Spánek a kojení půlročního dítěte. Mám dítě na kojení budit anebo nechat spát i celou noc?

Zodpovězené
14. kvě 2019

Dobrý den,

mám 6ti-měsíční dcerku, kterou plně kojím. Od narození se budila po 2-3 hodinách mezi půlnocí a 6.hodinou ráno, pak většinou po hodině. Poslední dny však vydrží spát třeba od 22.hod večer do 8.hodiny ráno, aniž by se na krmení probudila. Asi každá máma by to ocenila, že se vyspí, ale mně to dělá starost. Na jednu stranu si říkám, že je už větší a hlad by jí snad vzbudil, na druhou se říká nebudit. Dcerka měla při porodu 2,7kg, nyní v 6 měsíci má 6,3kg, takže je drobnější. Nevím, zda tedy budit, nebo ji nechat spát. Spí se mnou a když ji v noci ve spaní nabídnu prso, většinou se chytne a jen dudlá a spí dál, aniž by se napila. Vím, že je pro udržení laktace důležité noční kojení. Do půlnoci se obvykle budí co hodinu a trošku se vždy napije, ale pak až do rána nic. Mám ji tedy nechat spát celou noc a nabírat síly na období zubů? 🙂

Děkuji

Dobrý den,

pokud vezmu v úvahu věk a společné spaní, myslím, že budit nemusíte. Pokud by potřebovala, řekla by si. Zároveň počítejte s tím, že se její režim může ze dne na den změnit a začne se budit třeba i několikrát za noc. I v tom případě je to normální a jednoduše jí vyhovte. V tuto chvíli jen pozor na potenciální retence a zánět, kdyby se při dlouhém nočním psaní prsa hodně nalila, odstříkejte do úlevy.

Hezký den.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová