Spánek - dvouměsíční miminko nespí přes den

sija_8
16. srp 2018

Ahoj, holky mám takový d asi možná hloupý dotaz ale je to moje první miminko tak se radši zeptám. Mám dvou měsíčního syna, který mi přes den nechce moc spinkat spí tak dvacet minut a pak je schopný být třeba dvě hodiny vzhůru a nejde ani nijak uspat. Prdíky a nic jiného nás netrápí. V noci mi spinká normálně budí se jen dvakrát za noc na jídlo.

bartakova_veronika
16. srp 2018

některé děti jsou nespavé přes den i když jsou malé ... je to v pohodě ... malá mi taky přes den tolik nespala někdy od 3 měsíce 🙂 v noci mi už spí 12 hodin takže pohoda ... a teď v 10ti měsících mi přes den spí jenom 2 - 3 hodiny po obědě 🙂 když nechce spinkat tak se mu věnujte a snažte se ho unavit natolik aby se prospal po dvou hodinách alespoň na další dvě hodinky ... když spí krásně v noci tak to můžete být ráda .. hold přes den to je náročnější 🙂 hlavní je že ví co je den a co noc 🙂 horší by bylo kdyby spal přes den v noci strašil 🙂

sija_8
autor
16. srp 2018

Tak je fajn že to takhle nemáme jen my docela jsem z toho byla už zoufalá. 🙂 No on sice v noci spinká ale někdy je to i tak boj než usne. Už máme i rituál koupání jídlo a spaní dodržujeme i hodiny. Aby to rozeznal ale někdy mi to přijde úplně zbytečné. :D Navíc teď si pořád strká ručičku do pusy a slintá a dudlíka plive. :D

mku
16. srp 2018

@sija_8 muze to byt i tim vedrem... a nespi jen doma nebo i v kocarku? A kocar stoji nebo jezdite? Nas treba spal klidne tri hodiny, ale nesmelo se zastavit..: a to od mala, ne ze jsme si ho to naucili... a ted v tech vedrech spi jenom v postylce, kdyz mu to pred tim vyklimatizuju... venku ani nahodou...

sija_8
autor
17. srp 2018

@mku Nespí ani v kočárku I když jezdíme vždy to je taky jen na těch cca 20 min. kolikrát na něm už jde vidět i to že je unavený že i zívá, ale neví jak zabrat.

bartakova_veronika
17. srp 2018

@sija_8 mě malá dudlíka chtěla až někdy kolem 3 - 4 měsíce .. do té doby mi ho také odmítala .. ale je pravda že měla drobnou pusinku, celkově byla drobná při narození ... 42 cm a 2150 gramů ... ze začátku to bylo také těžké uspání atd .. také mi nedokázala hned usnout .. naštěstí jsme měli takový ten pojízdný košík takže jsem se jí snažila uspávat tam ... od 6 měsíce už je to vše vpohodě ... usíná sama, spí celou noc a přes den teď od 8 - 9 měsíce spala dopoledne hoĎku a po obědě také ty dvě hoďky ... teď už ke konci kdy už jí bude 10 měsíců za týden tak spí pouze po obědě 2 - 3 hoďky 🙂 jinak spí v noci 12 hodin

bartakova_veronika
17. srp 2018

@mku to je také pravda .. ty vedra dětem nedělá dobře a špatně se jim spí ... malá to také tak měla ... ale teď jsme se naučili být do oběda venku, kdy mi neusne a pak po obědě krásně hned vytuhne 🙂

sija_8
autor
18. srp 2018

@bartakova_veronika My teď máme takový lepší a horší dny někdy mi v noci vydrží spát i 7 hodin vkusně a někdy se zas budí po třech hodinách. 🙂 Já mám postýlku na kolečkách takže když už to trvá fakt dlouho tak ho také vozím. 🙂

michaela_2
18. srp 2018

@sija_8 Nám syn první cca 3 měsíce spal přes den 4h v kuse a v noci byl vzhůru co hodinku nebo neusnul vůbec několik hodin :/ měl přetoceny den a noc, ve dne byl neprobuditelny ani kojit moc chtěl - zato od cca 22h to zahajil :D
Některá miminka toho jak rostou přes den už tolik nenaspi, zkuste jestli by neusinal lépe v šátku 🙂

martinka_33
18. srp 2018

@michaela_2 tohle měl malý taky, 4 měsíce trvalo než se srovnal, hrozné to bylo, když si na to vzpomenu, brr! Ve dne pak byla zase vzhůru malá, tak jsem ani nemohla s ním dospávat!

martinka_33
18. srp 2018

@sija_8 každý dítě to má jinak, malá taky nebyla moc spavá, nevím jak ve dvou měsících, ale v 10ti měsících už spala jen jednou denně půl hodiny, pak se narodil kluk a ten spal ještě na roce a půl dvakrát denně a ten druhý spánek po obědě byl klidně dvě hodiny

sija_8
autor
18. srp 2018

@michaela_2 Už jsem se tím tak nějak smířila že to chvilku potrvá než se srovná jen doufám že to nebude trvat tak dlouho jako vám. :D Jinak šátek mám už objednaný tak uvidíme jestli to bude lepší 🙂

sija_8
autor
18. srp 2018

@martinka_33 No já taky právě nevěděla všichni okolo co už mají děti tak říkali že jim dítě spalo celý dny a i v noci když byli takhle malý jako náš prcek, tak jsem z toho byla trošku nejistá, ale jak píšete každý mimčo je jiný 🙂