Spaní 7měsíční. Kdy vám začalo lépe spát?

terr18
23. lis 2022

Dobry den, kdy vam zacalo miminko v noci lepe spat? Mame skoro 7 mesicu a budi se kazde 2h, nekdy i drive 😄. Dekuji

inah91
23. lis 2022

Syn se od 3-13m budil co hodinu… takže asi tak 👌

konidana
23. lis 2022

@terr18 zhruba po 3.roce😅

palja
23. lis 2022

@terr18 kolem 2 let. Mám ještě mladší dceru, bude jí rok a budí se po půl hodině. Tak snad za ten rok bude líp.

terr18
autor
23. lis 2022

@inah91 to je otrocina😄

terr18
autor
23. lis 2022

@konidana to snad neee

terr18
autor
23. lis 2022

@palja to je silenost

me_druhe_ja
23. lis 2022

Po odstavu. Odstavila jsem kolem 10m. Do té doby se budila co hodinu, max dvě. Zcela výjimečně vydržela 3 (tak 5x za těch 10m). Někdy vstávala i 3x do hodiny. Měsíc po odstavu zacala spát celou noc a dodnes spí krásně (má 22m). Jo a i denní spánek byl děsnej a i ten se zlepšil. 🙂 Kdybych věděla, že to tak krásně zabere, odstavila bych dřív. 🙂

sanyy22
23. lis 2022

@terr18 syn má 1.5r a budí se stále i 10x😉
A to je od 1r odstavený 🤭

ondul
23. lis 2022

v sedmi měsících se to u nás začlo teprve zhoršovat, gradovalo to někde na 16 měsících baj vočko, budil se i dvanáctkrát za noc, odstav částečně pomohl, nicméně ani te%d v tíměř třech letech ještě nedokáže prospat noc v kuse

jjasmina
24. lis 2022

@terr18 když jsem odstavila od kojení, jest lepe v 1,5, od 2,5r ideál

shirilka
24. lis 2022

@terr18 Starší nikdy nebyl spáč, budil se mimimalne 8x za noc, než jsem přestala kojit tak to.bylo.obdobi kdy byl i 12x vzhůru ani ne co půl hodiny, po přechodu na UM (ve 14m) se budil tak 1-2x aby se napil, to trvalo půl roku, ale od necelých dvou let spí celou noc - v postýlce přiřazené k naší, když se vzdudi tak se potřebuje přitulit a spí dát.

terr18
autor
24. lis 2022

@me_druhe_ja a jak to probihalo? Malej chce zatim nejvic prso..prikrmy si dava, sni vsechno po troskach, uz zacal pit i mleko a kasicky..ale nechce moc vodu nebo caj..tak je to takova zatim zachrana to kojeni

terr18
autor
24. lis 2022

@ondul to je mi lito ja jsem uz ted trochu vycerpana

terr18
autor
24. lis 2022

@jjasmina ja bych chtela tak na roce

terr18
autor
24. lis 2022

@shirilka mate tu postylku tedy otevrenou k posteli? Nas zatim spi s nami kvuli kojeni, pres den ale zkousime postylku..chtela bych aby tam pak spal ale mame takovou co je cela zavrena..snad to klapne

jjasmina
24. lis 2022

@terr18 jj no uvidíte jak to půjde, jak bude jist apod, já odstavovala postupne od 14 mes, strašný zavislak no

shirilka
24. lis 2022

@terr18 Ano, přiraženou k naší posteli ve stejné výšce bez bočnice, máme to tak od jeho 19m, kdy se narodil bracha a ten má klasickou zavřenou že všech stran. Po obědě se snažím dávat spát do pokojíku kde už má velkou postel s bočnicí.

pampeliska1313
24. lis 2022

Dejme tomu, ze tak od pul roku cca spí tak 6h.. teď dá i 8-9.. v roce a pul.. hodně se to zlepšilo společným spaním, nepocitam takový to “učím se lézt a budu celou noc ječet a plakat, protože mě to budi”…🙂

terr18
autor
24. lis 2022

@pampeliska1313 tak to je dobry

pampeliska1313
24. lis 2022

@terr18 je mi líto, že se nevyspí spousta maminek. Syn první měsíce jen plakal celý dny, krmila jsem po třech hodinach snad do toho půl roku a měla jsem pocit, ze ještě den navíc a skocim z okna. Bylo to vážně náročný. Snad se to to brzo u Vás zlepší 💜

terr18
autor
24. lis 2022

@pampeliska1313 dekuji❤️byva mi spatne od zaludku z unavy no delam co muzu

kubesovaadelka
24. lis 2022

@terr18 malá má 10mesicu a do půl noci to celkem jde, od půlnoci katastrofa, odstavená je od 3mesicu úplně a nepomohlo to, jsou lepší noci, kdy vstávám jen 2-3x a z toho není hodina co bych spala v kuse. Někdo to tak prostě má, někdy stačí dát mlíčko a prebalit, někdy zápasíme s usínáním i 2 hod než ji můžu položit zpět do postýlky. A mezi 5-6hod ranní je už čiperná a vstáváme, já úplně vyřízena, za to malá happy jak dva grepy

terr18
autor
24. lis 2022

@kubesovaadelka 🫣😄 na to nemam ani slov :(

carameels
24. lis 2022

Syn začal spát po odstavu. V roce a půl. Předtím byl klidně celou noc na prsu a když ho neměl, budil se snad každou půlhodinu. Spal se mnou, bylo nemožné ho přeložit zpět do postýlky. Tak 4x do týdne byly noci, že byl 2-4 hodiny vzhůru a nešlo ho nijak uspat. Teď už ani v noci nevyžaduje mléko, jen mě. Takže se cca kolem 2 přesouvá ke mně a spinká tak do 7 🙏🏻 Zlaté časy. Ale myslela jsem, že už se nedočkám.

ladyhacek
24. lis 2022

Starší spal celou noc ve 3,5 letech, těsně před mým porodem 😂🤣 mladší je ma spaní zlatíčko od malička.
U staršího nezabralo nic, spal lépe když spal se mnou to bylo jediné

kubesovaadelka
24. lis 2022

@terr18 uklidňuje mě, že do jejich 15ti let to trvat nebude. Všechno to jednou skončí,, můj táta mi vždycky říká ať si to užívám, za tu větu bych ho po neprospanych nocích zabila, ale má pravdu, není to tak dávno, co jsem mu hlásila, kde jsem, s kým jsem apod. A jako puberťaka mě to štvalo, teď tu vychovávám vlastní dceru. Hrozně ten čas letí a jak se říká, malý děti, malý starosti, velký děti, velký starosti. Teď to sice odskaceme, přibudou kruhy pod očima, vrásky, mě trpí ruce, záda, neboť malá má přes 10kg a já uspávám na rukách za chůze, nic jiného nezabírá 🙈( nechat vyřvat nebudu zkoušet, nelíbí se mi to), ale kdo ví co nás čeká za 15let😂❤️ ještě budeme vzpomínat.

me_druhe_ja
24. lis 2022

@terr18 tak teď bych asi ještě neodstavovala. Počkej, až se trochu rozji, přece jen 7m je ještě dost málo. Jinak já odstavovala postupně: napřed jsem odbourala kojení před denním spánkem a pred večerním dala UM. Pak když se vzbudila do půlnoci, kdy chodím spát, dostala UM. A pak jsem teda kojila, ale vždy jsem napřed zkusila dudlík, pohladit, pochovat. Postupně ji to začalo stačit až se přestala kojit úplně. A časem se přestala budit i na to pohlazení/podani dudlíku a nebo si dudlík sama našla. Asi 10-14 dní od začátku odstavu po konec a za další 2-3 týdny mě přestala potřebovat v noci úplně. 😀 fakt to proběhlo ideálně a vím, že ne každej to tak má. 🙂

terr18
autor
25. lis 2022

@carameels taky doufam ze odstav pomuze

terr18
autor
25. lis 2022

@kubesovaadelka taky nosim na rukach❤️ale hodna pomaha houpacka

terr18
autor
25. lis 2022

@me_druhe_ja ja chci odstavpvat az tam na roce, ne ted..zkousim uz davat i dudla v noci ale nechce