Spánek miminka. Čím, když ne prsem, ho v noci uklidnit, když se často budí?

martinacy
2. led 2020

Dobry vecer prajem. Som slovenka zijuca v zahranici. Mam 8 mesacnu dcerku no uz o 2 mesiace budem musiet zacat pracovat a to bude nasledovat problem so spanim kedze budem robit vacsinou v noci. Moja dcerka sa budi v noci velmi casto uz od narodenia (5/6 krat za noc) a jedine, co ju dokaze upokojit je to, ze si ju prilozim ku prsniku. Odmieta flasku aj cumlik. Neviete mi prosim poradit cim inym by sa dietatko dalo upokojit alebo ju mam naucit na cumlik? Kedze Ja nebudem v noci pri nej, aby som ju upokojila. Alebo nejaky tipy na lepsi spanok pre 8 mesacne dietatko aby sa tolkokrat nebudila...
Za vsetky odpovede a nazory vopred dakujem.

verionka
2. led 2020

Myslím, že jakmile bude bez tebe, že si na dudlik nebo flašku prostě zvykne. Teď, když jsi u ni, těžko ji presvedcis na něco jiného nebo určitě ne bez pláče, až ji bude hlídat někdo jiný, tak by to mělo být více v pohodě... No a hlavně, nebude na výběr, takže jakmile pochopí, že prso prostě neni, naučí se usínat i bez něj...

leilinka1234
2. led 2020

Nemám zkušenost s takovým odstavením přes noc. Ale moje dcera se v 8m budila co hodinu a chtěla k prsu. Cca v těch 10m jí to přešlo a začala se budit jednou dvakrát za noc. Neřeší to tvou situaci, ale chci tím říct, že v tomto případě jsou dva měsíce, než nastoupíš do práce, ještě dlouhá doba. A pak, začala jsem taky v těch 10m chodit nárazově do práce. Domů jsem chodila až po uspání dcerky. Byla zvyklá na večerní prso. Dudlík nemá od mala a láhev ode mě nechtěla. Když jsem byla v práci, s radostí vzala manželovi um z láhve. Žádný problém... Třeba to půjde snadněji, než čekáš 🙂

zlatoja
2. led 2020

Ja dceru odstavila od nocniho kojeni, respektive usinani u prsa nekdy v roce. Byla taky zvykla od pulnoci mit prso co dve hodiny. Dve noci spal s ni manzel ve vedlejsim pokoji, prvni noc se vzbudila asi trikrat, brecela teda hodne, kdyz se neobjevilo prso, po chvili zase usnula. Druhou noc uz brecela min. Od ty doby spala v pohode celou noc, nekdy pak prisla, ze chce mlicko, tak jsem ji vysvetlovala, ze mlicko v noci spi (pres den jsem ji kojila jeste par mesicu). Ted to same ucim syna, ma 5 mesicu, ale ten se od narozeni budi min. Ale mel ted rymu, tak se rychle naucil, ze i v noci je prso k dispozici. Vcera kolem jedne chtel prso, brecel, tak jsem u nej sedela, hladila ho, zpivala mu, trvalo to asi 10 minut, nez usnul. Vzbudil se jeste asi dvakrat, ale stacilo jen podat ruku a do minuty usnul. Takze u nas fungovalo vydrzet a nedat.

eithelwing
2. led 2020

My jsme odstavovali cca v 9-10 měsíci z nočního kojení, protože dcera nepila, spíš tak čumákovala, pak si chtěla hrát, už to nemělo ten smysl krmení. Ani jí to tedy neuspávalo, u ní kojení mělo opačný účinek.
Manžel si na týden vzal hlídky v ložnici, dcera ani moc nebrečela, postupně se začala budit méně, nakonec se po mém návratu po týdnu do ložnice budila párkrát, ale prso nevyžadovala.

ewusssa
2. led 2020

Dcera se budi hlavne kvuli toho prsu...u nas to bylo to same budila se i 10krat za noc jen k prsu...odstavila jsem, musela jsem uplne jinak ji to matlo ze prez den muze a v noci ne, no a je klid chrape celou noc....ja jsem to resila ale az ve 2 letech🤔