavujeme našeho DRCHMÁČKA PEŘINOVÉHO!!!

DRCHMÁČEK PEŘINOVÝ
Popis: Bílé a hodně měkoučké strašidlo. Okem ho nerozlišíte od peřiny.
Vlastnosti: Mírné, trochu škodolibé.
Výskyt: Hlavně v dětských postýlkách. Někdy se ale může zatoulat i k dospělákům.
Doba strašení: Po obědě a v noci (prostě - když si zalezete do peřin).
Potrava: Živí se krásnými sny. Když ho honí mlsná, tak si utrhne z povlečení knoflíčky a mlsá je jako lentilky.
Stupeň nebezpečí: Nízký. Není nebezpečný, jen znepříjemňuje spaní (muže Vám být zima).

Kluci vyráběli z černého papíru, na který lepili natrhanou vatu a dozdobili knoflíčky.

A jak to všechno dopadlo?
Tohle je naše strašidlo.
Uvnitř peřin bydlí,
u nás se mu líbí.
Lampička ho vyžene,
sny blažené přinese.

kacabkaamisanek
3. lis 2017

u nas zatim neni na strasidla prostor. :D kdyz spime, tak spime. ;) nicmene do budpucna by se nam lampicka libila

pebran
3. lis 2017

Tak se náš malý taky chtěl umělecky vyjádřit 🙂 ale fotit se s ním prý nemůže, protože se ho bojí

leninas
3. lis 2017

Můj Vojta si představuje strašidlo/bubáka asi takto... "má velké zuby, má na sobě deku a nevidí. A v pokojičku nestraší, jen na chodbě. A když ho neslyším tak je u dědy v ložnici, asi." 🙂

ammy001
3. lis 2017

Noční strašidlo pokojové v podání mé dcery😃

kacenka6985
3. lis 2017

U nas zatim zadne strasidylko neni,jelikoz domecek a pokojicek se buduje a mala Stepanka je jeste v brisku,ale musime to nasemu pokladu urcite zvelebit ten jeji uzasny pokojicek.

vendik84
3. lis 2017

Kabátovec noční podle našich dětí 😉

verinikki
3. lis 2017

Tak u nás doma strašidla nevedeme, ale jsou zatím v půdní vestavbě, kterou rekonstruujeme a do dvou měsíců z ní už budou dětské pokojíčky. Dcerku jsme tedy nechali nakreslit Kabátovce nočního na rozdělané sádrokartonové stěny - už ze samotného malování tedy měla upřímnou radost🙂

sfinga12
3. lis 2017

Pomoooooc, nie je úniku ☹

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

@verinikki to věřím, když mohla malovat na zeď! 😀👍🏻

sfinga12
3. lis 2017

Pomoooc, niet úniku ☹ 🙂

ninjisu
3. lis 2017

Malý má tři roky. Celou noc musíme svítit. Jak zhasnu a vzbudí se tak mě říká, že je tam pavok ( Pavouk) :D No a řve a řve a ukazuje mě do neznáma pavoka, kterého teda ale já nevidím. Po několika minutách se otočí a jde spát dál :D Ráno mě pak říká, že tam byl pavok. Přitom ho pavoukama nestrašíme. Tak to nechápu.