Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Spánek batolátek. Kolik hodin denně je běžné?

andykov
29. zář 2010

Ahoj holky, zakládám tohle téma, protože moje beruška má oproti všem jinejm dětičkám zvláštní styl spánku a chtěla jsem vědět, jestli tu jsou i jiná batolátka, co takhle spinkají. Prohledala jsem, ale nic o spánku batolátek jsem tu nenašla, jen nějaký odpolední a pak nespavost, ale to se nás netýká...
Spát mi chodí kolem 8 večer a když jde vše dobře, tak se i kolem 8 ráno budí, což je asi taková klasika... Občas se, ale v noci nebo nad ránem vzbudí a bývá třeba hodinu vzhůru, dřív to bylo i dýl, třeba 2 😲 Většinou je hodná, je v postýlce, tam si vrtí, hraje s plínkou, dudlíčkem, leží, kouká, sedí a pak si zase usne... Jenže pak strašně dlouho vychrupkává třeba do 10 a pak zase nechce spát odpoledne. Tak co teď? Budily byste? Taťka říká, že jí mám nechat, že to asi potřebuje.. Dokáže spát i odpoledne třeba 3hodiny. Nebo mám už s ní vstávat, když se třeba vzbudí v 6? Já ji totiž pak dám mlíčko a ona po něm lehne, kouká a pak třeba za půl hoďky zas usne - nelumpačí nic. Z toho mi tak nějak plyne, že chce ještě spinkat, že 10hod. je na ni málo.. Jenže ona si tu půlhodinku, o kterou přijde, pak dvojnásobně vynahradí, takže nespí do 8, ale rovnou do půl desátý...

beruska2x
29. zář 2010

@andykov uz bych s ni vstala, a zkusila jak ji to bude vyhovovat - treba bude chtit spat 2x denne kratsi cas - dopo a odpo a nebo jen jednou delsi cas po obede, vetsinou si to urci sama 😉 jak jim to vyhovuje a ustanovi si rezim.. 😉

andykov
autor
29. zář 2010

@beruska2x Mně to právě k ní moc nejde... Je na ní vidět, že není ještě dospaná, že sice ne hned, ale ještě usne. Má to různě, někdy v 5 někdy v 6. Někdy se vzbudí takhle i ve 2-3 a je delší dobu vzhůru, ale to musí být rozsvícená lampička, nebo se bojí a pláče. Má svůj pokojíček. Zase bych ji nechtěla učit na 2 spánky, když už má takovou dobu jen jeden.

brisalek
29. zář 2010

@andykov pokud to nejak moc nevadi tobe nechala bych ji a nic bych nemenila. Treba se to za par dnu nebo tydnu upravi samo. Mala usina mezi 8.30-9hod a vstava mezi Pul7-pul8, mezitim vstava okolo 1 a pak mez 5-6 a chce prso a cuca nekdy i vic jak hodiny i kdyz u toho vlsatne skoro spi.

brisalek
29. zář 2010

jo odpoledne spi od pul2 tak 2-3 hodiny vetsinou

beruska2x
29. zář 2010

@andykov tak pokud ti to nevadi tak to neres, jen je blby ze pak z toho dopoledne nic moc nema.. 😅

Sem začni psát odpověď...

Odešli