Spánek v noci. Přejde to? Co s tím?

martinatd
6. srp 2021

Ahojte, potřebuji rasu nebo aspoň vědět ze to zase prejde. Před 3 dny maly 4,5 měsíce, spal hezky, občas se budil víc někdy jen jednou za noc, ale vždy jsem ho po kojeni přenesla do postýlky a spal dal nebo s ním chvíli polezela a poté přenesla.Ted ale poslední 3 dny jsou hrůza. Uspavani trvá 2 hodiny, pp usnuti se vždy min 2 krát vzbudí pak když už zabere pospo max 2 hodky a poté vyžaduje být celou noc u mě u prsu. Nemám šanci ho přenést do postýlky protože ho vzbudí i pomalu moje nadechnuti.. pořád jen duda a nemluvě o tom že jakmile usne a povolí a prso mu vyklouzne lekne se a znovu hledá a to dělá klidně půl noci.za 3 dny jsem nasoala tak 4 hodiny.. navíc we bojim,ze si ho naučím spát se mnou což nechci. Potřebuju svůj prostor na spani. Bolí mě teď akorát celé tělo když ležím.celou noc v jedné poloze .. naučil se ted otáčet na bříško, může to být i tím? Orejde to ? Už nevím co s tím.. přes den se nevyspim a další takovou noc už asi nedám.. děkuji 😔

jijulka
6. srp 2021

@martinatd muzou ho bolet zuby, muze mit spurt… přejde to. Kluci maj od miminka svůj pokojíček, obcas spali s nama v ložnici, kdyz měli blby období, ale vzdy se bez potíží vrátili k sobe

martt
6. srp 2021

@martinatd Můžou to byt zuby. A můj syn mel taková období, ze v noci moc nespal. Nezkoušela si mu dávat na noc dudlíka?

martinatd
autor
6. srp 2021

@martt no to je další věc hned co mu ho dam.a jako ze je to teď problém, chvíli poduda q pak se začne kroutit a nepřestane dokud nedostane prso. Dřív problém nebyl 😔

martinatd
autor
6. srp 2021

@jijulka ja se jen bojím je už pak nebude chtít do postýlky když bude ležet we mnou 😔

jijulka
6. srp 2021

@martinatd klukum je 5 a 7 nikdy u nas nespali častěji nez treba od půlky noci par dnu… je to miminko, něco ho trapi, potrebuje maminku. Bud s nim budes par dni spat a srovná se to nebo te ceka x prorvanych noci. Zjevně ma růstový spurt, potrebuje jist, ma hlad. To trva max tyden.

mdch91
6. srp 2021

Ja vim, ne kazdy touzi po tom spat s ditetem... Ale zkuste se na to podivat trochu jinak. Je na vas 100% zavisle, bezmezne vas miluje, logicky touzi po tom spat u vas. Mate taky tak hystericky strach, ze by u vas chtel spat milujici manzel? U deti plati, ze cim vic s necim bojujete, tim horsi to je. Proste se smirte s tim, ze vas ted potrebuje... Pokud ma postylku jinde, spete tam s nim, pokud u vas, nepomuze prirazit postylku k posteli? Zadnej savec se od matky na noc neodklada, takze kdyz to my lidi delame umele, tak to proste u nektereho mladete jde lip a u nektereho hur.
Prvni tak dva roky zivota se intenzivne stridaji ruzna obdobi, co funguje dnes, nebude platit zitra. Bude jeste hodne noci, kdy dite blbe spi, poroste mu 20 zubu, bude se ucit nove veci a bude se mu tim varit mozek, doporucuju vzdat se zasad a najit cestu, ktera je prijatelny kompromis, abyste se vyspali...

jjasmina
6. srp 2021

@martinatd malá spí s námi od 8 měsíců, už mě to neustále přenášení do postýlky přestalo bavit, spí s námi i v 17 měsících, ale nijak zvlášť mi to nevadí, hlavně, že konečně spí, do 14 měsíců spala max hodinu v kuse totiž

martinatd
autor
6. srp 2021

@mdch91 ja vim, vim ze mě asi teď potřebuje,ale znáte to,jak píšete pprad se něco mění a jakmile přijde taková zásadní změna jako ze nechce spinkat v postýlce ale se mnou, je těžké to hned jen tak přijmout pokud s tím nejste zajedno..ale nic jiného mi asi nezbyde. Snad se to zase brzy srovna 😊

mdch91
6. srp 2021

@martinatd my jsme dvojcata meli taky nejdriv v postylce, protoze me tenkrat ani nenapadlo, ze miminka muzou spat jinde. Pak to postupne vyplynulo, proc by mel nekdo kvuli kojeni vstavat. U mladsiho me uz ani nenapadlo postylku do loznice porizovat, jen jsme zvetsili spaci plochu. Musim rict, ze je pro me naprosto nepredstavitelne, ze zeny dokazou na kojeni k diteti vstavat a prezit. Neni to otazka par tydnu, ale mesicu nebo let.

katule1990
6. srp 2021

@martinatd Nelámala bych to přes koleno, prostě si ho v tý postýlce nech, potřebuje tvojí blízkost. Možná se mu chystá nějaký zoubek, možná ho bolí bříško, možná jen potřebuje ujistit, že je s ním maminka. Myslím si, že když mu to dopřeješ, tak zase bude klidné miminko. Já to dělám tak, že syna kojím v hlízdečku v posteli (je to teda celkem nepohodlný), ale když usne, tak má svůj prostor a necestuje, nekope do mě, takže mám trochu svůj prostor. V hnízdečku jde pak i líp příp. přesunout do postýlky. Syn s námi spí od narození, jinak to s ním nešlo, a poslední dobou se ho daří přesunout do postýlky, co máme přiraženou k posteli, takže se to trochu lepší.

zrzinda
6. srp 2021

Zkuste se mrknout na instagramu na Spánek miminek. Mohlo by se třeba jednat o spánkovou regresi, těžko říct. Každopádně tento profil strašně moc doporučuju ❤️

bbarshaa
7. srp 2021

@mdch91 Já ke kojení vstávám 😐. Ono s refluxem fakt nejde kojit v posteli, nemůže být u toho v leze, měli bychom vše poblite… Takže hold spi v postýlce a já vstávám a chodím kojit. Postýlku má tedy vedle mě přímo a dávám ji tam i ruku třeba v noci, ale má ji podlozenou tak aby měla úhel a neblinkala, nebo ji nepalilo to mlicko které by se ve vodorovné poloze vracelo. Rada bych ji měla u sebe a vytáhla jen prso v noci a spala dal, ale bohužel 😐. Tak snad to po tom třetím měsíci přejde a bude moct spát s námi.