Spaní 2 dětí v jednom pokoji. Máte zkušenost?

ronikacz
5. srp 2009

Ahoj, chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost so spanim 20mesicniho batolata a miminka v jednom pokoji. Mame maly byt a budeme spat vsetci 4 v spalni, ale bojim sa toho, ako si starsi syn zvykne na maleho. Simda sa v noci budil co 3 hodiny a vzdy som ho prebalovala pred kojenim a tych par minut preplakal. Tak sa bojim toho, ako si teraz Simda zvykne na dalsieho prdolu v noci.

krista
6. srp 2009

Ronickacz já si myslím, že to moc záleží hlavně na tom prvním dítěti, na Šimonkovi - jestli má lehké spaní, když ho něco vyruší, zda má problémy pak zase usnout atd. Já osobně vím, že naše Kristý by byla hrozně vynervovaná a větší problém bych měla s ní než s miminkem. Ona spí ve vl. pokoji od 10měs. a i tak se bojím, že jí bude mimčo budit z ložnice (v paneláku jsou tenký zdi 😝), ale tím tě nechci strašit, Kristý je možná extrémní případ, ona nespí prostě nikde jinde než ve své posteli a je zvyklá, že jí tam nikdo nechodí a usíná si sama 😉

kacka79
6. srp 2009

Ahojky, tak my máme tu zkušenost, že do cca 3h ráno Fílu nic moc nevzbudí, ale pak má lehké spaní až do rána... doma spí ve svém pokoji, ale když jsme někde mimo, tak ho ostatní děti nad ránem budí 😖

segricka
6. srp 2009

my máme 21-mesačný rozdiel, tiež spávame všetci spolu - bez väčších problémov. V noci malá vstáva len na papanie - nakojíme a spinká ďalej, nadránom, keď už bábätko nechce spinkať, odchádzam s drobčekom do obývačky a necháme ocinka so sestričkou spinkať. Cez deň má staršia horší spánok, tak spia oddelene, aby sa nebudili, ale v noci je to v pohode.
Nič sa neboj, zvládnete. 😉

niki2
6. srp 2009

Taky spime vsichni pohromade, rozdil je teda 3 roky. Bala jsem se, az bude mensi v noci plakat, ale starsiho nevzbudil nikdy ani sebevetsi rev 😀 Pak je citlivy rano, treba by spal az do 8, ale kdyz se maly vzbudi v 7, tak se vetsinou uz probudi taky.
A jinak jsem ted nekde cetla, ze deti do 10ti let starsiho by mely spat spolu, bez ohledu na pocet mistnosti v dome, aby se necitily osamele.

ronikacz
autor
7. srp 2009

No ja si tiez myslim, z by to malo fungovat. Ved este nasi rodicia spali vsetci s detmi v jednej izbe a fungovalo to.

milik75
9. srp 2009

Ahoj, asi to neni idealni, spat vsichni pohromade, ale pokud neni jina moznost. Moje zkusenosti jsou spis takove, ze muj syn se do 20ti mesicu porad v noci budil, kdyz spal s nama v loznici. Uz me to dost unavovalo k nemu nekolikrat v noci vstavat. Pak jsem se docetla, ze uz batole by melo spat samostane vedle v pokoji, aby nebylo v noci nicim ruseno, ani nasim dychani, pritomnosti atd. Tak jsme maleho dali ve 20ti mes vedle do pokojiku a dite nam tam krasne spi celou noc a do postele se vyslovene tesi. Za par mesicu budeme mit dalsi mimi a premyslime kam ho dame, ale pokud budu kojit, tak urcite bude spat s nama v loznici, ale po kojeni i jeho dame co nedjrive vedle.

ronikacz
autor
10. srp 2009

Idealne to nie je, ale neviem ako inak to riesit v nasom pidi-byte. SImda ma teraz 19m a uz take dobre 4-5m prespi krasne celu noc. To uz musi byt, ze vstanem v noci k nemu - max.zly sen, alebo sa raz za cas zobudi, ze si povie a vodu.