Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Spánek šestiměsíčního syna. Co myslíte?

kopretina32
24. dub 2020

Zdravim, chtela bych znas Vas nazor na zmeny ve spanku syna, popr. Vase zkusenosti. Synovi bude za par dni 6 mesicu. Vecer se koupe kolem 19 hod., kolem 19:30 jsem kojila a u toho usnul nebo pote v postylce, ale bez potizi za par minut. Ted je uz koupani s hysterickym placem, kojeni taky, uspvavame nekdy hodinu, nekdy 2. Mozna se chystaji zouby, dole v dasni zepredu jsou videt dva bile prouzky, mazu mu je Calgelem. Rano se budil kolem 7, pred mesicem zkratil do 6, nyni se budi uz 5. Pres den spaval 3x-4x po hodince, nyni 2x a to dopoledne 9:30-13, odpoledne 15-17, ten ranni spanek je velice dlouhy. Myslite si, ze dospava to brzke vstavani? Odpoledne takto spaval vzdycky. Spi tedy pouze v jednoucim kocarku. Chci se zeptat, mam do toho nejak zasahovat? Treba jet domu drive z te ranni prochazky? Nebo to radeji nechat byt? Jinak kojim, v noci o pulnoci, ve tri a pak v tech pet, kdy se budi. Ji dva prikrmy, dopoledne ovoce a k obedu zeleninu/masozeleninu, prikrmy mi ted odmita, mozna taky priznak zubu, takze spise jen kojim. Dekuji moc za vsechny nazory.

alka04
24. dub 2020

@kopretina32 ahoj, mám stejně starého klučinu a minulý týden byl u nás velmi podobný... Noci byly šílené, pomalu co dvě hodiny krmení a uspávání dalo taky zabrat. Přes den mi spal jen výjimečně a když už,tak v kočárku.Opravdu to bylo na bednu... teď už asi 2 dny se vrátil ke svému normálu (dnes spal v noci 8 hodin v kuse 😍). Myslím,že to mohl být ten spurt. Ten bývá okolo toho 6. měsíce.. třeba to bude tak i u vás. Já bych tedy zkusila počkat.
U nás tedy s příkrmy moc problém nebyl, i když je fakt,že se taky začal vztekat a až prso ho uklidnilo.. navíc docela trpí i na bříško, po těch příkrmech kaká tak jednou za 4-5 dní, coz je vidět z,že by potřeboval častěji a díky bříšku občas i brečí že spaní,takže se fakt musí jezdit,aby se prospal.

vladienka
24. dub 2020

@kopretina32 zuby zuby... to prejde a pride iny spankovy rozvrh a pak znova, pridu aj hodinove nocne party, pridu aj prespane noci, za vsetko mozu zuby 😬

tomka25
24. dub 2020

@kopretina32 Jako bych se v tom viděla. Za pár dní 6 měsíců, krásně mi spala a teď posledních 14 dní hrůza hlavně v noci. Jen se mlátí, kolem půlnoci se budí a usíná kolem 4h 😔 A vstává v 6h, dříve kolem 7.30. Dnes v noci mi ukápla už i slza, jsem úplně vyřízená 😔 ale přes den se na mě usměje a vše zapomenuto ♥️ U nás mám také podezření na zuby.

kopretina32
autor
24. dub 2020

@tomka25 Tak snad to brzy prejde u nas i u Vas, je to narocne. Syn ted ani chvilicku nevydrzi beze me, hracky ho nebavi, vlastne nic, takze ho urcite neco trapi. Takze nosim a nosim, snad se to brzy zlepsi a bude mu lepe. Ale hezky spi v kocarku a v nositku, tak aspon tak se zregeneruje.

miba10
24. dub 2020

@kopretina32 mám kluka skoro 12 měsíců a spí mi úplně stejně. Takhle si to prenastavil právě někde kolem 6 mesicu.
Jinak dětem se spaní mění. Pocitam že teď přijde zalsi změna na 1 spánek denně

kopretina32
autor
24. dub 2020

@miba10 Ja vim, ze se to hodne meni a jeste bude. Jen jsem si rikala, co ho budi tak brzy, ze pak dospava cele dopoledne, ale asi s tim nic neudelam. Treba se casem nauci spat i doma a budu si moct taky odpocinout, uvidime 🙂

miba10
24. dub 2020

@kopretina32 no ono to není úplně tak že se tak brzy ráno budu a dopoledne dospava. Mě malej spí celou noc (přesně budí se jen jednou za noc) a také mi spí od 9 do 13 hodin. Děti mi od miminek vstávají mezi 5-6:30,takze mi to tak divně nepřijde 😁 ale vážně zkus prihustit to mlíčko na noc.

kopretina32
autor
24. dub 2020

@miba10 Tak je asi proste ranni ptace 🙂 O ty dve hodky rano si to zkratil v tak kratke dobe, ze mi to prisli zvlastni. Jinak ja kojim, ale taky se drive budival na mleko mene..

Sem začni psát odpověď...

Odešli